Results for Tamrookum RD 5 Queensland Enduro Series - Copy - 05-Aug-2018 - Provisional

Results for Tamrookum RD 5 Queensland Enduro Series - Copy - 05-Aug-2018 - Provisional

Class Results

Elite Women

Overall

Pos No. Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Run 1 Stage 4 - FINISH Best
1st 1 Jessica Hoskin     21:16.85   8:14.66 1st 5:46.44 1st 6:23.71 1st 0:52.04 1st 8:14.66 8:14.66 1st 5:46.44 5:46.44 1st 6:23.71 6:23.71 1st 0:52.04 0:52.04 1st
2nd 115 Laura Craft     22:32.86 +1:16.01 8:33.42 2nd 5:58.72 2nd 7:07.82 4th 0:52.90 2nd 8:33.42 8:33.42 2nd 5:58.72 5:58.72 2nd 7:07.82 7:07.82 4th 0:52.90 0:52.90 2nd
3rd 3 Catherine O'Neill     23:00.91 +1:44.06 8:39.18 3rd 6:22.07 4th 7:04.57 3rd 0:55.09 3rd 8:39.18 8:39.18 3rd 6:22.07 6:22.07 4th 7:04.57 7:04.57 3rd 0:55.09 0:55.09 3rd
4th 2 Annelie Marquardt     23:10.76 +1:53.91 8:54.85 4th 6:17.18 3rd 7:03.23 2nd 0:55.50 4th 8:54.85 8:54.85 4th 6:17.18 6:17.18 3rd 7:03.23 7:03.23 2nd 0:55.50 0:55.50 4th

Expert Men

Overall

Pos No. Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Run 1 Stage 4 - FINISH Best
1st 26 Denzil Lincoln     19:15.03   7:28.27 1st 5:06.93 1st 5:50.85 1st 0:48.98 4th= 7:28.27 7:28.27 1st 5:06.93 5:06.93 1st 5:50.85 5:50.85 1st 0:48.98 0:48.98 4th=
2nd 27 Jack Shadbolt     19:36.51 +0:21.48 7:36.39 2nd 5:20.10 2nd 5:53.69 2nd 0:46.33 1st 7:36.39 7:36.39 2nd 5:20.10 5:20.10 2nd 5:53.69 5:53.69 2nd 0:46.33 0:46.33 1st
3rd 31 Tim Penberthy     20:03.85 +0:48.82 7:40.22 3rd 5:24.65 4th 6:08.12 3rd 0:50.86 8th 7:40.22 7:40.22 3rd 5:24.65 5:24.65 4th 6:08.12 6:08.12 3rd 0:50.86 0:50.86 8th
4th 25 Cale Jones     20:24.82 +1:09.79 7:53.51 5th 5:22.20 3rd 6:19.91 6th 0:49.20 6th 7:53.51 7:53.51 5th 5:22.20 5:22.20 3rd 6:19.91 6:19.91 6th 0:49.20 0:49.20 6th
5th 30 Matthew Evans     20:50.55 +1:35.52 8:05.11 7th 5:41.51 6th 6:09.68 4th 0:54.25 9th 8:05.11 8:05.11 7th 5:41.51 5:41.51 6th 6:09.68 6:09.68 4th 0:54.25 0:54.25 9th
6th 29 Matt Donnelly     21:01.03 +1:46.00 8:19.94 8th 5:40.36 5th 6:11.75 5th 0:48.98 4th= 8:19.94 8:19.94 8th 5:40.36 5:40.36 5th 6:11.75 6:11.75 5th 0:48.98 0:48.98 4th=
7th 28 Jake Evans     21:06.47 +1:51.44 7:44.51 4th 5:56.06 8th 6:37.43 8th 0:48.47 2nd 7:44.51 7:44.51 4th 5:56.06 5:56.06 8th 6:37.43 6:37.43 8th 0:48.47 0:48.47 2nd
8th 24 Aizen Eckley     21:15.72 +2:00.69 7:54.56 6th 5:55.57 7th 6:36.70 7th 0:48.89 3rd 7:54.56 7:54.56 6th 5:55.57 5:55.57 7th 6:36.70 6:36.70 7th 0:48.89 0:48.89 3rd
9th 32 William Raggett     22:43.69 +3:28.66 8:41.70 9th 6:03.14 9th 7:09.49 9th 0:49.36 7th 8:41.70 8:41.70 9th 6:03.14 6:03.14 9th 7:09.49 7:09.49 9th 0:49.36 0:49.36 7th

Masters

Overall

Pos No. Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Run 1 Stage 4 - FINISH Best
1st 9 Greg Palmer     18:39.28   7:15.47 1st 5:01.33 1st 5:36.77 1st 0:45.71 1st 7:15.47 7:15.47 1st 5:01.33 5:01.33 1st 5:36.77 5:36.77 1st 0:45.71 0:45.71 1st
2nd 34 Garry Wellman     19:25.57 +0:46.29 7:36.46 2nd 5:16.93 2nd 5:43.94 2nd 0:48.24 6th 7:36.46 7:36.46 2nd 5:16.93 5:16.93 2nd 5:43.94 5:43.94 2nd 0:48.24 0:48.24 6th
3rd 53 Steven Butler     19:45.79 +1:06.51 7:39.90 3rd 5:31.65 8th 5:47.02 3rd 0:47.22 3rd 7:39.90 7:39.90 3rd 5:31.65 5:31.65 8th 5:47.02 5:47.02 3rd 0:47.22 0:47.22 3rd
4th 39 Dan Raby     20:01.82 +1:22.54 7:41.10 5th 5:24.83 4th 6:07.69 4th 0:48.20 5th 7:41.10 7:41.10 5th 5:24.83 5:24.83 4th 6:07.69 6:07.69 4th 0:48.20 0:48.20 5th
5th 45 Jeff Coplick     20:10.55 +1:31.27 7:48.78 9th 5:20.65 3rd 6:11.05 6th 0:50.07 10th 7:48.78 7:48.78 9th 5:20.65 5:20.65 3rd 6:11.05 6:11.05 6th 0:50.07 0:50.07 10th
6th 46 Justin Thomas     20:12.74 +1:33.46 7:42.45 7th 5:25.29 5th 6:15.18 8th 0:49.82 9th 7:42.45 7:42.45 7th 5:25.29 5:25.29 5th 6:15.18 6:15.18 8th 0:49.82 0:49.82 9th
7th 47 Michael Hayhoe     20:14.28 +1:35.00 7:48.28 8th 5:27.61 6th 6:10.05 5th 0:48.34 7th 7:48.28 7:48.28 8th 5:27.61 5:27.61 6th 6:10.05 6:10.05 5th 0:48.34 0:48.34 7th
8th 54 Travis Whitmore     20:44.45 +2:05.17 7:41.04 4th 5:47.80 12th 6:26.30 10th 0:49.31 8th 7:41.04 7:41.04 4th 5:47.80 5:47.80 12th 6:26.30 6:26.30 10th 0:49.31 0:49.31 8th
9th 37 Ashley Fraser     20:55.50 +2:16.22 8:01.66 11th 5:53.18 15th 6:12.88 7th 0:47.78 4th 8:01.66 8:01.66 11th 5:53.18 5:53.18 15th 6:12.88 6:12.88 7th 0:47.78 0:47.78 4th
10th 52 Rory Whitelaw     21:11.55 +2:32.27 8:03.39 12th 5:41.64 9th 6:32.28 12th 0:54.24 17th 8:03.39 8:03.39 12th 5:41.64 5:41.64 9th 6:32.28 6:32.28 12th 0:54.24 0:54.24 17th
11th 51 Robert Stone     21:15.79 +2:36.51 7:42.40 6th 5:29.77 7th 7:16.52 18th 0:47.10 2nd 7:42.40 7:42.40 6th 5:29.77 5:29.77 7th 7:16.52 7:16.52 18th 0:47.10 0:47.10 2nd
12th 42 Dean Kelly     21:16.79 +2:37.51 8:05.61 13th 5:51.47 14th 6:28.43 11th 0:51.28 13th 8:05.61 8:05.61 13th 5:51.47 5:51.47 14th 6:28.43 6:28.43 11th 0:51.28 0:51.28 13th
13th 40 Daniel Wolfik     21:18.05 +2:38.77 7:55.45 10th 5:50.06 13th 6:42.12 13th 0:50.42 11th 7:55.45 7:55.45 10th 5:50.06 5:50.06 13th 6:42.12 6:42.12 13th 0:50.42 0:50.42 11th
14th 50 Richard Mier     21:30.23 +2:50.95 8:27.42 16th 5:44.67 10th 6:25.88 9th 0:52.26 14th 8:27.42 8:27.42 16th 5:44.67 5:44.67 10th 6:25.88 6:25.88 9th 0:52.26 0:52.26 14th
15th 146 Andy Noble     21:46.58 +3:07.30 8:20.88 14th 5:47.72 11th 6:44.35 14th 0:53.63 16th 8:20.88 8:20.88 14th 5:47.72 5:47.72 11th 6:44.35 6:44.35 14th 0:53.63 0:53.63 16th
16th 36 Andrew Byford     22:27.33 +3:48.05 8:25.21 15th 6:02.89 17th 7:03.75 17th 0:55.48 21st 8:25.21 8:25.21 15th 6:02.89 6:02.89 17th 7:03.75 7:03.75 17th 0:55.48 0:55.48 21st
17th 49 Philip Craft     22:30.90 +3:51.62 8:33.10 19th 6:05.39 18th 6:57.86 15th 0:54.55 19th 8:33.10 8:33.10 19th 6:05.39 6:05.39 18th 6:57.86 6:57.86 15th 0:54.55 0:54.55 19th
18th 147 Ian Harwood     22:34.66 +3:55.38 8:31.21 18th 5:55.72 16th 7:17.02 19th 0:50.71 12th 8:31.21 8:31.21 18th 5:55.72 5:55.72 16th 7:17.02 7:17.02 19th 0:50.71 0:50.71 12th
19th 145 Deon Beier     23:00.08 +4:20.80 8:30.30 17th 6:10.48 19th 7:20.98 20th 0:58.32 23rd 8:30.30 8:30.30 17th 6:10.48 6:10.48 19th 7:20.98 7:20.98 20th 0:58.32 0:58.32 23rd
20th 33 Vince Pittorino     23:17.26 +4:37.98 8:59.75 21st 6:20.01 20th 7:02.32 16th 0:55.18 20th 8:59.75 8:59.75 21st 6:20.01 6:20.01 20th 7:02.32 7:02.32 16th 0:55.18 0:55.18 20th
21st 48 Nathan Kennedy     23:58.43 +5:19.15 9:09.96 23rd 6:30.50 21st 7:23.55 21st 0:54.42 18th 9:09.96 9:09.96 23rd 6:30.50 6:30.50 21st 7:23.55 7:23.55 21st 0:54.42 0:54.42 18th
22nd 41 Danny Gabriele     25:08.24 +6:28.96 9:02.60 22nd 6:59.60 24th 8:01.34 23rd 1:04.70 26th 9:02.60 9:02.60 22nd 6:59.60 6:59.60 24th 8:01.34 8:01.34 23rd 1:04.70 1:04.70 26th
23rd 44 Eric Lemond     25:33.20 +6:53.92 9:46.09 25th 7:00.69 25th 7:47.80 22nd 0:58.62 25th 9:46.09 9:46.09 25th 7:00.69 7:00.69 25th 7:47.80 7:47.80 22nd 0:58.62 0:58.62 25th
24th 43 Deavon Clayton     26:00.84 +7:21.56 9:24.70 24th 6:57.36 23rd 8:40.23 24th 0:58.55 24th 9:24.70 9:24.70 24th 6:57.36 6:57.36 23rd 8:40.23 8:40.23 24th 0:58.55 0:58.55 24th
  35 Amir Farokhian     DNF   8:44.67 20th 6:39.35 22nd     0:52.76 15th 8:44.67 8:44.67 20th 6:39.35 6:39.35 22nd       0:52.76 0:52.76 15th
  38 Craig Brough     DNF           13:25.86 25th 0:57.30 22nd             13:25.86 13:25.86 25th 0:57.30 0:57.30 22nd

Super Masters

Overall

Pos No. Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Run 1 Stage 4 - FINISH Best
1st 65 Angus McGarva     24:07.83   9:00.21 2nd 6:30.94 1st 7:37.72 1st 0:58.96 2nd 9:00.21 9:00.21 2nd 6:30.94 6:30.94 1st 7:37.72 7:37.72 1st 0:58.96 0:58.96 2nd
2nd 67 Mark Brosing     24:10.11 +0:02.28 8:59.76 1st 6:36.60 2nd 7:38.36 2nd 0:55.39 1st 8:59.76 8:59.76 1st 6:36.60 6:36.60 2nd 7:38.36 7:38.36 2nd 0:55.39 0:55.39 1st

Under 17 Men

Overall

Pos No. Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Run 1 Stage 4 - FINISH Best
1st 99 Lee Witzerman     18:24.82   7:12.08 2nd 4:55.67 1st 5:33.28 1st 0:43.79 1st 7:12.08 7:12.08 2nd 4:55.67 4:55.67 1st 5:33.28 5:33.28 1st 0:43.79 0:43.79 1st
2nd 86 Connor Aves     18:33.62 +0:08.80 7:11.31 1st 5:01.83 3rd 5:33.92 2nd 0:46.56 4th 7:11.31 7:11.31 1st 5:01.83 5:01.83 3rd 5:33.92 5:33.92 2nd 0:46.56 0:46.56 4th
3rd 84 Ben Jenkinson     18:48.75 +0:23.93 7:22.14 4th 4:59.05 2nd 5:39.06 3rd 0:48.50 6th 7:22.14 7:22.14 4th 4:59.05 4:59.05 2nd 5:39.06 5:39.06 3rd 0:48.50 0:48.50 6th
4th 106 Ryan Gilchrist     19:20.81 +0:55.99 7:16.51 3rd 5:15.15 4th 5:55.23 5th 0:53.92 20th 7:16.51 7:16.51 3rd 5:15.15 5:15.15 4th 5:55.23 5:55.23 5th 0:53.92 0:53.92 20th
5th 103 Mitch Rice     19:32.25 +1:07.43 7:37.56 7th 5:16.66 5th 5:52.02 4th 0:46.01 3rd 7:37.56 7:37.56 7th 5:16.66 5:16.66 5th 5:52.02 5:52.02 4th 0:46.01 0:46.01 3rd
6th 110 Teague Norbert     19:47.35 +1:22.53 7:31.95 6th 5:20.71 6th 6:06.91 8th 0:47.78 5th 7:31.95 7:31.95 6th 5:20.71 5:20.71 6th 6:06.91 6:06.91 8th 0:47.78 0:47.78 5th
7th 85 Cody Koerner     20:14.43 +1:49.61 7:41.99 8th 5:25.41 7th 6:17.16 11th 0:49.87 11th 7:41.99 7:41.99 8th 5:25.41 5:25.41 7th 6:17.16 6:17.16 11th 0:49.87 0:49.87 11th
8th 102 Max Harrison     20:18.80 +1:53.98 7:49.07 10th 5:28.32 9th 6:09.72 9th 0:51.69 15th 7:49.07 7:49.07 10th 5:28.32 5:28.32 9th 6:09.72 6:09.72 9th 0:51.69 0:51.69 15th
9th 108 Sam Butler     20:19.10 +1:54.28 7:23.57 5th 6:11.97 18th 5:58.56 6th 0:45.00 2nd 7:23.57 7:23.57 5th 6:11.97 6:11.97 18th 5:58.56 5:58.56 6th 0:45.00 0:45.00 2nd
10th 92 Jacob Fraser     20:21.29 +1:56.47 7:56.19 11th 5:29.18 10th 6:05.27 7th 0:50.65 13th 7:56.19 7:56.19 11th 5:29.18 5:29.18 10th 6:05.27 6:05.27 7th 0:50.65 0:50.65 13th
11th 112 Will Hynes     20:41.26 +2:16.44 8:02.99 12th 5:27.11 8th 6:21.84 12th 0:49.32 9th 8:02.99 8:02.99 12th 5:27.11 5:27.11 8th 6:21.84 6:21.84 12th 0:49.32 0:49.32 9th
12th 96 Jayden Bristow     20:59.29 +2:34.47 7:47.33 9th 5:44.56 12th 6:29.94 17th 0:57.46 23rd 7:47.33 7:47.33 9th 5:44.56 5:44.56 12th 6:29.94 6:29.94 17th 0:57.46 0:57.46 23rd
13th 101 Matthew Wood     21:13.91 +2:49.09 8:05.19 14th 5:48.80 13th 6:27.26 15th 0:52.66 16th 8:05.19 8:05.19 14th 5:48.80 5:48.80 13th 6:27.26 6:27.26 15th 0:52.66 0:52.66 16th
14th 109 Sam Lloyd-Jones     21:14.80 +2:49.98 8:03.62 13th 5:39.85 11th 6:41.66 18th 0:49.67 10th 8:03.62 8:03.62 13th 5:39.85 5:39.85 11th 6:41.66 6:41.66 18th 0:49.67 0:49.67 10th
15th 107 Sacha Louw     21:22.19 +2:57.37 8:22.47 17th 5:51.78 15th 6:14.53 10th 0:53.41 18th 8:22.47 8:22.47 17th 5:51.78 5:51.78 15th 6:14.53 6:14.53 10th 0:53.41 0:53.41 18th
16th 91 Henry White     21:53.57 +3:28.75 8:21.27 15th 6:19.21 20th 6:22.63 13th 0:50.46 12th 8:21.27 8:21.27 15th 6:19.21 6:19.21 20th 6:22.63 6:22.63 13th 0:50.46 0:50.46 12th
17th 98 Lachlan McClure     22:05.87 +3:41.05 8:41.70 19th 6:07.51 16th 6:25.33 14th 0:51.33 14th 8:41.70 8:41.70 19th 6:07.51 6:07.51 16th 6:25.33 6:25.33 14th 0:51.33 0:51.33 14th
18th 90 Ethan Foley-Lewis     22:38.49 +4:13.67 8:21.72 16th 6:08.06 17th 7:14.67 20th 0:54.04 21st 8:21.72 8:21.72 16th 6:08.06 6:08.06 17th 7:14.67 7:14.67 20th 0:54.04 0:54.04 21st
19th 105 Owen Carpenter     23:31.41 +5:06.59 9:16.73 23rd 6:23.98 21st 6:57.46 19th 0:53.24 17th 9:16.73 9:16.73 23rd 6:23.98 6:23.98 21st 6:57.46 6:57.46 19th 0:53.24 0:53.24 17th
20th 95 Jared Foley-Lewis     24:10.00 +5:45.18 8:55.23 21st 6:18.45 19th 7:56.58 21st 0:59.74 28th 8:55.23 8:55.23 21st 6:18.45 6:18.45 19th 7:56.58 7:56.58 21st 0:59.74 0:59.74 28th
21st 87 Daniel Bailey     24:38.14 +6:13.32 9:00.98 22nd 6:36.76 23rd 8:02.63 22nd 0:57.77 25th 9:00.98 9:00.98 22nd 6:36.76 6:36.76 23rd 8:02.63 8:02.63 22nd 0:57.77 0:57.77 25th
22nd 89 Diesel Donnelley     25:08.73 +6:43.91 9:23.31 24th 6:28.14 22nd 8:23.68 23rd 0:53.60 19th 9:23.31 9:23.31 24th 6:28.14 6:28.14 22nd 8:23.68 8:23.68 23rd 0:53.60 0:53.60 19th
23rd 93 Jake Barrientos     26:59.03 +8:34.21 10:02.73 27th 6:55.15 24th 9:04.04 25th 0:57.11 22nd 10:02.73 10:02.73 27th 6:55.15 6:55.15 24th 9:04.04 9:04.04 25th 0:57.11 0:57.11 22nd
24th 111 Tjala Nguyen     27:12.33 +8:47.51 9:47.96 25th 7:29.12 26th 8:57.47 24th 0:57.78 26th 9:47.96 9:47.96 25th 7:29.12 7:29.12 26th 8:57.47 8:57.47 24th 0:57.78 0:57.78 26th
25th 81 Aaron Hewitt     27:56.14 +9:31.32 9:49.63 26th 7:21.67 25th 9:46.13 26th 0:58.71 27th 9:49.63 9:49.63 26th 7:21.67 7:21.67 25th 9:46.13 9:46.13 26th 0:58.71 0:58.71 27th
26th 97 Jed Squire     28:10.39 +9:45.57 8:29.59 18th 12:23.67 31st 6:28.44 16th 0:48.69 7th 8:29.59 8:29.59 18th 12:23.67 12:23.67 31st 6:28.44 6:28.44 16th 0:48.69 0:48.69 7th
27th 104 Noah Brickwood     32:40.29 +14:15.47 12:27.83 30th 8:02.36 27th 11:12.54 28th 0:57.56 24th 12:27.83 12:27.83 30th 8:02.36 8:02.36 27th 11:12.54 11:12.54 28th 0:57.56 0:57.56 24th
28th 83 Austin Grooby     35:04.37 +16:39.55 11:10.99 28th 8:57.57 28th 13:51.34 29th 1:04.47 31st 11:10.99 11:10.99 28th 8:57.57 8:57.57 28th 13:51.34 13:51.34 29th 1:04.47 1:04.47 31st
29th 88 Daniel Klein     37:19.42 +18:54.60 13:20.83 31st 12:03.26 30th 10:51.25 27th 1:04.08 30th 13:20.83 13:20.83 31st 12:03.26 12:03.26 30th 10:51.25 10:51.25 27th 1:04.08 1:04.08 30th
  82 Aaron Stone     DNF   8:41.93 20th 5:50.61 14th     0:48.79 8th 8:41.93 8:41.93 20th 5:50.61 5:50.61 14th       0:48.79 0:48.79 8th
  94 James Gilmour     DNF   12:12.91 29th 10:38.38 29th     1:03.83 29th 12:12.91 12:12.91 29th 10:38.38 10:38.38 29th       1:03.83 1:03.83 29th

Under 17 Women

Overall

Pos No. Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Run 1 Stage 4 - FINISH Best
1st 114 Isabella Lemond     28:20.29   9:55.99 1st 7:55.05 1st 9:19.55 1st 1:09.70 2nd 9:55.99 9:55.99 1st 7:55.05 7:55.05 1st 9:19.55 9:19.55 1st 1:09.70 1:09.70 2nd
  113 Bridie White     DNF       8:13.70 2nd     1:06.78 1st       8:13.70 8:13.70 2nd       1:06.78 1:06.78 1st

Under 19 Men

Overall

Pos No. Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Run 1 Stage 4 - FINISH Best
1st 118 Caleb Rees     18:30.43   7:16.90 1st 4:59.30 1st 5:28.71 1st 0:45.52 1st 7:16.90 7:16.90 1st 4:59.30 4:59.30 1st 5:28.71 5:28.71 1st 0:45.52 0:45.52 1st
2nd 126 William Whigham     19:09.74 +0:39.31 7:29.27 3rd 5:09.82 3rd 5:42.76 2nd 0:47.89 6th 7:29.27 7:29.27 3rd 5:09.82 5:09.82 3rd 5:42.76 5:42.76 2nd 0:47.89 0:47.89 6th
3rd 120 Haiden de Wit     19:11.62 +0:41.19 7:37.09 5th 5:03.50 2nd 5:44.99 3rd 0:46.04 2nd 7:37.09 7:37.09 5th 5:03.50 5:03.50 2nd 5:44.99 5:44.99 3rd 0:46.04 0:46.04 2nd
4th 116 Alex Shadbolt     19:19.28 +0:48.85 7:27.07 2nd 5:18.20 5th 5:47.38 4th 0:46.63 3rd 7:27.07 7:27.07 2nd 5:18.20 5:18.20 5th 5:47.38 5:47.38 4th 0:46.63 0:46.63 3rd
5th 121 Jonathon Dodds     19:28.08 +0:57.65 7:30.97 4th 5:13.81 4th 5:54.36 5th 0:48.94 7th 7:30.97 7:30.97 4th 5:13.81 5:13.81 4th 5:54.36 5:54.36 5th 0:48.94 0:48.94 7th
6th 117 Caleb Mallyon     19:49.91 +1:19.48 7:40.69 6th 5:19.79 6th 6:01.63 6th 0:47.80 5th 7:40.69 7:40.69 6th 5:19.79 5:19.79 6th 6:01.63 6:01.63 6th 0:47.80 0:47.80 5th
7th 123 Lachie Stevens     20:43.02 +2:12.59 7:42.67 7th 5:32.75 7th 6:28.73 8th 0:58.87 11th 7:42.67 7:42.67 7th 5:32.75 5:32.75 7th 6:28.73 6:28.73 8th 0:58.87 0:58.87 11th
8th 125 Owen Clark     21:30.22 +2:59.79 8:05.97 8th 6:11.27 11th 6:23.71 7th 0:49.27 8th 8:05.97 8:05.97 8th 6:11.27 6:11.27 11th 6:23.71 6:23.71 7th 0:49.27 0:49.27 8th
9th 124 Noah Davidson     21:31.36 +3:00.93 8:11.07 9th 5:55.53 9th 6:33.82 9th 0:50.94 9th 8:11.07 8:11.07 9th 5:55.53 5:55.53 9th 6:33.82 6:33.82 9th 0:50.94 0:50.94 9th
10th 122 Joshua Watt     22:06.55 +3:36.12 8:15.67 10th 5:56.90 10th 7:06.43 11th 0:47.55 4th 8:15.67 8:15.67 10th 5:56.90 5:56.90 10th 7:06.43 7:06.43 11th 0:47.55 0:47.55 4th
  119 Doohan Quinn     DNF       5:51.92 8th 6:40.59 10th 0:52.55 10th       5:51.92 5:51.92 8th 6:40.59 6:40.59 10th 0:52.55 0:52.55 10th

Veteran

Overall

Pos No. Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Run 1 Stage 4 - FINISH Best
1st 127 Aaron Cairns     19:33.79   7:32.90 1st 5:18.35 1st 5:56.44 1st 0:46.10 2nd 7:32.90 7:32.90 1st 5:18.35 5:18.35 1st 5:56.44 5:56.44 1st 0:46.10 0:46.10 2nd
2nd 140 Paul Moore     20:28.18 +0:54.39 7:50.88 3rd 5:36.59 4th 6:11.92 2nd 0:48.79 6th 7:50.88 7:50.88 3rd 5:36.59 5:36.59 4th 6:11.92 6:11.92 2nd 0:48.79 0:48.79 6th
3rd 136 Jimmy Dawson     20:30.65 +0:56.86 7:50.37 2nd 5:40.01 6th 6:14.30 3rd 0:45.97 1st 7:50.37 7:50.37 2nd 5:40.01 5:40.01 6th 6:14.30 6:14.30 3rd 0:45.97 0:45.97 1st
4th 142 Simon Drummond     20:40.78 +1:06.99 8:02.88 8th 5:31.71 2nd 6:16.13 4th 0:50.06 8th 8:02.88 8:02.88 8th 5:31.71 5:31.71 2nd 6:16.13 6:16.13 4th 0:50.06 0:50.06 8th
5th 141 Simon Frederiksen     20:43.25 +1:09.46 7:51.24 4th 5:37.59 5th 6:26.55 8th 0:47.87 3rd 7:51.24 7:51.24 4th 5:37.59 5:37.59 5th 6:26.55 6:26.55 8th 0:47.87 0:47.87 3rd
6th 143 Timothy Kelly     20:51.55 +1:17.76 7:52.59 5th 5:47.02 7th 6:23.91 7th 0:48.03 5th 7:52.59 7:52.59 5th 5:47.02 5:47.02 7th 6:23.91 6:23.91 7th 0:48.03 0:48.03 5th
7th 134 Grant Turner     21:01.37 +1:27.58 8:03.69 9th 5:33.31 3rd 6:34.90 9th 0:49.47 7th 8:03.69 8:03.69 9th 5:33.31 5:33.31 3rd 6:34.90 6:34.90 9th 0:49.47 0:49.47 7th
8th 18 Keith Snape     21:02.09 +1:28.30 7:58.86 6th 5:50.91 9th 6:22.22 6th 0:50.10 9th 7:58.86 7:58.86 6th 5:50.91 5:50.91 9th 6:22.22 6:22.22 6th 0:50.10 0:50.10 9th
9th 132 Craig Latimer     21:03.89 +1:30.10 8:01.23 7th 5:55.41 10th 6:19.27 5th 0:47.98 4th 8:01.23 8:01.23 7th 5:55.41 5:55.41 10th 6:19.27 6:19.27 5th 0:47.98 0:47.98 4th
10th 130 Bruce Harrison     22:23.63 +2:49.84 8:57.01 11th 5:50.49 8th 6:41.04 10th 0:55.09 11th 8:57.01 8:57.01 11th 5:50.49 5:50.49 8th 6:41.04 6:41.04 10th 0:55.09 0:55.09 11th
11th 137 John Dollisson     23:20.57 +3:46.78 8:52.07 10th 6:21.80 11th 7:13.85 11th 0:52.85 10th 8:52.07 8:52.07 10th 6:21.80 6:21.80 11th 7:13.85 7:13.85 11th 0:52.85 0:52.85 10th
12th 139 Michael Branch     29:43.45 +10:09.66 10:39.74 12th 8:13.67 12th 9:52.33 12th 0:57.71 12th 10:39.74 10:39.74 12th 8:13.67 8:13.67 12th 9:52.33 9:52.33 12th 0:57.71 0:57.71 12th

Elite Men

Overall

Pos No. Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 5 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Run 1 Stage 4 - FINISH Best Stage 5 - FINISH Run 1 Stage 5 - FINISH Best
1st 5 Andrew Cavaye     21:12.90   6:46.27 1st 4:40.32 1st 5:00.27 1st 0:44.00 2nd 4:02.04 1st 6:46.27 6:46.27 1st 4:40.32 4:40.32 1st 5:00.27 5:00.27 1st 0:44.00 0:44.00 2nd 4:02.04 4:02.04 1st
2nd 22 Ryan Leutton     22:34.63 +1:21.73 7:05.83 4th 4:47.48 2nd 5:24.16 2nd 0:43.20 1st 4:33.96 3rd 7:05.83 7:05.83 4th 4:47.48 4:47.48 2nd 5:24.16 5:24.16 2nd 0:43.20 0:43.20 1st 4:33.96 4:33.96 3rd
3rd 23 Stuart Cali     22:44.22 +1:31.32 6:51.56 2nd 4:59.66 5th 5:34.54 5th 0:46.81 8th 4:31.65 2nd 6:51.56 6:51.56 2nd 4:59.66 4:59.66 5th 5:34.54 5:34.54 5th 0:46.81 0:46.81 8th 4:31.65 4:31.65 2nd
4th 17 Lindsay Klein     22:53.65 +1:40.75 7:04.12 3rd 4:53.67 3rd 5:27.25 4th 0:45.54 5th 4:43.07 5th 7:04.12 7:04.12 3rd 4:53.67 4:53.67 3rd 5:27.25 5:27.25 4th 0:45.54 0:45.54 5th 4:43.07 4:43.07 5th
5th 21 Mitchell Codner     22:57.58 +1:44.68 7:10.40 5th 4:58.39 4th 5:27.08 3rd 0:46.86 9th 4:34.85 4th 7:10.40 7:10.40 5th 4:58.39 4:58.39 4th 5:27.08 5:27.08 3rd 0:46.86 0:46.86 9th 4:34.85 4:34.85 4th
6th 11 Hayden Wright     23:24.35 +2:11.45 7:10.46 6th 5:02.88 7th 5:36.36 6th 0:45.14 3rd= 4:49.51 7th 7:10.46 7:10.46 6th 5:02.88 5:02.88 7th 5:36.36 5:36.36 6th 0:45.14 0:45.14 3rd= 4:49.51 4:49.51 7th
7th 15 Jayme Dawson     23:37.63 +2:24.73 7:13.89 7th 5:05.16 8th 5:42.59 8th 0:46.71 7th 4:49.28 6th 7:13.89 7:13.89 7th 5:05.16 5:05.16 8th 5:42.59 5:42.59 8th 0:46.71 0:46.71 7th 4:49.28 4:49.28 6th
8th 10 Hayden Bristow     24:05.19 +2:52.29 7:28.93 12th 5:02.59 6th 5:49.79 10th 0:46.91 10th 4:56.97 8th 7:28.93 7:28.93 12th 5:02.59 5:02.59 6th 5:49.79 5:49.79 10th 0:46.91 0:46.91 10th 4:56.97 4:56.97 8th
9th 14 Jay Butler     24:22.90 +3:10.00 7:28.50 11th 5:14.23 9th 5:51.64 11th 0:47.93 13th= 5:00.60 9th 7:28.50 7:28.50 11th 5:14.23 5:14.23 9th 5:51.64 5:51.64 11th 0:47.93 0:47.93 13th= 5:00.60 5:00.60 9th
10th 148 Tim Mccullough     24:28.11 +3:15.21 7:19.64 9th 5:39.25 15th 5:37.83 7th 0:45.14 3rd= 5:06.25 10th 7:19.64 7:19.64 9th 5:39.25 5:39.25 15th 5:37.83 5:37.83 7th 0:45.14 0:45.14 3rd= 5:06.25 5:06.25 10th
11th 6 Bobby Blinco     24:34.92 +3:22.02 7:15.01 8th 5:17.31 11th 5:53.75 12th 0:46.10 6th 5:22.75 12th 7:15.01 7:15.01 8th 5:17.31 5:17.31 11th 5:53.75 5:53.75 12th 0:46.10 0:46.10 6th 5:22.75 5:22.75 12th
12th 12 James Hollonds     24:54.75 +3:41.85 7:25.34 10th 5:23.09 13th 6:06.31 14th 0:47.93 13th= 5:12.08 11th 7:25.34 7:25.34 10th 5:23.09 5:23.09 13th 6:06.31 6:06.31 14th 0:47.93 0:47.93 13th= 5:12.08 5:12.08 11th
13th 19 Luke Radley     25:03.13 +3:50.23 7:43.06 16th 5:15.71 10th 5:44.17 9th 0:47.89 11th= 5:32.30 13th 7:43.06 7:43.06 16th 5:15.71 5:15.71 10th 5:44.17 5:44.17 9th 0:47.89 0:47.89 11th= 5:32.30 5:32.30 13th
14th 13 Jamie Borg     25:46.82 +4:33.92 7:31.29 13th= 5:43.92 16th 6:05.52 13th 0:50.90 15th 5:35.19 14th 7:31.29 7:31.29 13th= 5:43.92 5:43.92 16th 6:05.52 6:05.52 13th 0:50.90 0:50.90 15th 5:35.19 5:35.19 14th
15th 4 Levi Van Pan Huis     26:06.71 +4:53.81 7:31.29 13th= 5:27.11 14th 6:13.42 15th 0:47.89 11th= 6:07.00 15th 7:31.29 7:31.29 13th= 5:27.11 5:27.11 14th 6:13.42 6:13.42 15th 0:47.89 0:47.89 11th= 6:07.00 6:07.00 15th
16th 16 Kasper Jaeger     28:49.84 +7:36.94 8:22.52 18th 5:51.78 17th 6:59.50 16th 0:52.96 16th 6:43.08 16th 8:22.52 8:22.52 18th 5:51.78 5:51.78 17th 6:59.50 6:59.50 16th 0:52.96 0:52.96 16th 6:43.08 6:43.08 16th
  7 Daniel Hallam     DNF   7:47.12 17th 7:15.67 18th             7:47.12 7:47.12 17th 7:15.67 7:15.67 18th                  
  149 Michael Geale     DNF   7:40.62 15th 5:18.02 12th             7:40.62 7:40.62 15th 5:18.02 5:18.02 12th                  

Expert Women

Overall

Pos No. Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Run 1 Stage 4 - FINISH Best
1st 79 Sarah Craft     21:01.02   8:22.48 1st 5:58.33 1st 5:47.05 1st 0:53.16 1st 8:22.48 8:22.48 1st 5:58.33 5:58.33 1st 5:47.05 5:47.05 1st 0:53.16 0:53.16 1st

Masters Women

Overall

Pos No. Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Best

Sports

Overall

Pos No. Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Run 1 Stage 4 - FINISH Best
1st 59 Jordan Zmegac     19:06.57   7:42.26 1st 5:29.91 1st 5:07.00 1st 0:47.40 1st 7:42.26 7:42.26 1st 5:29.91 5:29.91 1st 5:07.00 5:07.00 1st 0:47.40 0:47.40 1st
2nd 61 Mitchell Walters     20:44.96 +1:38.39 8:08.43 2nd 5:48.01 2nd 5:55.39 6th 0:53.13 5th 8:08.43 8:08.43 2nd 5:48.01 5:48.01 2nd 5:55.39 5:55.39 6th 0:53.13 0:53.13 5th
3rd 60 Konrad Norbert     20:47.15 +1:40.58 8:21.51 5th 5:52.71 3rd 5:41.66 3rd 0:51.27 2nd 8:21.51 8:21.51 5th 5:52.71 5:52.71 3rd 5:41.66 5:41.66 3rd 0:51.27 0:51.27 2nd
4th 55 Dane van Wegen     21:16.50 +2:09.93 8:16.31 3rd 6:22.67 6th 5:45.87 4th 0:51.65 3rd 8:16.31 8:16.31 3rd 6:22.67 6:22.67 6th 5:45.87 5:45.87 4th 0:51.65 0:51.65 3rd
5th 57 David Fox     21:21.85 +2:15.28 8:34.51 7th 6:06.17 4th 5:48.45 5th 0:52.72 4th 8:34.51 8:34.51 7th 6:06.17 6:06.17 4th 5:48.45 5:48.45 5th 0:52.72 0:52.72 4th
6th 63 Nick Swinbourne     21:30.59 +2:24.02 8:20.34 4th 6:35.35 8th 5:40.29 2nd 0:54.61 6th 8:20.34 8:20.34 4th 6:35.35 6:35.35 8th 5:40.29 5:40.29 2nd 0:54.61 0:54.61 6th
7th 58 Dudley Tomlinson     21:49.88 +2:43.31 8:32.22 6th 6:19.77 5th 6:02.77 7th 0:55.12 7th 8:32.22 8:32.22 6th 6:19.77 6:19.77 5th 6:02.77 6:02.77 7th 0:55.12 0:55.12 7th
8th 62 Nathan Davey     22:47.00 +3:40.43 8:57.58 8th 6:23.72 7th 6:18.53 8th 1:07.17 10th 8:57.58 8:57.58 8th 6:23.72 6:23.72 7th 6:18.53 6:18.53 8th 1:07.17 1:07.17 10th
9th 129 Benjamin Hall     23:38.18 +4:31.61 9:09.96 9th 7:01.37 9th 6:31.70 9th 0:55.15 8th 9:09.96 9:09.96 9th 7:01.37 7:01.37 9th 6:31.70 6:31.70 9th 0:55.15 0:55.15 8th
10th 56 Daniel Jensen     26:36.84 +7:30.27 10:40.98 10th 7:41.69 10th 7:15.32 10th 0:58.85 9th 10:40.98 10:40.98 10th 7:41.69 7:41.69 10th 7:15.32 7:15.32 10th 0:58.85 0:58.85 9th

Under 15 Men

Overall

Pos No. Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Run 1 Stage 4 - FINISH Best
1st 68 Anselm Cowley     20:39.93   8:13.63 1st 5:57.92 1st 5:35.45 1st 0:52.93 4th 8:13.63 8:13.63 1st 5:57.92 5:57.92 1st 5:35.45 5:35.45 1st 0:52.93 0:52.93 4th
2nd 74 Hugh Paterson     20:56.52 +0:16.59 8:19.98 2nd 5:58.29 2nd 5:46.22 2nd 0:52.03 3rd 8:19.98 8:19.98 2nd 5:58.29 5:58.29 2nd 5:46.22 5:46.22 2nd 0:52.03 0:52.03 3rd
3rd 77 Oliver Hawkins     21:35.30 +0:55.37 8:46.18 3rd 6:09.25 3rd 5:48.60 3rd 0:51.27 2nd 8:46.18 8:46.18 3rd 6:09.25 6:09.25 3rd 5:48.60 5:48.60 3rd 0:51.27 0:51.27 2nd
4th 69 Alex Sherlock     22:33.51 +1:53.58 8:53.74 4th 6:25.74 5th 6:18.69 5th 0:55.34 5th 8:53.74 8:53.74 4th 6:25.74 6:25.74 5th 6:18.69 6:18.69 5th 0:55.34 0:55.34 5th
5th 73 Dylan Korb     22:46.31 +2:06.38 9:18.03 6th 6:24.73 4th 6:13.42 4th 0:50.13 1st 9:18.03 9:18.03 6th 6:24.73 6:24.73 4th 6:13.42 6:13.42 4th 0:50.13 0:50.13 1st
6th 76 Max Webb     23:48.95 +3:09.02 9:16.78 5th 6:55.79 6th 6:39.92 6th 0:56.46 6th 9:16.78 9:16.78 5th 6:55.79 6:55.79 6th 6:39.92 6:39.92 6th 0:56.46 0:56.46 6th
7th 72 Cade Barrientos     25:41.51 +5:01.58 10:09.15 8th 7:16.13 7th 7:11.80 7th 1:04.43 8th 10:09.15 10:09.15 8th 7:16.13 7:16.13 7th 7:11.80 7:11.80 7th 1:04.43 1:04.43 8th
8th 75 James Bruce     26:45.00 +6:05.07 10:08.78 7th 7:16.31 8th 8:21.46 8th 0:58.45 7th 10:08.78 10:08.78 7th 7:16.31 7:16.31 8th 8:21.46 8:21.46 8th 0:58.45 0:58.45 7th
9th 70 Tom Yaxley     29:19.15 +8:39.22 11:01.71 9th 8:47.04 9th 8:23.30 9th 1:07.10 9th 11:01.71 11:01.71 9th 8:47.04 8:47.04 9th 8:23.30 8:23.30 9th 1:07.10 1:07.10 9th
  71 Andrew Cleland     DNF   17:23.16 10th 14:01.54 10th     1:28.98 10th 17:23.16 17:23.16 10th 14:01.54 14:01.54 10th       1:28.98 1:28.98 10th

Under 15 Women

Overall

Pos No. Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Run 1 Stage 4 - FINISH Best
1st 78 Deborah Dodds     31:24.31   11:51.12 1st 9:29.97 1st 8:47.87 1st 1:15.35 1st 11:51.12 11:51.12 1st 9:29.97 9:29.97 1st 8:47.87 8:47.87 1st 1:15.35 1:15.35 1st

Veteran Women

Overall

Pos No. Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Best
Course Results

Tamrookum

Overall

Pos No. Name Team Category Class Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Run 1 Stage 4 - FINISH Best
1st 99 Lee Witzerman     Under 17 Men 18:24.82   7:12.08 2nd 4:55.67 1st 5:33.28 2nd 0:43.79 1st 7:12.08 7:12.08 2nd 4:55.67 4:55.67 1st 5:33.28 5:33.28 2nd 0:43.79 0:43.79 1st
2nd 118 Caleb Rees     Under 19 Men 18:30.43 +0:05.61 7:16.90 5th 4:59.30 3rd 5:28.71 1st 0:45.52 3rd 7:16.90 7:16.90 5th 4:59.30 4:59.30 3rd 5:28.71 5:28.71 1st 0:45.52 0:45.52 3rd
3rd 86 Connor Aves     Under 17 Men 18:33.62 +0:08.80 7:11.31 1st 5:01.83 5th 5:33.92 3rd 0:46.56 10th 7:11.31 7:11.31 1st 5:01.83 5:01.83 5th 5:33.92 5:33.92 3rd 0:46.56 0:46.56 10th
4th 9 Greg Palmer     Masters 18:39.28 +0:14.46 7:15.47 3rd 5:01.33 4th 5:36.77 4th 0:45.71 4th 7:15.47 7:15.47 3rd 5:01.33 5:01.33 4th 5:36.77 5:36.77 4th 0:45.71 0:45.71 4th
5th 84 Ben Jenkinson     Under 17 Men 18:48.75 +0:23.93 7:22.14 6th 4:59.05 2nd 5:39.06 5th 0:48.50 26th 7:22.14 7:22.14 6th 4:59.05 4:59.05 2nd 5:39.06 5:39.06 5th 0:48.50 0:48.50 26th
6th 126 William Whigham     Under 19 Men 19:09.74 +0:44.92 7:29.27 10th 5:09.82 8th 5:42.76 6th 0:47.89 19th 7:29.27 7:29.27 10th 5:09.82 5:09.82 8th 5:42.76 5:42.76 6th 0:47.89 0:47.89 19th
7th 120 Haiden de Wit     Under 19 Men 19:11.62 +0:46.80 7:37.09 16th 5:03.50 6th 5:44.99 8th 0:46.04 7th 7:37.09 7:37.09 16th 5:03.50 5:03.50 6th 5:44.99 5:44.99 8th 0:46.04 0:46.04 7th
8th 26 Denzil Lincoln     Expert Men 19:15.03 +0:50.21 7:28.27 9th 5:06.93 7th 5:50.85 11th 0:48.98 32nd= 7:28.27 7:28.27 9th 5:06.93 5:06.93 7th 5:50.85 5:50.85 11th 0:48.98 0:48.98 32nd=
9th 116 Alex Shadbolt     Under 19 Men 19:19.28 +0:54.46 7:27.07 8th 5:18.20 13th 5:47.38 10th 0:46.63 11th 7:27.07 7:27.07 8th 5:18.20 5:18.20 13th 5:47.38 5:47.38 10th 0:46.63 0:46.63 11th
10th 106 Ryan Gilchrist     Under 17 Men 19:20.81 +0:55.99 7:16.51 4th 5:15.15 10th 5:55.23 15th 0:53.92 66th 7:16.51 7:16.51 4th 5:15.15 5:15.15 10th 5:55.23 5:55.23 15th 0:53.92 0:53.92 66th
11th 34 Garry Wellman     Masters 19:25.57 +1:00.75 7:36.46 15th 5:16.93 12th 5:43.94 7th 0:48.24 23rd 7:36.46 7:36.46 15th 5:16.93 5:16.93 12th 5:43.94 5:43.94 7th 0:48.24 0:48.24 23rd
12th 121 Jonathon Dodds     Under 19 Men 19:28.08 +1:03.26 7:30.97 11th 5:13.81 9th 5:54.36 14th 0:48.94 31st 7:30.97 7:30.97 11th 5:13.81 5:13.81 9th 5:54.36 5:54.36 14th 0:48.94 0:48.94 31st
13th 103 Mitch Rice     Under 17 Men 19:32.25 +1:07.43 7:37.56 17th 5:16.66 11th 5:52.02 12th 0:46.01 6th 7:37.56 7:37.56 17th 5:16.66 5:16.66 11th 5:52.02 5:52.02 12th 0:46.01 0:46.01 6th
14th 127 Aaron Cairns     Veteran 19:33.79 +1:08.97 7:32.90 13th 5:18.35 14th 5:56.44 16th 0:46.10 8th 7:32.90 7:32.90 13th 5:18.35 5:18.35 14th 5:56.44 5:56.44 16th 0:46.10 0:46.10 8th
15th 27 Jack Shadbolt     Expert Men 19:36.51 +1:11.69 7:36.39 14th 5:20.10 16th 5:53.69 13th 0:46.33 9th 7:36.39 7:36.39 14th 5:20.10 5:20.10 16th 5:53.69 5:53.69 13th 0:46.33 0:46.33 9th
16th 53 Steven Butler     Masters 19:45.79 +1:20.97 7:39.90 18th 5:31.65 29th 5:47.02 9th 0:47.22 13th 7:39.90 7:39.90 18th 5:31.65 5:31.65 29th 5:47.02 5:47.02 9th 0:47.22 0:47.22 13th
17th 110 Teague Norbert     Under 17 Men 19:47.35 +1:22.53 7:31.95 12th 5:20.71 18th 6:06.91 20th 0:47.78 15th= 7:31.95 7:31.95 12th 5:20.71 5:20.71 18th 6:06.91 6:06.91 20th 0:47.78 0:47.78 15th=
18th 117 Caleb Mallyon     Under 19 Men 19:49.91 +1:25.09 7:40.69 20th 5:19.79 15th 6:01.63 18th 0:47.80 17th 7:40.69 7:40.69 20th 5:19.79 5:19.79 15th 6:01.63 6:01.63 18th 0:47.80 0:47.80 17th
19th 39 Dan Raby     Masters 20:01.82 +1:37.00 7:41.10 22nd 5:24.83 21st 6:07.69 21st 0:48.20 22nd 7:41.10 7:41.10 22nd 5:24.83 5:24.83 21st 6:07.69 6:07.69 21st 0:48.20 0:48.20 22nd
20th 31 Tim Penberthy     Expert Men 20:03.85 +1:39.03 7:40.22 19th 5:24.65 20th 6:08.12 22nd 0:50.86 50th 7:40.22 7:40.22 19th 5:24.65 5:24.65 20th 6:08.12 6:08.12 22nd 0:50.86 0:50.86 50th
21st 45 Jeff Coplick     Masters 20:10.55 +1:45.73 7:48.78 30th 5:20.65 17th 6:11.05 26th 0:50.07 44th 7:48.78 7:48.78 30th 5:20.65 5:20.65 17th 6:11.05 6:11.05 26th 0:50.07 0:50.07 44th
22nd 46 Justin Thomas     Masters 20:12.74 +1:47.92 7:42.45 25th 5:25.29 22nd 6:15.18 32nd 0:49.82 41st 7:42.45 7:42.45 25th 5:25.29 5:25.29 22nd 6:15.18 6:15.18 32nd 0:49.82 0:49.82 41st
23rd 47 Michael Hayhoe     Masters 20:14.28 +1:49.46 7:48.28 29th 5:27.61 25th 6:10.05 25th 0:48.34 24th 7:48.28 7:48.28 29th 5:27.61 5:27.61 25th 6:10.05 6:10.05 25th 0:48.34 0:48.34 24th
24th 85 Cody Koerner     Under 17 Men 20:14.43 +1:49.61 7:41.99 23rd 5:25.41 23rd 6:17.16 34th 0:49.87 42nd 7:41.99 7:41.99 23rd 5:25.41 5:25.41 23rd 6:17.16 6:17.16 34th 0:49.87 0:49.87 42nd
25th 102 Max Harrison     Under 17 Men 20:18.80 +1:53.98 7:49.07 31st 5:28.32 26th 6:09.72 24th 0:51.69 54th 7:49.07 7:49.07 31st 5:28.32 5:28.32 26th 6:09.72 6:09.72 24th 0:51.69 0:51.69 54th
26th 108 Sam Butler     Under 17 Men 20:19.10 +1:54.28 7:23.57 7th 6:11.97 69th 5:58.56 17th 0:45.00 2nd 7:23.57 7:23.57 7th 6:11.97 6:11.97 69th 5:58.56 5:58.56 17th 0:45.00 0:45.00 2nd
27th 92 Jacob Fraser     Under 17 Men 20:21.29 +1:56.47 7:56.19 39th 5:29.18 27th 6:05.27 19th 0:50.65 48th 7:56.19 7:56.19 39th 5:29.18 5:29.18 27th 6:05.27 6:05.27 19th 0:50.65 0:50.65 48th
28th 25 Cale Jones     Expert Men 20:24.82 +2:00.00 7:53.51 36th 5:22.20 19th 6:19.91 36th 0:49.20 34th 7:53.51 7:53.51 36th 5:22.20 5:22.20 19th 6:19.91 6:19.91 36th 0:49.20 0:49.20 34th
29th 140 Paul Moore     Veteran 20:28.18 +2:03.36 7:50.88 33rd 5:36.59 33rd 6:11.92 28th 0:48.79 28th= 7:50.88 7:50.88 33rd 5:36.59 5:36.59 33rd 6:11.92 6:11.92 28th 0:48.79 0:48.79 28th=
30th 136 Jimmy Dawson     Veteran 20:30.65 +2:05.83 7:50.37 32nd 5:40.01 36th 6:14.30 30th 0:45.97 5th 7:50.37 7:50.37 32nd 5:40.01 5:40.01 36th 6:14.30 6:14.30 30th 0:45.97 0:45.97 5th
31st 142 Simon Drummond     Veteran 20:40.78 +2:15.96 8:02.88 43rd 5:31.71 30th 6:16.13 33rd 0:50.06 43rd 8:02.88 8:02.88 43rd 5:31.71 5:31.71 30th 6:16.13 6:16.13 33rd 0:50.06 0:50.06 43rd
32nd 112 Will Hynes     Under 17 Men 20:41.26 +2:16.44 8:02.99 44th 5:27.11 24th 6:21.84 37th 0:49.32 37th 8:02.99 8:02.99 44th 5:27.11 5:27.11 24th 6:21.84 6:21.84 37th 0:49.32 0:49.32 37th
33rd 123 Lachie Stevens     Under 19 Men 20:43.02 +2:18.20 7:42.67 26th 5:32.75 31st 6:28.73 50th 0:58.87 89th 7:42.67 7:42.67 26th 5:32.75 5:32.75 31st 6:28.73 6:28.73 50th 0:58.87 0:58.87 89th
34th 141 Simon Frederiksen     Veteran 20:43.25 +2:18.43 7:51.24 34th 5:37.59 34th 6:26.55 46th 0:47.87 18th 7:51.24 7:51.24 34th 5:37.59 5:37.59 34th 6:26.55 6:26.55 46th 0:47.87 0:47.87 18th
35th 54 Travis Whitmore     Masters 20:44.45 +2:19.63 7:41.04 21st 5:47.80 45th 6:26.30 45th 0:49.31 36th 7:41.04 7:41.04 21st 5:47.80 5:47.80 45th 6:26.30 6:26.30 45th 0:49.31 0:49.31 36th
36th 30 Matthew Evans     Expert Men 20:50.55 +2:25.73 8:05.11 48th 5:41.51 38th 6:09.68 23rd 0:54.25 69th 8:05.11 8:05.11 48th 5:41.51 5:41.51 38th 6:09.68 6:09.68 23rd 0:54.25 0:54.25 69th
37th 143 Timothy Kelly     Veteran 20:51.55 +2:26.73 7:52.59 35th 5:47.02 43rd 6:23.91 42nd 0:48.03 21st 7:52.59 7:52.59 35th 5:47.02 5:47.02 43rd 6:23.91 6:23.91 42nd 0:48.03 0:48.03 21st
38th 37 Ashley Fraser     Masters 20:55.50 +2:30.68 8:01.66 42nd 5:53.18 54th 6:12.88 29th 0:47.78 15th= 8:01.66 8:01.66 42nd 5:53.18 5:53.18 54th 6:12.88 6:12.88 29th 0:47.78 0:47.78 15th=
39th 96 Jayden Bristow     Under 17 Men 20:59.29 +2:34.47 7:47.33 28th 5:44.56 40th 6:29.94 51st 0:57.46 80th 7:47.33 7:47.33 28th 5:44.56 5:44.56 40th 6:29.94 6:29.94 51st 0:57.46 0:57.46 80th
40th 29 Matt Donnelly     Expert Men 21:01.03 +2:36.21 8:19.94 55th 5:40.36 37th 6:11.75 27th 0:48.98 32nd= 8:19.94 8:19.94 55th 5:40.36 5:40.36 37th 6:11.75 6:11.75 27th 0:48.98 0:48.98 32nd=
41st 134 Grant Turner     Veteran 21:01.37 +2:36.55 8:03.69 47th 5:33.31 32nd 6:34.90 54th 0:49.47 39th 8:03.69 8:03.69 47th 5:33.31 5:33.31 32nd 6:34.90 6:34.90 54th 0:49.47 0:49.47 39th
42nd 18 Keith Snape     Veteran 21:02.09 +2:37.27 7:58.86 40th 5:50.91 50th 6:22.22 38th 0:50.10 45th 7:58.86 7:58.86 40th 5:50.91 5:50.91 50th 6:22.22 6:22.22 38th 0:50.10 0:50.10 45th
43rd 132 Craig Latimer     Veteran 21:03.89 +2:39.07 8:01.23 41st 5:55.41 55th 6:19.27 35th 0:47.98 20th 8:01.23 8:01.23 41st 5:55.41 5:55.41 55th 6:19.27 6:19.27 35th 0:47.98 0:47.98 20th
44th 28 Jake Evans     Expert Men 21:06.47 +2:41.65 7:44.51 27th 5:56.06 59th 6:37.43 56th 0:48.47 25th 7:44.51 7:44.51 27th 5:56.06 5:56.06 59th 6:37.43 6:37.43 56th 0:48.47 0:48.47 25th
45th 52 Rory Whitelaw     Masters 21:11.55 +2:46.73 8:03.39 45th 5:41.64 39th 6:32.28 52nd 0:54.24 68th 8:03.39 8:03.39 45th 5:41.64 5:41.64 39th 6:32.28 6:32.28 52nd 0:54.24 0:54.24 68th
46th 101 Matthew Wood     Under 17 Men 21:13.91 +2:49.09 8:05.19 49th 5:48.80 46th 6:27.26 47th 0:52.66 58th 8:05.19 8:05.19 49th 5:48.80 5:48.80 46th 6:27.26 6:27.26 47th 0:52.66 0:52.66 58th
47th 109 Sam Lloyd-Jones     Under 17 Men 21:14.80 +2:49.98 8:03.62 46th 5:39.85 35th 6:41.66 59th 0:49.67 40th 8:03.62 8:03.62 46th 5:39.85 5:39.85 35th 6:41.66 6:41.66 59th 0:49.67 0:49.67 40th
48th 24 Aizen Eckley     Expert Men 21:15.72 +2:50.90 7:54.56 37th 5:55.57 57th 6:36.70 55th 0:48.89 30th 7:54.56 7:54.56 37th 5:55.57 5:55.57 57th 6:36.70 6:36.70 55th 0:48.89 0:48.89 30th
49th 51 Robert Stone     Masters 21:15.79 +2:50.97 7:42.40 24th 5:29.77 28th 7:16.52 73rd 0:47.10 12th 7:42.40 7:42.40 24th 5:29.77 5:29.77 28th 7:16.52 7:16.52 73rd 0:47.10 0:47.10 12th
50th 42 Dean Kelly     Masters 21:16.79 +2:51.97 8:05.61 50th 5:51.47 51st 6:28.43 48th 0:51.28 52nd 8:05.61 8:05.61 50th 5:51.47 5:51.47 51st 6:28.43 6:28.43 48th 0:51.28 0:51.28 52nd
51st 1 Jessica Hoskin     Elite Women 21:16.85 +2:52.03 8:14.66 53rd 5:46.44 42nd 6:23.71 40th= 0:52.04 55th 8:14.66 8:14.66 53rd 5:46.44 5:46.44 42nd 6:23.71 6:23.71 40th= 0:52.04 0:52.04 55th
52nd 40 Daniel Wolfik     Masters 21:18.05 +2:53.23 7:55.45 38th 5:50.06 47th 6:42.12 60th 0:50.42 46th 7:55.45 7:55.45 38th 5:50.06 5:50.06 47th 6:42.12 6:42.12 60th 0:50.42 0:50.42 46th
53rd 107 Sacha Louw     Under 17 Men 21:22.19 +2:57.37 8:22.47 59th 5:51.78 52nd 6:14.53 31st 0:53.41 63rd 8:22.47 8:22.47 59th 5:51.78 5:51.78 52nd 6:14.53 6:14.53 31st 0:53.41 0:53.41 63rd
54th 125 Owen Clark     Under 19 Men 21:30.22 +3:05.40 8:05.97 51st 6:11.27 68th 6:23.71 40th= 0:49.27 35th 8:05.97 8:05.97 51st 6:11.27 6:11.27 68th 6:23.71 6:23.71 40th= 0:49.27 0:49.27 35th
55th 50 Richard Mier     Masters 21:30.23 +3:05.41 8:27.42 61st 5:44.67 41st 6:25.88 44th 0:52.26 56th 8:27.42 8:27.42 61st 5:44.67 5:44.67 41st 6:25.88 6:25.88 44th 0:52.26 0:52.26 56th
56th 124 Noah Davidson     Under 19 Men 21:31.36 +3:06.54 8:11.07 52nd 5:55.53 56th 6:33.82 53rd 0:50.94 51st 8:11.07 8:11.07 52nd 5:55.53 5:55.53 56th 6:33.82 6:33.82 53rd 0:50.94 0:50.94 51st
57th 146 Andy Noble     Masters 21:46.58 +3:21.76 8:20.88 56th 5:47.72 44th 6:44.35 61st 0:53.63 65th 8:20.88 8:20.88 56th 5:47.72 5:47.72 44th 6:44.35 6:44.35 61st 0:53.63 0:53.63 65th
58th 91 Henry White     Under 17 Men 21:53.57 +3:28.75 8:21.27 57th 6:19.21 72nd 6:22.63 39th 0:50.46 47th 8:21.27 8:21.27 57th 6:19.21 6:19.21 72nd 6:22.63 6:22.63 39th 0:50.46 0:50.46 47th
59th 98 Lachlan McClure     Under 17 Men 22:05.87 +3:41.05 8:41.70 68th= 6:07.51 65th 6:25.33 43rd 0:51.33 53rd 8:41.70 8:41.70 68th= 6:07.51 6:07.51 65th 6:25.33 6:25.33 43rd 0:51.33 0:51.33 53rd
60th 122 Joshua Watt     Under 19 Men 22:06.55 +3:41.73 8:15.67 54th 5:56.90 60th 7:06.43 68th 0:47.55 14th 8:15.67 8:15.67 54th 5:56.90 5:56.90 60th 7:06.43 7:06.43 68th 0:47.55 0:47.55 14th
61st 130 Bruce Harrison     Veteran 22:23.63 +3:58.81 8:57.01 75th 5:50.49 48th 6:41.04 58th 0:55.09 72nd= 8:57.01 8:57.01 75th 5:50.49 5:50.49 48th 6:41.04 6:41.04 58th 0:55.09 0:55.09 72nd=
62nd 36 Andrew Byford     Masters 22:27.33 +4:02.51 8:25.21 60th 6:02.89 62nd 7:03.75 66th 0:55.48 76th 8:25.21 8:25.21 60th 6:02.89 6:02.89 62nd 7:03.75 7:03.75 66th 0:55.48 0:55.48 76th
63rd 49 Philip Craft     Masters 22:30.90 +4:06.08 8:33.10 65th 6:05.39 64th 6:57.86 63rd 0:54.55 71st 8:33.10 8:33.10 65th 6:05.39 6:05.39 64th 6:57.86 6:57.86 63rd 0:54.55 0:54.55 71st
64th 115 Laura Craft     Elite Women 22:32.86 +4:08.04 8:33.42 66th 5:58.72 61st 7:07.82 69th 0:52.90 61st 8:33.42 8:33.42 66th 5:58.72 5:58.72 61st 7:07.82 7:07.82 69th 0:52.90 0:52.90 61st
65th 147 Ian Harwood     Masters 22:34.66 +4:09.84 8:31.21 64th 5:55.72 58th 7:17.02 74th 0:50.71 49th 8:31.21 8:31.21 64th 5:55.72 5:55.72 58th 7:17.02 7:17.02 74th 0:50.71 0:50.71 49th
66th 90 Ethan Foley-Lewis     Under 17 Men 22:38.49 +4:13.67 8:21.72 58th 6:08.06 66th 7:14.67 72nd 0:54.04 67th 8:21.72 8:21.72 58th 6:08.06 6:08.06 66th 7:14.67 7:14.67 72nd 0:54.04 0:54.04 67th
67th 32 William Raggett     Expert Men 22:43.69 +4:18.87 8:41.70 68th= 6:03.14 63rd 7:09.49 70th 0:49.36 38th 8:41.70 8:41.70 68th= 6:03.14 6:03.14 63rd 7:09.49 7:09.49 70th 0:49.36 0:49.36 38th
68th 145 Deon Beier     Masters 23:00.08 +4:35.26 8:30.30 63rd 6:10.48 67th 7:20.98 75th 0:58.32 85th 8:30.30 8:30.30 63rd 6:10.48 6:10.48 67th 7:20.98 7:20.98 75th 0:58.32 0:58.32 85th
69th 3 Catherine O'Neill     Elite Women 23:00.91 +4:36.09 8:39.18 67th 6:22.07 75th 7:04.57 67th 0:55.09 72nd= 8:39.18 8:39.18 67th 6:22.07 6:22.07 75th 7:04.57 7:04.57 67th 0:55.09 0:55.09 72nd=
70th 2 Annelie Marquardt     Elite Women 23:10.76 +4:45.94 8:54.85 73rd 6:17.18 70th 7:03.23 65th 0:55.50 77th 8:54.85 8:54.85 73rd 6:17.18 6:17.18 70th 7:03.23 7:03.23 65th 0:55.50 0:55.50 77th
71st 33 Vince Pittorino     Masters 23:17.26 +4:52.44 8:59.75 76th 6:20.01 73rd 7:02.32 64th 0:55.18 74th 8:59.75 8:59.75 76th 6:20.01 6:20.01 73rd 7:02.32 7:02.32 64th 0:55.18 0:55.18 74th
72nd 137 John Dollisson     Veteran 23:20.57 +4:55.75 8:52.07 72nd 6:21.80 74th 7:13.85 71st 0:52.85 60th 8:52.07 8:52.07 72nd 6:21.80 6:21.80 74th 7:13.85 7:13.85 71st 0:52.85 0:52.85 60th
73rd 105 Owen Carpenter     Under 17 Men 23:31.41 +5:06.59 9:16.73 82nd 6:23.98 76th 6:57.46 62nd 0:53.24 62nd 9:16.73 9:16.73 82nd 6:23.98 6:23.98 76th 6:57.46 6:57.46 62nd 0:53.24 0:53.24 62nd
74th 48 Nathan Kennedy     Masters 23:58.43 +5:33.61 9:09.96 81st 6:30.50 78th 7:23.55 76th 0:54.42 70th 9:09.96 9:09.96 81st 6:30.50 6:30.50 78th 7:23.55 7:23.55 76th 0:54.42 0:54.42 70th
75th 65 Angus McGarva     Super Masters 24:07.83 +5:43.01 9:00.21 78th 6:30.94 79th 7:37.72 77th 0:58.96 90th 9:00.21 9:00.21 78th 6:30.94 6:30.94 79th 7:37.72 7:37.72 77th 0:58.96 0:58.96 90th
76th 95 Jared Foley-Lewis     Under 17 Men 24:10.00 +5:45.18 8:55.23 74th 6:18.45 71st 7:56.58 80th 0:59.74 91st 8:55.23 8:55.23 74th 6:18.45 6:18.45 71st 7:56.58 7:56.58 80th 0:59.74 0:59.74 91st
77th 67 Mark Brosing     Super Masters 24:10.11 +5:45.29 8:59.76 77th 6:36.60 80th 7:38.36 78th 0:55.39 75th 8:59.76 8:59.76 77th 6:36.60 6:36.60 80th 7:38.36 7:38.36 78th 0:55.39 0:55.39 75th
78th 87 Daniel Bailey     Under 17 Men 24:38.14 +6:13.32 9:00.98 79th 6:36.76 81st 8:02.63 82nd 0:57.77 83rd 9:00.98 9:00.98 79th 6:36.76 6:36.76 81st 8:02.63 8:02.63 82nd 0:57.77 0:57.77 83rd
79th 41 Danny Gabriele     Masters 25:08.24 +6:43.42 9:02.60 80th 6:59.60 85th 8:01.34 81st 1:04.70 95th 9:02.60 9:02.60 80th 6:59.60 6:59.60 85th 8:01.34 8:01.34 81st 1:04.70 1:04.70 95th
80th 89 Diesel Donnelley     Under 17 Men 25:08.73 +6:43.91 9:23.31 83rd 6:28.14 77th 8:23.68 83rd 0:53.60 64th 9:23.31 9:23.31 83rd 6:28.14 6:28.14 77th 8:23.68 8:23.68 83rd 0:53.60 0:53.60 64th
81st 44 Eric Lemond     Masters 25:33.20 +7:08.38 9:46.09 85th 7:00.69 86th 7:47.80 79th 0:58.62 87th 9:46.09 9:46.09 85th 7:00.69 7:00.69 86th 7:47.80 7:47.80 79th 0:58.62 0:58.62 87th
82nd 43 Deavon Clayton     Masters 26:00.84 +7:36.02 9:24.70 84th 6:57.36 84th 8:40.23 84th 0:58.55 86th 9:24.70 9:24.70 84th 6:57.36 6:57.36 84th 8:40.23 8:40.23 84th 0:58.55 0:58.55 86th
83rd 93 Jake Barrientos     Under 17 Men 26:59.03 +8:34.21 10:02.73 89th 6:55.15 83rd 9:04.04 86th 0:57.11 78th 10:02.73 10:02.73 89th 6:55.15 6:55.15 83rd 9:04.04 9:04.04 86th 0:57.11 0:57.11 78th
84th 111 Tjala Nguyen     Under 17 Men 27:12.33 +8:47.51 9:47.96 86th 7:29.12 88th 8:57.47 85th 0:57.78 84th 9:47.96 9:47.96 86th 7:29.12 7:29.12 88th 8:57.47 8:57.47 85th 0:57.78 0:57.78 84th
85th 81 Aaron Hewitt     Under 17 Men 27:56.14 +9:31.32 9:49.63 87th 7:21.67 87th 9:46.13 88th 0:58.71 88th 9:49.63 9:49.63 87th 7:21.67 7:21.67 87th 9:46.13 9:46.13 88th 0:58.71 0:58.71 88th
86th 97 Jed Squire     Under 17 Men 28:10.39 +9:45.57 8:29.59 62nd 12:23.67 96th 6:28.44 49th 0:48.69 27th 8:29.59 8:29.59 62nd 12:23.67 12:23.67 96th 6:28.44 6:28.44 49th 0:48.69 0:48.69 27th
87th 114 Isabella Lemond     Under 17 Women 28:20.29 +9:55.47 9:55.99 88th 7:55.05 89th 9:19.55 87th 1:09.70 97th 9:55.99 9:55.99 88th 7:55.05 7:55.05 89th 9:19.55 9:19.55 87th 1:09.70 1:09.70 97th
88th 139 Michael Branch     Veteran 29:43.45 +11:18.63 10:39.74 90th 8:13.67 91st 9:52.33 89th 0:57.71 82nd 10:39.74 10:39.74 90th 8:13.67 8:13.67 91st 9:52.33 9:52.33 89th 0:57.71 0:57.71 82nd
89th 104 Noah Brickwood     Under 17 Men 32:40.29 +14:15.47 12:27.83 93rd 8:02.36 90th 11:12.54 91st 0:57.56 81st 12:27.83 12:27.83 93rd 8:02.36 8:02.36 90th 11:12.54 11:12.54 91st 0:57.56 0:57.56 81st
90th 83 Austin Grooby     Under 17 Men 35:04.37 +16:39.55 11:10.99 91st 8:57.57 93rd 13:51.34 93rd 1:04.47 94th 11:10.99 11:10.99 91st 8:57.57 8:57.57 93rd 13:51.34 13:51.34 93rd 1:04.47 1:04.47 94th
91st 88 Daniel Klein     Under 17 Men 37:19.42 +18:54.60 13:20.83 94th 12:03.26 95th 10:51.25 90th 1:04.08 93rd 13:20.83 13:20.83 94th 12:03.26 12:03.26 95th 10:51.25 10:51.25 90th 1:04.08 1:04.08 93rd
  82 Aaron Stone     Under 17 Men DNF   8:41.93 70th 5:50.61 49th     0:48.79 28th= 8:41.93 8:41.93 70th 5:50.61 5:50.61 49th       0:48.79 0:48.79 28th=
  113 Bridie White     Under 17 Women DNF       8:13.70 92nd     1:06.78 96th       8:13.70 8:13.70 92nd       1:06.78 1:06.78 96th
  35 Amir Farokhian     Masters DNF   8:44.67 71st 6:39.35 82nd     0:52.76 59th 8:44.67 8:44.67 71st 6:39.35 6:39.35 82nd       0:52.76 0:52.76 59th
  38 Craig Brough     Masters DNF           13:25.86 92nd 0:57.30 79th             13:25.86 13:25.86 92nd 0:57.30 0:57.30 79th
  94 James Gilmour     Under 17 Men DNF   12:12.91 92nd 10:38.38 94th     1:03.83 92nd 12:12.91 12:12.91 92nd 10:38.38 10:38.38 94th       1:03.83 1:03.83 92nd
  119 Doohan Quinn     Under 19 Men DNF       5:51.92 53rd 6:40.59 57th 0:52.55 57th       5:51.92 5:51.92 53rd 6:40.59 6:40.59 57th 0:52.55 0:52.55 57th

Tamrookum Elite

Overall

Pos No. Name Team Category Class Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 5 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Run 1 Stage 4 - FINISH Best Stage 5 - FINISH Run 1 Stage 5 - FINISH Best
1st 5 Andrew Cavaye     Elite Men 21:12.90   6:46.27 1st 4:40.32 1st 5:00.27 1st 0:44.00 2nd 4:02.04 1st 6:46.27 6:46.27 1st 4:40.32 4:40.32 1st 5:00.27 5:00.27 1st 0:44.00 0:44.00 2nd 4:02.04 4:02.04 1st
2nd 22 Ryan Leutton     Elite Men 22:34.63 +1:21.73 7:05.83 4th 4:47.48 2nd 5:24.16 2nd 0:43.20 1st 4:33.96 3rd 7:05.83 7:05.83 4th 4:47.48 4:47.48 2nd 5:24.16 5:24.16 2nd 0:43.20 0:43.20 1st 4:33.96 4:33.96 3rd
3rd 23 Stuart Cali     Elite Men 22:44.22 +1:31.32 6:51.56 2nd 4:59.66 5th 5:34.54 5th 0:46.81 8th 4:31.65 2nd 6:51.56 6:51.56 2nd 4:59.66 4:59.66 5th 5:34.54 5:34.54 5th 0:46.81 0:46.81 8th 4:31.65 4:31.65 2nd
4th 17 Lindsay Klein     Elite Men 22:53.65 +1:40.75 7:04.12 3rd 4:53.67 3rd 5:27.25 4th 0:45.54 5th 4:43.07 5th 7:04.12 7:04.12 3rd 4:53.67 4:53.67 3rd 5:27.25 5:27.25 4th 0:45.54 0:45.54 5th 4:43.07 4:43.07 5th
5th 21 Mitchell Codner     Elite Men 22:57.58 +1:44.68 7:10.40 5th 4:58.39 4th 5:27.08 3rd 0:46.86 9th 4:34.85 4th 7:10.40 7:10.40 5th 4:58.39 4:58.39 4th 5:27.08 5:27.08 3rd 0:46.86 0:46.86 9th 4:34.85 4:34.85 4th
6th 11 Hayden Wright     Elite Men 23:24.35 +2:11.45 7:10.46 6th 5:02.88 7th 5:36.36 6th 0:45.14 3rd= 4:49.51 7th 7:10.46 7:10.46 6th 5:02.88 5:02.88 7th 5:36.36 5:36.36 6th 0:45.14 0:45.14 3rd= 4:49.51 4:49.51 7th
7th 15 Jayme Dawson     Elite Men 23:37.63 +2:24.73 7:13.89 7th 5:05.16 8th 5:42.59 8th 0:46.71 7th 4:49.28 6th 7:13.89 7:13.89 7th 5:05.16 5:05.16 8th 5:42.59 5:42.59 8th 0:46.71 0:46.71 7th 4:49.28 4:49.28 6th
8th 10 Hayden Bristow     Elite Men 24:05.19 +2:52.29 7:28.93 12th 5:02.59 6th 5:49.79 10th 0:46.91 10th 4:56.97 8th 7:28.93 7:28.93 12th 5:02.59 5:02.59 6th 5:49.79 5:49.79 10th 0:46.91 0:46.91 10th 4:56.97 4:56.97 8th
9th 14 Jay Butler     Elite Men 24:22.90 +3:10.00 7:28.50 11th 5:14.23 9th 5:51.64 11th 0:47.93 13th= 5:00.60 9th 7:28.50 7:28.50 11th 5:14.23 5:14.23 9th 5:51.64 5:51.64 11th 0:47.93 0:47.93 13th= 5:00.60 5:00.60 9th
10th 148 Tim Mccullough     Elite Men 24:28.11 +3:15.21 7:19.64 9th 5:39.25 15th 5:37.83 7th 0:45.14 3rd= 5:06.25 10th 7:19.64 7:19.64 9th 5:39.25 5:39.25 15th 5:37.83 5:37.83 7th 0:45.14 0:45.14 3rd= 5:06.25 5:06.25 10th
11th 6 Bobby Blinco     Elite Men 24:34.92 +3:22.02 7:15.01 8th 5:17.31 11th 5:53.75 12th 0:46.10 6th 5:22.75 12th 7:15.01 7:15.01 8th 5:17.31 5:17.31 11th 5:53.75 5:53.75 12th 0:46.10 0:46.10 6th 5:22.75 5:22.75 12th
12th 12 James Hollonds     Elite Men 24:54.75 +3:41.85 7:25.34 10th 5:23.09 13th 6:06.31 14th 0:47.93 13th= 5:12.08 11th 7:25.34 7:25.34 10th 5:23.09 5:23.09 13th 6:06.31 6:06.31 14th 0:47.93 0:47.93 13th= 5:12.08 5:12.08 11th
13th 19 Luke Radley     Elite Men 25:03.13 +3:50.23 7:43.06 16th 5:15.71 10th 5:44.17 9th 0:47.89 11th= 5:32.30 13th 7:43.06 7:43.06 16th 5:15.71 5:15.71 10th 5:44.17 5:44.17 9th 0:47.89 0:47.89 11th= 5:32.30 5:32.30 13th
14th 13 Jamie Borg     Elite Men 25:46.82 +4:33.92 7:31.29 13th= 5:43.92 16th 6:05.52 13th 0:50.90 15th 5:35.19 14th 7:31.29 7:31.29 13th= 5:43.92 5:43.92 16th 6:05.52 6:05.52 13th 0:50.90 0:50.90 15th 5:35.19 5:35.19 14th
15th 4 Levi Van Pan Huis     Elite Men 26:06.71 +4:53.81 7:31.29 13th= 5:27.11 14th 6:13.42 15th 0:47.89 11th= 6:07.00 15th 7:31.29 7:31.29 13th= 5:27.11 5:27.11 14th 6:13.42 6:13.42 15th 0:47.89 0:47.89 11th= 6:07.00 6:07.00 15th
16th 16 Kasper Jaeger     Elite Men 28:49.84 +7:36.94 8:22.52 18th 5:51.78 17th 6:59.50 16th 0:52.96 16th 6:43.08 16th 8:22.52 8:22.52 18th 5:51.78 5:51.78 17th 6:59.50 6:59.50 16th 0:52.96 0:52.96 16th 6:43.08 6:43.08 16th
  7 Daniel Hallam     Elite Men DNF   7:47.12 17th 7:15.67 18th             7:47.12 7:47.12 17th 7:15.67 7:15.67 18th                  
  149 Michael Geale     Elite Men DNF   7:40.62 15th 5:18.02 12th             7:40.62 7:40.62 15th 5:18.02 5:18.02 12th                  

Tamrookum Short 3

Overall

Pos No. Name Team Category Class Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Best Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best Stage 4 - FINISH Run 1 Stage 4 - FINISH Best
1st 59 Jordan Zmegac     Sports 19:06.57   7:42.26 1st 5:29.91 1st 5:07.00 1st 0:47.40 1st 7:42.26 7:42.26 1st 5:29.91 5:29.91 1st 5:07.00 5:07.00 1st 0:47.40 0:47.40 1st
2nd 68 Anselm Cowley     Under 15 Men 20:39.93 +1:33.36 8:13.63 3rd 5:57.92 4th 5:35.45 2nd 0:52.93 8th 8:13.63 8:13.63 3rd 5:57.92 5:57.92 4th 5:35.45 5:35.45 2nd 0:52.93 0:52.93 8th
3rd 61 Mitchell Walters     Sports 20:44.96 +1:38.39 8:08.43 2nd 5:48.01 2nd 5:55.39 10th 0:53.13 9th 8:08.43 8:08.43 2nd 5:48.01 5:48.01 2nd 5:55.39 5:55.39 10th 0:53.13 0:53.13 9th
4th 60 Konrad Norbert     Sports 20:47.15 +1:40.58 8:21.51 7th 5:52.71 3rd 5:41.66 4th 0:51.27 3rd= 8:21.51 8:21.51 7th 5:52.71 5:52.71 3rd 5:41.66 5:41.66 4th 0:51.27 0:51.27 3rd=
5th 74 Hugh Paterson     Under 15 Men 20:56.52 +1:49.95 8:19.98 5th 5:58.29 5th 5:46.22 6th 0:52.03 6th 8:19.98 8:19.98 5th 5:58.29 5:58.29 5th 5:46.22 5:46.22 6th 0:52.03 0:52.03 6th
6th 79 Sarah Craft     Expert Women 21:01.02 +1:54.45 8:22.48 8th 5:58.33 6th 5:47.05 7th 0:53.16 10th 8:22.48 8:22.48 8th 5:58.33 5:58.33 6th 5:47.05 5:47.05 7th 0:53.16 0:53.16 10th
7th 55 Dane van Wegen     Sports 21:16.50 +2:09.93 8:16.31 4th 6:22.67 10th 5:45.87 5th 0:51.65 5th 8:16.31 8:16.31 4th 6:22.67 6:22.67 10th 5:45.87 5:45.87 5th 0:51.65 0:51.65 5th
8th 57 David Fox     Sports 21:21.85 +2:15.28 8:34.51 10th 6:06.17 7th 5:48.45 8th 0:52.72 7th 8:34.51 8:34.51 10th 6:06.17 6:06.17 7th 5:48.45 5:48.45 8th 0:52.72 0:52.72 7th
9th 63 Nick Swinbourne     Sports 21:30.59 +2:24.02 8:20.34 6th 6:35.35 14th 5:40.29 3rd 0:54.61 11th 8:20.34 8:20.34 6th 6:35.35 6:35.35 14th 5:40.29 5:40.29 3rd 0:54.61 0:54.61 11th
10th 77 Oliver Hawkins     Under 15 Men 21:35.30 +2:28.73 8:46.18 11th 6:09.25 8th 5:48.60 9th 0:51.27 3rd= 8:46.18 8:46.18 11th 6:09.25 6:09.25 8th 5:48.60 5:48.60 9th 0:51.27 0:51.27 3rd=
11th 58 Dudley Tomlinson     Sports 21:49.88 +2:43.31 8:32.22 9th 6:19.77 9th 6:02.77 11th 0:55.12 12th 8:32.22 8:32.22 9th 6:19.77 6:19.77 9th 6:02.77 6:02.77 11th 0:55.12 0:55.12 12th
12th 69 Alex Sherlock     Under 15 Men 22:33.51 +3:26.94 8:53.74 12th 6:25.74 13th 6:18.69 14th 0:55.34 14th 8:53.74 8:53.74 12th 6:25.74 6:25.74 13th 6:18.69 6:18.69 14th 0:55.34 0:55.34 14th
13th 73 Dylan Korb     Under 15 Men 22:46.31 +3:39.74 9:18.03 16th 6:24.73 12th 6:13.42 12th 0:50.13 2nd 9:18.03 9:18.03 16th 6:24.73 6:24.73 12th 6:13.42 6:13.42 12th 0:50.13 0:50.13 2nd
14th 62 Nathan Davey     Sports 22:47.00 +3:40.43 8:57.58 13th 6:23.72 11th 6:18.53 13th 1:07.17 20th 8:57.58 8:57.58 13th 6:23.72 6:23.72 11th 6:18.53 6:18.53 13th 1:07.17 1:07.17 20th
15th 129 Benjamin Hall     Sports 23:38.18 +4:31.61 9:09.96 14th 7:01.37 16th 6:31.70 15th 0:55.15 13th 9:09.96 9:09.96 14th 7:01.37 7:01.37 16th 6:31.70 6:31.70 15th 0:55.15 0:55.15 13th
16th 76 Max Webb     Under 15 Men 23:48.95 +4:42.38 9:16.78 15th 6:55.79 15th 6:39.92 16th 0:56.46 15th 9:16.78 9:16.78 15th 6:55.79 6:55.79 15th 6:39.92 6:39.92 16th 0:56.46 0:56.46 15th
17th 72 Cade Barrientos     Under 15 Men 25:41.51 +6:34.94 10:09.15 18th 7:16.13 17th 7:11.80 17th 1:04.43 18th 10:09.15 10:09.15 18th 7:16.13 7:16.13 17th 7:11.80 7:11.80 17th 1:04.43 1:04.43 18th
18th 56 Daniel Jensen     Sports 26:36.84 +7:30.27 10:40.98 19th 7:41.69 19th 7:15.32 18th 0:58.85 17th 10:40.98 10:40.98 19th 7:41.69 7:41.69 19th 7:15.32 7:15.32 18th 0:58.85 0:58.85 17th
19th 75 James Bruce     Under 15 Men 26:45.00 +7:38.43 10:08.78 17th 7:16.31 18th 8:21.46 19th 0:58.45 16th 10:08.78 10:08.78 17th 7:16.31 7:16.31 18th 8:21.46 8:21.46 19th 0:58.45 0:58.45 16th
20th 70 Tom Yaxley     Under 15 Men 29:19.15 +10:12.58 11:01.71 20th 8:47.04 20th 8:23.30 20th 1:07.10 19th 11:01.71 11:01.71 20th 8:47.04 8:47.04 20th 8:23.30 8:23.30 20th 1:07.10 1:07.10 19th
21st 78 Deborah Dodds     Under 15 Women 31:24.31 +12:17.74 11:51.12 21st 9:29.97 21st 8:47.87 21st 1:15.35 21st 11:51.12 11:51.12 21st 9:29.97 9:29.97 21st 8:47.87 8:47.87 21st 1:15.35 1:15.35 21st
  71 Andrew Cleland     Under 15 Men DNF   17:23.16 22nd 14:01.54 22nd     1:28.98 22nd 17:23.16 17:23.16 22nd 14:01.54 14:01.54 22nd       1:28.98 1:28.98 22nd