Results for SEQDH R4: Kandanga - 28-Jul-2019 - Provisional

Class Results

Elite

Overall

Pos Name Team Time Behind Finish Run 1
1st Harrison Reibelt   2:42.34   2:42.34
2nd Ryan Leutton   2:42.39 +0:00.05 2:42.39
3rd Cody White   2:45.21 +0:02.87 2:45.21
4th Brock Newling   2:47.57 +0:05.23 2:47.57
5th Will Hooper   2:49.09 +0:06.75 2:49.09
6th Ehren Keidel   2:53.06 +0:10.72 2:53.06
7th Daniel Thomasson   2:53.89 +0:11.55 2:53.89
8th Jake Evans   2:57.02 +0:14.68 2:57.02
9th Stuart Cali   3:01.43 +0:19.09 3:01.43
10th Brad Playne Sando   3:04.17 +0:21.83 3:04.17
11th Jamayne Campbell   3:04.33 +0:21.99 3:04.33
12th Lachlan De Laine   3:04.97 +0:22.63 3:04.97
13th Cooper Ladd   3:05.29 +0:22.95 3:05.29
14th Jules Fuller-Fontaine   3:15.05 +0:32.71 3:15.05

Elite Women

Overall

Pos Name Team Time Behind Finish Run 1
1st Caitlin Dore   3:59.74   3:59.74
2nd Sarah Gamble   4:40.27 +0:40.53 4:40.27

Expert

Overall

Pos Name Team Time Behind Finish Run 1
1st Dirk Winter   3:05.14   3:05.14
2nd Matt Donnelly   3:07.94 +0:02.80 3:07.94
3rd Jakeb Dugdell   3:12.00 +0:06.86 3:12.00
4th Dane Whisson   3:17.48 +0:12.34 3:17.48
5th Zach Watson   3:17.65 +0:12.51 3:17.65
6th Matt Leaman   3:25.05 +0:19.91 3:25.05
7th Jesse Lawrence   4:15.07 +1:09.93 4:15.07

Masters 1/2

Overall

Pos Name Team Time Behind Finish Run 1
1st Bobby Blinco   2:59.05   2:59.05
2nd Luke Van Maanenberg   3:01.07 +0:02.02 3:01.07
3rd Aaron Cairns   3:02.66 +0:03.61 3:02.66
4th Brendan Kovarik   3:03.89 +0:04.84 3:03.89
5th Sam Davison-Wall   3:09.79 +0:10.74 3:09.79
6th Reece Carter   3:10.85 +0:11.80 3:10.85
7th Matthew Almond   3:13.92 +0:14.87 3:13.92
8th David Liebke   3:19.10 +0:20.05 3:19.10
9th Toby Wells   3:30.61 +0:31.56 3:30.61
10th Damian Parente   3:30.86 +0:31.81 3:30.86
11th Ashley Jurkiewicz   3:38.55 +0:39.50 3:38.55
12th Luke Coughran   3:45.72 +0:46.67 3:45.72
13th Cale Anderson   3:53.23 +0:54.18 3:53.23
14th Marc Ellwood   4:15.63 +1:16.58 4:15.63

Masters 3/4

Overall

Pos Name Team Time Behind Finish Run 1
1st Robert Stone   2:54.03   2:54.03
2nd Rory Whitelaw   3:04.16 +0:10.13 3:04.16
3rd Peter Taylor   3:12.93 +0:18.90 3:12.93
4th Tim Bayley   3:21.65 +0:27.62 3:21.65
5th Jason Rufus   3:23.14 +0:29.11 3:23.14
6th Ken Batt   3:28.33 +0:34.30 3:28.33
7th Amir Farokhian   3:30.61 +0:36.58 3:30.61
8th David Hughes   3:33.57 +0:39.54 3:33.57
9th John Critchley   3:36.46 +0:42.43 3:36.46
10th Clinton Hippi   3:41.71 +0:47.68 3:41.71
11th Paul de Nooyer   3:49.82 +0:55.79 3:49.82
12th Adrian Bradbury   4:06.94 +1:12.91 4:06.94
  Trevor Bath   DNF    
  Steven Combrinck   DNF    

Masters 5/8

Overall

Pos Name Team Time Behind Finish Run 1
1st Armand de Vries   3:31.54   3:31.54
2nd Craig Aves   4:20.69 +0:49.15 4:20.69
3rd Robert Davis   5:12.73 +1:41.19 5:12.73
4th Shane Day   6:00.74 +2:29.20 6:00.74

Under 13

Overall

Pos Name Team Time Behind Finish Run 1
1st Rhys Wellings   3:27.98   3:27.98
2nd Ben Dunphy   3:31.07 +0:03.09 3:31.07
3rd Max Hughes   4:09.87 +0:41.89 4:09.87
4th Chad Smith   5:07.91 +1:39.93 5:07.91
5th Andrew Burke   5:19.53 +1:51.55 5:19.53

Under 13 Women

Overall

Pos Name Team Time Behind

Under 15

Overall

Pos Name Team Time Behind Finish Run 1
1st Isaiah Kelso   2:54.04   2:54.04
2nd Mitchell Pratt   3:03.85 +0:09.81 3:03.85
3rd Clancy Johnston   3:04.78 +0:10.74 3:04.78
4th Kaydin Bath   3:13.74 +0:19.70 3:13.74
5th Toby Foxall   3:17.09 +0:23.05 3:17.09
6th Riley Mannion   3:20.52 +0:26.48 3:20.52
7th Jak Brewster   3:23.52 +0:29.48 3:23.52
8th Kai Flower   3:26.33 +0:32.29 3:26.33
9th Jack Hall   3:35.92 +0:41.88 3:35.92
10th Sebastian Combrinck   3:42.40 +0:48.36 3:42.40
11th Tate Hawkins   3:49.42 +0:55.38 3:49.42
12th Tim Burnett   5:06.34 +2:12.30 5:06.34
13th Hayden Greenwood   5:07.01 +2:12.97 5:07.01

Under 15 Women

Overall

Pos Name Team Time Behind Finish Run 1
1st Sacha Mills   3:44.92   3:44.92

Under 17

Overall

Pos Name Team Time Behind Finish Run 1
1st Will Hynes   2:50.09   2:50.09
2nd Bailey Meares   2:54.37 +0:04.28 2:54.37
3rd Sean Toms   2:57.47 +0:07.38 2:57.47
4th Jacob Fraser   2:59.30 +0:09.21 2:59.30
5th Cooper Rufus   3:01.15 +0:11.06 3:01.15
6th Aaron Stone   3:02.45 +0:12.36 3:02.45
7th Toby Dunphy   3:03.25 +0:13.16 3:03.25
8th Lachlan Davies   3:03.28 +0:13.19 3:03.28
9th Jack Taylor   3:04.86 +0:14.77 3:04.86
10th Spencer Rhodes   3:09.17 +0:19.08 3:09.17
11th Morne Combrinck   3:09.36 +0:19.27 3:09.36
12th Kai Dennis   3:10.52 +0:20.43 3:10.52
13th Will Coombes   3:10.60 +0:20.51 3:10.60
14th Isaac Robards   3:13.12 +0:23.03 3:13.12
15th Bergen O'Neill   3:19.00 +0:28.91 3:19.00
16th Oliver Hawkins   3:20.13 +0:30.04 3:20.13
17th Archie Haffenden   3:38.50 +0:48.41 3:38.50
18th Ryan Hobbs   3:46.21 +0:56.12 3:46.21
19th Lochlan Gale   3:56.90 +1:06.81 3:56.90
20th Max Humble   4:33.16 +1:43.07 4:33.16
21st Kye Davies   4:47.38 +1:57.29 4:47.38
22nd Mali Asang   16:59.02 +14:08.93 16:59.02

Under 17 Women

Overall

Pos Name Team Time Behind Finish Run 1 Finish Run 2
1st Elle de Nooyer   3:28.83   3:32.93 3:28.83

Under 19

Overall

Pos Name Team Time Behind Finish Run 1
1st Tobias Van Oeveren   2:39.27   2:39.27
2nd Jordan Holzworth   2:45.31 +0:06.04 2:45.31
3rd Connor Aves   2:45.48 +0:06.21 2:45.48
4th Caleb Rees   2:49.86 +0:10.59 2:49.86
5th Zane Stratton   2:55.94 +0:16.67 2:55.94
6th Jacob Barton   2:56.56 +0:17.29 2:56.56
7th Ryley Hannah   2:56.72 +0:17.45 2:56.72
8th Alex Shadbolt   3:01.54 +0:22.27 3:01.54
9th Joshua Weatherstone   3:03.75 +0:24.48 3:03.75
10th Noah Davidson   3:06.00 +0:26.73 3:06.00
11th Max Barnes   3:10.80 +0:31.53 3:10.80
12th Jordan Pace   3:22.64 +0:43.37 3:22.64
13th Ethan Farquharson   3:23.79 +0:44.52 3:23.79
14th Lachlan Bradford   3:24.91 +0:45.64 3:24.91
15th Tyler Drinkrow   3:30.08 +0:50.81 3:30.08
16th Bowen Whitmore   3:38.53 +0:59.26 3:38.53
17th Corben McCosker   3:53.44 +1:14.17 3:53.44
18th Rohan Allsopp   5:34.68 +2:55.41 5:34.68
  Harper Cooper   DNF    

Under 19 Women

Overall

Pos Name Team Time Behind Finish Run 1
1st Bridie White   5:46.65   5:46.65
Course Results

QLD DH Champs

Overall

Pos Name Team Class Time Behind Finish Run 1 Finish Run 2
1st Tobias Van Oeveren   Under 19 2:39.27   2:39.27  
2nd Harrison Reibelt   Elite 2:42.34 +0:03.07 2:42.34  
3rd Ryan Leutton   Elite 2:42.39 +0:03.12 2:42.39  
4th Cody White   Elite 2:45.21 +0:05.94 2:45.21  
5th Jordan Holzworth   Under 19 2:45.31 +0:06.04 2:45.31  
6th Connor Aves   Under 19 2:45.48 +0:06.21 2:45.48  
7th Brock Newling   Elite 2:47.57 +0:08.30 2:47.57  
8th Will Hooper   Elite 2:49.09 +0:09.82 2:49.09  
9th Caleb Rees   Under 19 2:49.86 +0:10.59 2:49.86  
10th Will Hynes   Under 17 2:50.09 +0:10.82 2:50.09  
11th Ehren Keidel   Elite 2:53.06 +0:13.79 2:53.06  
12th Daniel Thomasson   Elite 2:53.89 +0:14.62 2:53.89  
13th Robert Stone   Masters 3/4 2:54.03 +0:14.76 2:54.03  
14th Isaiah Kelso   Under 15 2:54.04 +0:14.77 2:54.04  
15th Bailey Meares   Under 17 2:54.37 +0:15.10 2:54.37  
16th Zane Stratton   Under 19 2:55.94 +0:16.67 2:55.94  
17th Jacob Barton   Under 19 2:56.56 +0:17.29 2:56.56  
18th Ryley Hannah   Under 19 2:56.72 +0:17.45 2:56.72  
19th Jake Evans   Elite 2:57.02 +0:17.75 2:57.02  
20th Sean Toms   Under 17 2:57.47 +0:18.20 2:57.47  
21st Bobby Blinco   Masters 1/2 2:59.05 +0:19.78 2:59.05  
22nd Jacob Fraser   Under 17 2:59.30 +0:20.03 2:59.30  
23rd Luke Van Maanenberg   Masters 1/2 3:01.07 +0:21.80 3:01.07  
24th Cooper Rufus   Under 17 3:01.15 +0:21.88 3:01.15  
25th Stuart Cali   Elite 3:01.43 +0:22.16 3:01.43  
26th Alex Shadbolt   Under 19 3:01.54 +0:22.27 3:01.54  
27th Aaron Stone   Under 17 3:02.45 +0:23.18 3:02.45  
28th Aaron Cairns   Masters 1/2 3:02.66 +0:23.39 3:02.66  
29th Toby Dunphy   Under 17 3:03.25 +0:23.98 3:03.25  
30th Lachlan Davies   Under 17 3:03.28 +0:24.01 3:03.28  
31st Joshua Weatherstone   Under 19 3:03.75 +0:24.48 3:03.75  
32nd Mitchell Pratt   Under 15 3:03.85 +0:24.58 3:03.85  
33rd Brendan Kovarik   Masters 1/2 3:03.89 +0:24.62 3:03.89  
34th Rory Whitelaw   Masters 3/4 3:04.16 +0:24.89 3:04.16  
35th Brad Playne Sando   Elite 3:04.17 +0:24.90 3:04.17  
36th Jamayne Campbell   Elite 3:04.33 +0:25.06 3:04.33  
37th Clancy Johnston   Under 15 3:04.78 +0:25.51 3:04.78  
38th Jack Taylor   Under 17 3:04.86 +0:25.59 3:04.86  
39th Lachlan De Laine   Elite 3:04.97 +0:25.70 3:04.97  
40th Dirk Winter   Expert 3:05.14 +0:25.87 3:05.14  
41st Cooper Ladd   Elite 3:05.29 +0:26.02 3:05.29  
42nd Noah Davidson   Under 19 3:06.00 +0:26.73 3:06.00  
43rd Matt Donnelly   Expert 3:07.94 +0:28.67 3:07.94  
44th Spencer Rhodes   Under 17 3:09.17 +0:29.90 3:09.17  
45th Morne Combrinck   Under 17 3:09.36 +0:30.09 3:09.36  
46th Sam Davison-Wall   Masters 1/2 3:09.79 +0:30.52 3:09.79  
47th Kai Dennis   Under 17 3:10.52 +0:31.25 3:10.52  
48th Will Coombes   Under 17 3:10.60 +0:31.33 3:10.60  
49th Max Barnes   Under 19 3:10.80 +0:31.53 3:10.80  
50th Reece Carter   Masters 1/2 3:10.85 +0:31.58 3:10.85  
51st Jakeb Dugdell   Expert 3:12.00 +0:32.73 3:12.00  
52nd Peter Taylor   Masters 3/4 3:12.93 +0:33.66 3:12.93  
53rd Isaac Robards   Under 17 3:13.12 +0:33.85 3:13.12  
54th Kaydin Bath   Under 15 3:13.74 +0:34.47 3:13.74  
55th Matthew Almond   Masters 1/2 3:13.92 +0:34.65 3:13.92  
56th Jules Fuller-Fontaine   Elite 3:15.05 +0:35.78 3:15.05  
57th Toby Foxall   Under 15 3:17.09 +0:37.82 3:17.09  
58th Dane Whisson   Expert 3:17.48 +0:38.21 3:17.48  
59th Zach Watson   Expert 3:17.65 +0:38.38 3:17.65  
60th Bergen O'Neill   Under 17 3:19.00 +0:39.73 3:19.00  
61st David Liebke   Masters 1/2 3:19.10 +0:39.83 3:19.10  
62nd Oliver Hawkins   Under 17 3:20.13 +0:40.86 3:20.13  
63rd Riley Mannion   Under 15 3:20.52 +0:41.25 3:20.52  
64th Tim Bayley   Masters 3/4 3:21.65 +0:42.38 3:21.65  
65th Jordan Pace   Under 19 3:22.64 +0:43.37 3:22.64  
66th Jason Rufus   Masters 3/4 3:23.14 +0:43.87 3:23.14  
67th Jak Brewster   Under 15 3:23.52 +0:44.25 3:23.52  
68th Ethan Farquharson   Under 19 3:23.79 +0:44.52 3:23.79  
69th Lachlan Bradford   Under 19 3:24.91 +0:45.64 3:24.91  
70th Matt Leaman   Expert 3:25.05 +0:45.78 3:25.05  
71st Kai Flower   Under 15 3:26.33 +0:47.06 3:26.33  
72nd Rhys Wellings   Under 13 3:27.98 +0:48.71 3:27.98  
73rd Ken Batt   Masters 3/4 3:28.33 +0:49.06 3:28.33  
74th Elle de Nooyer   Under 17 Women 3:28.83 +0:49.56 3:32.93 3:28.83
75th Tyler Drinkrow   Under 19 3:30.08 +0:50.81 3:30.08  
76th= Amir Farokhian   Masters 3/4 3:30.61 +0:51.34 3:30.61  
76th= Toby Wells   Masters 1/2 3:30.61 +0:51.34 3:30.61  
78th Damian Parente   Masters 1/2 3:30.86 +0:51.59 3:30.86  
79th Ben Dunphy   Under 13 3:31.07 +0:51.80 3:31.07  
80th Armand de Vries   Masters 5/8 3:31.54 +0:52.27 3:31.54  
81st David Hughes   Masters 3/4 3:33.57 +0:54.30 3:33.57  
82nd Jack Hall   Under 15 3:35.92 +0:56.65 3:35.92  
83rd John Critchley   Masters 3/4 3:36.46 +0:57.19 3:36.46  
84th Archie Haffenden   Under 17 3:38.50 +0:59.23 3:38.50  
85th Bowen Whitmore   Under 19 3:38.53 +0:59.26 3:38.53  
86th Ashley Jurkiewicz   Masters 1/2 3:38.55 +0:59.28 3:38.55  
87th Clinton Hippi   Masters 3/4 3:41.71 +1:02.44 3:41.71  
88th Sebastian Combrinck   Under 15 3:42.40 +1:03.13 3:42.40  
89th Sacha Mills   Under 15 Women 3:44.92 +1:05.65 3:44.92  
90th Luke Coughran   Masters 1/2 3:45.72 +1:06.45 3:45.72  
91st Ryan Hobbs   Under 17 3:46.21 +1:06.94 3:46.21  
92nd Tate Hawkins   Under 15 3:49.42 +1:10.15 3:49.42  
93rd Paul de Nooyer   Masters 3/4 3:49.82 +1:10.55 3:49.82  
94th Cale Anderson   Masters 1/2 3:53.23 +1:13.96 3:53.23  
95th Corben McCosker   Under 19 3:53.44 +1:14.17 3:53.44  
96th Lochlan Gale   Under 17 3:56.90 +1:17.63 3:56.90  
97th Caitlin Dore   Elite Women 3:59.74 +1:20.47 3:59.74  
98th Adrian Bradbury   Masters 3/4 4:06.94 +1:27.67 4:06.94  
99th Max Hughes   Under 13 4:09.87 +1:30.60 4:09.87  
100th Jesse Lawrence   Expert 4:15.07 +1:35.80 4:15.07  
101st Marc Ellwood   Masters 1/2 4:15.63 +1:36.36 4:15.63  
102nd Craig Aves   Masters 5/8 4:20.69 +1:41.42 4:20.69  
103rd Max Humble   Under 17 4:33.16 +1:53.89 4:33.16  
104th Sarah Gamble   Elite Women 4:40.27 +2:01.00 4:40.27  
105th Kye Davies   Under 17 4:47.38 +2:08.11 4:47.38  
106th Tim Burnett   Under 15 5:06.34 +2:27.07 5:06.34  
107th Hayden Greenwood   Under 15 5:07.01 +2:27.74 5:07.01  
108th Chad Smith   Under 13 5:07.91 +2:28.64 5:07.91  
109th Robert Davis   Masters 5/8 5:12.73 +2:33.46 5:12.73  
110th Andrew Burke   Under 13 5:19.53 +2:40.26 5:19.53  
111th Rohan Allsopp   Under 19 5:34.68 +2:55.41 5:34.68  
112th Bridie White   Under 19 Women 5:46.65 +3:07.38 5:46.65  
113th Shane Day   Masters 5/8 6:00.74 +3:21.47 6:00.74  
114th Mali Asang   Under 17 16:59.02 +14:19.75 16:59.02  
  Trevor Bath   Masters 3/4 DNF      
  Steven Combrinck   Masters 3/4 DNF      
  Harper Cooper   Under 19 DNF