Results for MAXXIS Queensland Enduro Series RD 6 ATHERTON - 08 Sep 2019 - Provisional

Class Results

U15 Female

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Best Stage 2 finish Best Stage 4 finish Best

U15 Male

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best
1st 47 Oliver May   21:50.53   7:11.10 7:11.10 1st 8:39.13 8:39.13 1st 6:00.30 6:00.30 2nd
2nd 46 James Hick-Ledez   22:11.92 +0:21.39 7:14.12 7:14.12 2nd 9:01.32 9:01.32 2nd 5:56.48 5:56.48 1st

Under 13 Female

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best
1st 42 Charlee Mackrill   29:20.36   8:46.83 8:46.83 1st 12:43.58 12:43.58 1st 7:49.95 7:49.95 1st
2nd 41 Ruby King   33:09.44 +3:49.08 10:28.49 10:28.49 2nd 13:53.53 13:53.53 2nd 8:47.42 8:47.42 2nd

Under 13 Male

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best
1st 44 Alexander Fischer   23:43.04   7:26.68 7:26.68 1st 9:47.64 9:47.64 1st 6:28.72 6:28.72 1st
2nd 43 Jack Silvestri   27:16.63 +3:33.59 9:08.75 9:08.75 2nd 10:52.55 10:52.55 2nd 7:15.33 7:15.33 2nd

50+ Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Best Stage 2 finish Best Stage 3 finish Best Stage 4 finish Best

Elite Female

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best
1st 31 Iona Anderson   32:18.34   6:39.86 6:39.86 4th 8:06.82 8:06.82 2nd 11:48.46 11:48.46 1st 5:43.20 5:43.20 2nd
2nd 4 Kristy Kerrisk   32:28.09 +0:09.75 6:38.80 6:38.80 2nd 8:08.94 8:08.94 3rd 11:58.11 11:58.11 4th 5:42.24 5:42.24 1st
3rd 2 Angela Gillham   32:39.07 +0:20.73 6:30.84 6:30.84 1st 8:04.57 8:04.57 1st 11:49.52 11:49.52 2nd 6:14.14 6:14.14 4th
4th 3 Caitlin Dore   32:47.18 +0:28.84 6:39.42 6:39.42 3rd 8:15.48 8:15.48 4th 11:56.39 11:56.39 3rd 5:55.89 5:55.89 3rd
5th 5 Stephanie Garner   36:39.39 +4:21.05 7:34.75 7:34.75 5th 8:56.71 8:56.71 5th 13:51.25 13:51.25 5th 6:16.68 6:16.68 5th

Elite Male

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best
1st 16 Robert Hofman   25:49.78   5:11.06 5:11.06 1st 6:22.87 6:22.87 1st 9:33.19 9:33.19 1st 4:42.66 4:42.66 3rd
2nd 36 Toby Greenwood   26:11.15 +0:21.37 5:25.90 5:25.90 2nd 6:33.29 6:33.29 4th 9:33.51 9:33.51 2nd 4:38.45 4:38.45 1st
3rd 8 Berend Boer   26:38.97 +0:49.19 5:29.24 5:29.24 5th 6:32.52 6:32.52 3rd 9:49.46 9:49.46 4th 4:47.75 4:47.75 5th
4th 6 Harrison Reibelt   26:47.81 +0:58.03 5:28.68 5:28.68 4th 6:41.20 6:41.20 6th 9:49.03 9:49.03 3rd 4:48.90 4:48.90 7th
5th 9 Dale Lumsden   26:49.75 +0:59.97 5:28.25 5:28.25 3rd 6:44.23 6:44.23 7th 9:50.69 9:50.69 5th 4:46.58 4:46.58 4th
6th 17 Philip Voss   26:50.31 +1:00.53 5:32.70 5:32.70 6th 6:32.51 6:32.51 2nd 9:56.62 9:56.62 6th 4:48.48 4:48.48 6th
7th 18 Adrian Dawson   26:52.83 +1:03.05 5:34.31 5:34.31 8th 6:37.02 6:37.02 5th 10:02.28 10:02.28 7th 4:39.22 4:39.22 2nd
8th 12 Grant Cooper   27:20.10 +1:30.32 5:33.99 5:33.99 7th 6:54.00 6:54.00 9th 10:02.99 10:02.99 8th 4:49.12 4:49.12 8th
9th 13 Cole Claxton   27:35.95 +1:46.17 5:34.58 5:34.58 9th 6:54.94 6:54.94 10th 10:15.42 10:15.42 10th 4:51.01 4:51.01 9th
10th 20 Tyson Jones   27:37.89 +1:48.11 5:41.44 5:41.44 10th 6:53.94 6:53.94 8th 10:10.76 10:10.76 9th 4:51.75 4:51.75 10th
11th 14 kerr claxton   28:30.66 +2:40.88 5:47.49 5:47.49 11th 7:03.17 7:03.17 11th 10:34.04 10:34.04 11th 5:05.96 5:05.96 11th
12th 10 Tom Lane-Porter   34:55.46 +9:05.68 7:01.94 7:01.94 13th 8:50.44 8:50.44 13th 12:47.37 12:47.37 13th 6:15.71 6:15.71 12th
  7 Stuart Cali   DNF   6:16.71 6:16.71 12th 7:15.54 7:15.54 12th 11:19.01 11:19.01 12th      

Expert

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best
1st 21 Jake Evans   28:24.33   5:50.11 5:50.11 2nd 7:03.91 7:03.91 1st 10:20.89 10:20.89 1st 5:09.42 5:09.42 3rd
2nd 22 Matt Donnelly   28:25.23 +0:00.90 5:53.52 5:53.52 3rd 7:06.75 7:06.75 2nd 10:25.47 10:25.47 2nd 4:59.49 4:59.49 1st
3rd 28 Damian Firmi   29:38.47 +1:14.14 5:57.27 5:57.27 4th 7:23.96 7:23.96 3rd 11:03.93 11:03.93 4th 5:13.31 5:13.31 4th
4th 25 Sean Morris   30:30.72 +2:06.39 6:05.19 6:05.19 6th 7:36.93 7:36.93 5th 11:19.84 11:19.84 6th 5:28.76 5:28.76 5th
5th 23 Jay Moran   32:27.61 +4:03.28 7:06.36 7:06.36 9th 8:28.15 8:28.15 7th 11:18.42 11:18.42 5th 5:34.68 5:34.68 7th
6th 27 Adam Gilbey   32:50.82 +4:26.49 6:29.64 6:29.64 8th 8:19.95 8:19.95 6th 12:30.72 12:30.72 7th 5:30.51 5:30.51 6th
  26 Jade Coase   DNF   5:42.52 5:42.52 1st       10:34.41 10:34.41 3rd 5:07.95 5:07.95 2nd
  24 Joshua Leigh   DNF   6:04.01 6:04.01 5th 7:24.07 7:24.07 4th 16:17.19 16:17.19 8th      
  29 Nicholas Evans   DNF   6:15.52 6:15.52 7th 8:47.93 8:47.93 8th            

Masters 1/2 Female

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best
1st 55 Simone Kilroy   39:07.58   8:18.25 8:18.25 1st 10:07.14 10:07.14 1st 13:42.16 13:42.16 1st 7:00.03 7:00.03 1st

Masters 1/2 Male

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best
1st 56 Bobby Blinco   26:23.52   5:25.35 5:25.35 1st 6:39.48 6:39.48 1st 9:33.22 9:33.22 1st 4:45.47 4:45.47 1st
2nd 62 Tim Norton   27:59.26 +1:35.74 5:38.44 5:38.44 2nd 6:55.50 6:55.50 2nd 10:22.21 10:22.21 5th 5:03.11 5:03.11 3rd
3rd 59 Mathew Brun   28:08.48 +1:44.96 5:44.20 5:44.20 3rd 7:01.82 7:01.82 4th 10:15.57 10:15.57 3rd 5:06.89 5:06.89 6th
4th 63 Christopher Olsen   28:10.88 +1:47.36 5:47.99 5:47.99 4th 6:57.18 6:57.18 3rd 10:21.35 10:21.35 4th 5:04.36 5:04.36 4th
5th 57 Leon Torrisi   28:18.55 +1:55.03 5:55.26 5:55.26 6th 7:07.33 7:07.33 5th 10:10.27 10:10.27 2nd 5:05.69 5:05.69 5th
6th 66 Cameron Leman   28:56.03 +2:32.51 5:56.28 5:56.28 7th 7:18.10 7:18.10 8th 10:41.44 10:41.44 7th 5:00.21 5:00.21 2nd
7th 65 Anthony Archie   28:56.14 +2:32.62 5:52.72 5:52.72 5th 7:10.06 7:10.06 6th 10:36.26 10:36.26 6th 5:17.10 5:17.10 9th
8th 64 Stuart Kilroy   29:34.16 +3:10.64 6:05.90 6:05.90 9th 7:15.29 7:15.29 7th 11:01.49 11:01.49 9th 5:11.48 5:11.48 7th
9th 60 Sam Butler   29:52.03 +3:28.51 6:01.69 6:01.69 8th 7:38.25 7:38.25 9th 10:57.45 10:57.45 8th 5:14.64 5:14.64 8th
10th 58 John Dollisson   31:08.60 +4:45.08 6:23.01 6:23.01 11th 7:56.25 7:56.25 11th 11:14.80 11:14.80 10th 5:34.54 5:34.54 10th
11th 67 Adam McFarland   31:18.11 +4:54.59 6:19.12 6:19.12 10th 7:41.56 7:41.56 10th 11:35.89 11:35.89 11th 5:41.54 5:41.54 11th
12th 68 Russell Millard   33:17.21 +6:53.69 6:43.22 6:43.22 12th 8:05.60 8:05.60 12th 12:35.13 12:35.13 12th 5:53.26 5:53.26 12th
  61 Kyle King   DNF   9:53.59 9:53.59 13th 13:34.10 13:34.10 13th       8:18.46 8:18.46 13th

Masters 3/4 Female

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best
1st 71 Michelle Gane   32:15.62   6:33.77 6:33.77 1st 8:06.76 8:06.76 1st 11:43.83 11:43.83 1st 5:51.26 5:51.26 1st
2nd 69 Connie Silvestri   33:55.59 +1:39.97 6:54.75 6:54.75 2nd 8:24.54 8:24.54 2nd 12:12.99 12:12.99 2nd 6:23.31 6:23.31 3rd
3rd 70 Fiona Langfeldt   35:57.96 +3:42.34 7:15.05 7:15.05 3rd 8:53.85 8:53.85 3rd 13:29.73 13:29.73 3rd 6:19.33 6:19.33 2nd

Masters 3/4 Male

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best
1st 77 Damien Hyde   27:40.34   5:39.41 5:39.41 1st 6:52.44 6:52.44 1st 10:07.78 10:07.78 1st 5:00.71 5:00.71 2nd
2nd 72 Damo Liddy   28:34.17 +0:53.83 5:53.76 5:53.76 4th 7:06.58 7:06.58 2nd 10:33.32 10:33.32 3rd 5:00.51 5:00.51 1st
3rd 73 Garry Wellman   28:37.48 +0:57.14 5:52.91 5:52.91 3rd 7:09.40 7:09.40 3rd 10:26.69 10:26.69 2nd 5:08.48 5:08.48 3rd
4th 79 Karl Goetze   29:17.50 +1:37.16 5:57.26 5:57.26 6th 7:15.61 7:15.61 5th 10:42.23 10:42.23 4th 5:22.40 5:22.40 5th
5th 83 Robert Stevenson   29:17.69 +1:37.35 5:49.66 5:49.66 2nd 7:19.35 7:19.35 6th 10:42.75 10:42.75 5th 5:25.93 5:25.93 7th
6th 81 Brett Welch   30:04.46 +2:24.12 6:39.73 6:39.73 11th 7:23.95 7:23.95 7th 10:49.03 10:49.03 6th 5:11.75 5:11.75 4th
7th 84 Dan Broadfoot   30:27.74 +2:47.40 6:16.53 6:16.53 7th 7:35.16 7:35.16 8th 11:09.27 11:09.27 8th 5:26.78 5:26.78 8th
8th 76 Paul Fretwell   31:46.44 +4:06.10 6:20.12 6:20.12 8th 7:50.46 7:50.46 9th 12:12.98 12:12.98 10th 5:22.88 5:22.88 6th
9th 74 Joseph Cartwright   31:53.59 +4:13.25 6:21.64 6:21.64 10th 7:57.47 7:57.47 10th 11:48.00 11:48.00 9th 5:46.48 5:46.48 9th
10th 78 Michael Norman   34:41.71 +7:01.37 6:49.42 6:49.42 13th 8:11.34 8:11.34 11th 13:15.97 13:15.97 11th 6:24.98 6:24.98 10th
11th 85 Douglas McCallum   42:37.28 +14:56.94 5:55.54 5:55.54 5th 7:15.18 7:15.18 4th 11:05.40 11:05.40 7th 18:21.16 18:21.16 12th
  75 Eric Lemond   DNF   6:47.91 6:47.91 12th 8:55.10 8:55.10 12th 13:31.59 13:31.59 12th      
  80 David Mackrill   DNF   6:20.69 6:20.69 9th 12:14.30 12:14.30 13th       7:22.82 7:22.82 11th

Masters 50+

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best
1st 93 Frank Falappi   30:57.62   6:20.04 6:20.04 1st 7:46.93 7:46.93 1st 11:17.80 11:17.80 1st 5:32.85 5:32.85 1st
2nd 87 Salvatore Parenti   31:14.82 +0:17.20 6:24.65 6:24.65 2nd 7:53.25 7:53.25 2nd 11:22.73 11:22.73 2nd 5:34.19 5:34.19 2nd
3rd 86 Noel Elms   31:54.16 +0:56.54 6:26.00 6:26.00 3rd 7:57.20 7:57.20 3rd 11:54.03 11:54.03 4th 5:36.93 5:36.93 3rd
4th 92 John Purves   34:11.91 +3:14.29 6:49.86 6:49.86 5th 8:27.01 8:27.01 5th 12:46.35 12:46.35 7th 6:08.69 6:08.69 4th
5th 90 Jim Mummery   34:27.70 +3:30.08 7:03.01 7:03.01 7th 8:33.54 8:33.54 6th 12:42.25 12:42.25 6th 6:08.90 6:08.90 5th
6th 11 Nick Kosanovic   34:41.08 +3:43.46 6:49.99 6:49.99 6th 8:55.07 8:55.07 8th 12:32.56 12:32.56 5th 6:23.46 6:23.46 6th
7th 88 Ben Czerwonka-Ledez   35:24.92 +4:27.30 7:06.55 7:06.55 8th 8:41.80 8:41.80 7th 12:59.96 12:59.96 8th 6:36.61 6:36.61 7th
  94 Mike Prentice   DNF   6:35.33 6:35.33 4th 8:13.33 8:13.33 4th 11:43.85 11:43.85 3rd      
  91 Steve Shave   DNF   7:13.48 7:13.48 9th 9:08.54 9:08.54 9th 18:19.55 18:19.55 9th      

Sport

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Best Stage 2 finish Best Stage 3 finish Best Stage 4 finish Best

U17 Female

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best
1st 48 Isabella Lemond   31:52.64   6:30.72 6:30.72 1st 7:58.82 7:58.82 1st 11:46.28 11:46.28 1st 5:36.82 5:36.82 1st

U17 Male

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best
1st 50 Will Hynes   27:50.73   5:46.96 5:46.96 1st 7:06.07 7:06.07 1st 10:05.91 10:05.91 1st 4:51.79 4:51.79 1st
2nd 53 Dylan De Marzi   30:36.24 +2:45.51 6:09.16 6:09.16 2nd 7:35.37 7:35.37 2nd 11:32.39 11:32.39 2nd 5:19.32 5:19.32 2nd
3rd 54 Alexander Cox   31:49.78 +3:59.05 6:22.41 6:22.41 3rd 7:59.29 7:59.29 3rd 11:50.73 11:50.73 3rd 5:37.35 5:37.35 3rd
4th 51 Dylan Korb   33:41.07 +5:50.34 6:50.27 6:50.27 4th 8:27.32 8:27.32 4th 12:22.94 12:22.94 5th 6:00.54 6:00.54 5th
5th 52 Lochie Fay   33:54.96 +6:04.23 7:18.93 7:18.93 5th 8:47.78 8:47.78 5th 12:04.94 12:04.94 4th 5:43.31 5:43.31 4th

U19 Male

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best
1st 37 Harry Phillips   27:32.98   5:23.23 5:23.23 1st 7:02.56 7:02.56 3rd 10:15.27 10:15.27 2nd 4:51.92 4:51.92 2nd
2nd 32 Alex Shadbolt   27:41.83 +0:08.85 5:41.14 5:41.14 3rd 6:59.24 6:59.24 2nd 10:03.41 10:03.41 1st 4:58.04 4:58.04 3rd
3rd 35 Noah Davidson   28:17.64 +0:44.66 5:47.48 5:47.48 4th 7:05.34 7:05.34 5th 10:25.69 10:25.69 3rd 4:59.13 4:59.13 4th
4th 38 Lewis Carr   28:41.01 +1:08.03 5:39.68 5:39.68 2nd 6:51.82 6:51.82 1st 10:55.23 10:55.23 6th 5:14.28 5:14.28 6th
5th 40 Callum Irvine   29:07.19 +1:34.21 5:53.39 5:53.39 5th 7:02.83 7:02.83 4th 11:03.78 11:03.78 7th 5:07.19 5:07.19 5th
6th 34 Henry White   29:54.54 +2:21.56 6:13.06 6:13.06 6th 7:26.29 7:26.29 6th 10:49.95 10:49.95 4th 5:25.24 5:25.24 7th
7th 39 Travis Cummings   30:50.30 +3:17.32 6:24.98 6:24.98 7th 7:49.05 7:49.05 7th 10:53.58 10:53.58 5th 5:42.69 5:42.69 8th
  33 Jacob Barton   DNF   10:18.34 10:18.34 8th             4:48.02 4:48.02 1st
Course Results

QLD Enduro Series Junior

Overall

Pos No. Name Category Class Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best
1st 47 Oliver May   U15 Male 21:50.53   7:11.10 7:11.10 1st 8:39.13 8:39.13 1st 6:00.30 6:00.30 2nd
2nd 46 James Hick-Ledez   U15 Male 22:11.92 +0:21.39 7:14.12 7:14.12 2nd 9:01.32 9:01.32 2nd 5:56.48 5:56.48 1st
3rd 44 Alexander Fischer   Under 13 Male 23:43.04 +1:52.51 7:26.68 7:26.68 3rd 9:47.64 9:47.64 3rd 6:28.72 6:28.72 3rd
4th 43 Jack Silvestri   Under 13 Male 27:16.63 +5:26.10 9:08.75 9:08.75 5th 10:52.55 10:52.55 4th 7:15.33 7:15.33 4th
5th 42 Charlee Mackrill   Under 13 Female 29:20.36 +7:29.83 8:46.83 8:46.83 4th 12:43.58 12:43.58 5th 7:49.95 7:49.95 5th
6th 41 Ruby King   Under 13 Female 33:09.44 +11:18.91 10:28.49 10:28.49 6th 13:53.53 13:53.53 6th 8:47.42 8:47.42 6th

Queensland Enduro Series Rd6

Overall

Pos No. Name Category Class Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best
1st 16 Robert Hofman   Elite Male 25:49.78   5:11.06 5:11.06 1st 6:22.87 6:22.87 1st 9:33.19 9:33.19 1st 4:42.66 4:42.66 3rd
2nd 36 Toby Greenwood   Elite Male 26:11.15 +0:21.37 5:25.90 5:25.90 4th 6:33.29 6:33.29 4th 9:33.51 9:33.51 3rd 4:38.45 4:38.45 1st
3rd 56 Bobby Blinco   Masters 1/2 Male 26:23.52 +0:33.74 5:25.35 5:25.35 3rd 6:39.48 6:39.48 6th 9:33.22 9:33.22 2nd 4:45.47 4:45.47 4th
4th 8 Berend Boer   Elite Male 26:38.97 +0:49.19 5:29.24 5:29.24 7th 6:32.52 6:32.52 3rd 9:49.46 9:49.46 5th 4:47.75 4:47.75 6th
5th 6 Harrison Reibelt   Elite Male 26:47.81 +0:58.03 5:28.68 5:28.68 6th 6:41.20 6:41.20 7th 9:49.03 9:49.03 4th 4:48.90 4:48.90 9th
6th 9 Dale Lumsden   Elite Male 26:49.75 +0:59.97 5:28.25 5:28.25 5th 6:44.23 6:44.23 8th 9:50.69 9:50.69 6th 4:46.58 4:46.58 5th
7th 17 Philip Voss   Elite Male 26:50.31 +1:00.53 5:32.70 5:32.70 8th 6:32.51 6:32.51 2nd 9:56.62 9:56.62 7th 4:48.48 4:48.48 8th
8th 18 Adrian Dawson   Elite Male 26:52.83 +1:03.05 5:34.31 5:34.31 10th 6:37.02 6:37.02 5th 10:02.28 10:02.28 8th 4:39.22 4:39.22 2nd
9th 12 Grant Cooper   Elite Male 27:20.10 +1:30.32 5:33.99 5:33.99 9th 6:54.00 6:54.00 12th 10:02.99 10:02.99 9th 4:49.12 4:49.12 10th
10th 37 Harry Phillips   U19 Male 27:32.98 +1:43.20 5:23.23 5:23.23 2nd 7:02.56 7:02.56 18th 10:15.27 10:15.27 15th 4:51.92 4:51.92 14th
11th 13 Cole Claxton   Elite Male 27:35.95 +1:46.17 5:34.58 5:34.58 11th 6:54.94 6:54.94 13th 10:15.42 10:15.42 16th 4:51.01 4:51.01 11th
12th 20 Tyson Jones   Elite Male 27:37.89 +1:48.11 5:41.44 5:41.44 16th 6:53.94 6:53.94 11th 10:10.76 10:10.76 14th 4:51.75 4:51.75 12th
13th 77 Damien Hyde   Masters 3/4 Male 27:40.34 +1:50.56 5:39.41 5:39.41 13th 6:52.44 6:52.44 10th 10:07.78 10:07.78 12th 5:00.71 5:00.71 20th
14th 32 Alex Shadbolt   U19 Male 27:41.83 +1:52.05 5:41.14 5:41.14 15th 6:59.24 6:59.24 16th 10:03.41 10:03.41 10th 4:58.04 4:58.04 15th
15th 50 Will Hynes   U17 Male 27:50.73 +2:00.95 5:46.96 5:46.96 19th 7:06.07 7:06.07 23rd 10:05.91 10:05.91 11th 4:51.79 4:51.79 13th
16th 62 Tim Norton   Masters 1/2 Male 27:59.26 +2:09.48 5:38.44 5:38.44 12th 6:55.50 6:55.50 14th 10:22.21 10:22.21 20th 5:03.11 5:03.11 21st
17th 59 Mathew Brun   Masters 1/2 Male 28:08.48 +2:18.70 5:44.20 5:44.20 18th 7:01.82 7:01.82 17th 10:15.57 10:15.57 17th 5:06.89 5:06.89 25th
18th 63 Christopher Olsen   Masters 1/2 Male 28:10.88 +2:21.10 5:47.99 5:47.99 22nd 6:57.18 6:57.18 15th 10:21.35 10:21.35 19th 5:04.36 5:04.36 22nd
19th 35 Noah Davidson   U19 Male 28:17.64 +2:27.86 5:47.48 5:47.48 20th 7:05.34 7:05.34 22nd 10:25.69 10:25.69 22nd 4:59.13 4:59.13 16th
20th 57 Leon Torrisi   Masters 1/2 Male 28:18.55 +2:28.77 5:55.26 5:55.26 30th 7:07.33 7:07.33 26th 10:10.27 10:10.27 13th 5:05.69 5:05.69 23rd
21st 21 Jake Evans   Expert 28:24.33 +2:34.55 5:50.11 5:50.11 24th 7:03.91 7:03.91 21st 10:20.89 10:20.89 18th 5:09.42 5:09.42 29th
22nd 22 Matt Donnelly   Expert 28:25.23 +2:35.45 5:53.52 5:53.52 28th 7:06.75 7:06.75 25th 10:25.47 10:25.47 21st 4:59.49 4:59.49 17th
23rd 14 kerr claxton   Elite Male 28:30.66 +2:40.88 5:47.49 5:47.49 21st 7:03.17 7:03.17 20th 10:34.04 10:34.04 25th 5:05.96 5:05.96 24th
24th 72 Damo Liddy   Masters 3/4 Male 28:34.17 +2:44.39 5:53.76 5:53.76 29th 7:06.58 7:06.58 24th 10:33.32 10:33.32 24th 5:00.51 5:00.51 19th
25th 73 Garry Wellman   Masters 3/4 Male 28:37.48 +2:47.70 5:52.91 5:52.91 26th 7:09.40 7:09.40 27th 10:26.69 10:26.69 23rd 5:08.48 5:08.48 28th
26th 38 Lewis Carr   U19 Male 28:41.01 +2:51.23 5:39.68 5:39.68 14th 6:51.82 6:51.82 9th 10:55.23 10:55.23 34th 5:14.28 5:14.28 33rd
27th 66 Cameron Leman   Masters 1/2 Male 28:56.03 +3:06.25 5:56.28 5:56.28 32nd 7:18.10 7:18.10 33rd 10:41.44 10:41.44 28th 5:00.21 5:00.21 18th
28th 65 Anthony Archie   Masters 1/2 Male 28:56.14 +3:06.36 5:52.72 5:52.72 25th 7:10.06 7:10.06 28th 10:36.26 10:36.26 27th 5:17.10 5:17.10 35th
29th 40 Callum Irvine   U19 Male 29:07.19 +3:17.41 5:53.39 5:53.39 27th 7:02.83 7:02.83 19th 11:03.78 11:03.78 37th 5:07.19 5:07.19 26th
30th 79 Karl Goetze   Masters 3/4 Male 29:17.50 +3:27.72 5:57.26 5:57.26 33rd 7:15.61 7:15.61 32nd 10:42.23 10:42.23 29th 5:22.40 5:22.40 37th
31st 83 Robert Stevenson   Masters 3/4 Male 29:17.69 +3:27.91 5:49.66 5:49.66 23rd 7:19.35 7:19.35 34th 10:42.75 10:42.75 30th 5:25.93 5:25.93 40th
32nd 64 Stuart Kilroy   Masters 1/2 Male 29:34.16 +3:44.38 6:05.90 6:05.90 38th 7:15.29 7:15.29 30th 11:01.49 11:01.49 36th 5:11.48 5:11.48 30th
33rd 28 Damian Firmi   Expert 29:38.47 +3:48.69 5:57.27 5:57.27 34th 7:23.96 7:23.96 36th 11:03.93 11:03.93 38th 5:13.31 5:13.31 32nd
34th 60 Sam Butler   Masters 1/2 Male 29:52.03 +4:02.25 6:01.69 6:01.69 35th 7:38.25 7:38.25 42nd 10:57.45 10:57.45 35th 5:14.64 5:14.64 34th
35th 34 Henry White   U19 Male 29:54.54 +4:04.76 6:13.06 6:13.06 40th 7:26.29 7:26.29 38th 10:49.95 10:49.95 32nd 5:25.24 5:25.24 39th
36th 81 Brett Welch   Masters 3/4 Male 30:04.46 +4:14.68 6:39.73 6:39.73 61st 7:23.95 7:23.95 35th 10:49.03 10:49.03 31st 5:11.75 5:11.75 31st
37th 84 Dan Broadfoot   Masters 3/4 Male 30:27.74 +4:37.96 6:16.53 6:16.53 42nd 7:35.16 7:35.16 39th 11:09.27 11:09.27 40th 5:26.78 5:26.78 41st
38th 25 Sean Morris   Expert 30:30.72 +4:40.94 6:05.19 6:05.19 37th 7:36.93 7:36.93 41st 11:19.84 11:19.84 45th 5:28.76 5:28.76 42nd
39th 53 Dylan De Marzi   U17 Male 30:36.24 +4:46.46 6:09.16 6:09.16 39th 7:35.37 7:35.37 40th 11:32.39 11:32.39 47th 5:19.32 5:19.32 36th
40th 39 Travis Cummings   U19 Male 30:50.30 +5:00.52 6:24.98 6:24.98 52nd 7:49.05 7:49.05 45th 10:53.58 10:53.58 33rd 5:42.69 5:42.69 53rd
41st 93 Frank Falappi   Masters 50+ 30:57.62 +5:07.84 6:20.04 6:20.04 45th 7:46.93 7:46.93 44th 11:17.80 11:17.80 42nd 5:32.85 5:32.85 44th
42nd 58 John Dollisson   Masters 1/2 Male 31:08.60 +5:18.82 6:23.01 6:23.01 50th 7:56.25 7:56.25 48th 11:14.80 11:14.80 41st 5:34.54 5:34.54 46th
43rd 87 Salvatore Parenti   Masters 50+ 31:14.82 +5:25.04 6:24.65 6:24.65 51st 7:53.25 7:53.25 47th 11:22.73 11:22.73 46th 5:34.19 5:34.19 45th
44th 67 Adam McFarland   Masters 1/2 Male 31:18.11 +5:28.33 6:19.12 6:19.12 44th 7:41.56 7:41.56 43rd 11:35.89 11:35.89 48th 5:41.54 5:41.54 51st
45th 76 Paul Fretwell   Masters 3/4 Male 31:46.44 +5:56.66 6:20.12 6:20.12 46th 7:50.46 7:50.46 46th 12:12.98 12:12.98 60th 5:22.88 5:22.88 38th
46th 54 Alexander Cox   U17 Male 31:49.78 +6:00.00 6:22.41 6:22.41 49th 7:59.29 7:59.29 52nd 11:50.73 11:50.73 55th 5:37.35 5:37.35 50th
47th 48 Isabella Lemond   U17 Female 31:52.64 +6:02.86 6:30.72 6:30.72 55th 7:58.82 7:58.82 51st 11:46.28 11:46.28 51st 5:36.82 5:36.82 48th
48th 74 Joseph Cartwright   Masters 3/4 Male 31:53.59 +6:03.81 6:21.64 6:21.64 48th 7:57.47 7:57.47 50th 11:48.00 11:48.00 52nd 5:46.48 5:46.48 56th
49th 86 Noel Elms   Masters 50+ 31:54.16 +6:04.38 6:26.00 6:26.00 53rd 7:57.20 7:57.20 49th 11:54.03 11:54.03 56th 5:36.93 5:36.93 49th
50th 71 Michelle Gane   Masters 3/4 Female 32:15.62 +6:25.84 6:33.77 6:33.77 57th 8:06.76 8:06.76 55th 11:43.83 11:43.83 49th 5:51.26 5:51.26 57th
51st 31 Iona Anderson   Elite Female 32:18.34 +6:28.56 6:39.86 6:39.86 62nd 8:06.82 8:06.82 56th 11:48.46 11:48.46 53rd 5:43.20 5:43.20 54th
52nd 23 Jay Moran   Expert 32:27.61 +6:37.83 7:06.36 7:06.36 72nd 8:28.15 8:28.15 65th 11:18.42 11:18.42 43rd 5:34.68 5:34.68 47th
53rd 4 Kristy Kerrisk   Elite Female 32:28.09 +6:38.31 6:38.80 6:38.80 59th 8:08.94 8:08.94 57th 11:58.11 11:58.11 58th 5:42.24 5:42.24 52nd
54th 2 Angela Gillham   Elite Female 32:39.07 +6:49.29 6:30.84 6:30.84 56th 8:04.57 8:04.57 53rd 11:49.52 11:49.52 54th 6:14.14 6:14.14 63rd
55th 3 Caitlin Dore   Elite Female 32:47.18 +6:57.40 6:39.42 6:39.42 60th 8:15.48 8:15.48 60th 11:56.39 11:56.39 57th 5:55.89 5:55.89 59th
56th 27 Adam Gilbey   Expert 32:50.82 +7:01.04 6:29.64 6:29.64 54th 8:19.95 8:19.95 61st 12:30.72 12:30.72 63rd 5:30.51 5:30.51 43rd
57th 68 Russell Millard   Masters 1/2 Male 33:17.21 +7:27.43 6:43.22 6:43.22 63rd 8:05.60 8:05.60 54th 12:35.13 12:35.13 65th 5:53.26 5:53.26 58th
58th 51 Dylan Korb   U17 Male 33:41.07 +7:51.29 6:50.27 6:50.27 68th 8:27.32 8:27.32 64th 12:22.94 12:22.94 62nd 6:00.54 6:00.54 60th
59th 52 Lochie Fay   U17 Male 33:54.96 +8:05.18 7:18.93 7:18.93 76th 8:47.78 8:47.78 68th 12:04.94 12:04.94 59th 5:43.31 5:43.31 55th
60th 69 Connie Silvestri   Masters 3/4 Female 33:55.59 +8:05.81 6:54.75 6:54.75 69th 8:24.54 8:24.54 62nd 12:12.99 12:12.99 61st 6:23.31 6:23.31 67th
61st 92 John Purves   Masters 50+ 34:11.91 +8:22.13 6:49.86 6:49.86 66th 8:27.01 8:27.01 63rd 12:46.35 12:46.35 67th 6:08.69 6:08.69 61st
62nd 90 Jim Mummery   Masters 50+ 34:27.70 +8:37.92 7:03.01 7:03.01 71st 8:33.54 8:33.54 66th 12:42.25 12:42.25 66th 6:08.90 6:08.90 62nd
63rd 11 Nick Kosanovic   Masters 50+ 34:41.08 +8:51.30 6:49.99 6:49.99 67th 8:55.07 8:55.07 72nd 12:32.56 12:32.56 64th 6:23.46 6:23.46 68th
64th 78 Michael Norman   Masters 3/4 Male 34:41.71 +8:51.93 6:49.42 6:49.42 65th 8:11.34 8:11.34 58th 13:15.97 13:15.97 70th 6:24.98 6:24.98 69th
65th 10 Tom Lane-Porter   Elite Male 34:55.46 +9:05.68 7:01.94 7:01.94 70th 8:50.44 8:50.44 70th 12:47.37 12:47.37 68th 6:15.71 6:15.71 64th
66th 88 Ben Czerwonka-Ledez   Masters 50+ 35:24.92 +9:35.14 7:06.55 7:06.55 73rd 8:41.80 8:41.80 67th 12:59.96 12:59.96 69th 6:36.61 6:36.61 70th
67th 70 Fiona Langfeldt   Masters 3/4 Female 35:57.96 +10:08.18 7:15.05 7:15.05 75th 8:53.85 8:53.85 71st 13:29.73 13:29.73 71st 6:19.33 6:19.33 66th
68th 5 Stephanie Garner   Elite Female 36:39.39 +10:49.61 7:34.75 7:34.75 77th 8:56.71 8:56.71 74th 13:51.25 13:51.25 74th 6:16.68 6:16.68 65th
69th 55 Simone Kilroy   Masters 1/2 Female 39:07.58 +13:17.80 8:18.25 8:18.25 78th 10:07.14 10:07.14 76th 13:42.16 13:42.16 73rd 7:00.03 7:00.03 71st
70th 85 Douglas McCallum   Masters 3/4 Male 42:37.28 +16:47.50 5:55.54 5:55.54 31st 7:15.18 7:15.18 29th 11:05.40 11:05.40 39th 18:21.16 18:21.16 74th
  33 Jacob Barton   U19 Male DNF   10:18.34 10:18.34 80th             4:48.02 4:48.02 7th
  75 Eric Lemond   Masters 3/4 Male DNF   6:47.91 6:47.91 64th 8:55.10 8:55.10 73rd 13:31.59 13:31.59 72nd      
  94 Mike Prentice   Masters 50+ DNF   6:35.33 6:35.33 58th 8:13.33 8:13.33 59th 11:43.85 11:43.85 50th      
  26 Jade Coase   Expert DNF   5:42.52 5:42.52 17th       10:34.41 10:34.41 26th 5:07.95 5:07.95 27th
  80 David Mackrill   Masters 3/4 Male DNF   6:20.69 6:20.69 47th 12:14.30 12:14.30 77th       7:22.82 7:22.82 72nd
  91 Steve Shave   Masters 50+ DNF   7:13.48 7:13.48 74th 9:08.54 9:08.54 75th 18:19.55 18:19.55 76th      
  61 Kyle King   Masters 1/2 Male DNF   9:53.59 9:53.59 79th 13:34.10 13:34.10 78th       8:18.46 8:18.46 73rd
  24 Joshua Leigh   Expert DNF   6:04.01 6:04.01 36th 7:24.07 7:24.07 37th 16:17.19 16:17.19 75th      
  29 Nicholas Evans   Expert DNF   6:15.52 6:15.52 41st 8:47.93 8:47.93 69th            
  7 Stuart Cali   Elite Male DNF   6:16.71 6:16.71 43rd 7:15.54 7:15.54 31st 11:19.01 11:19.01 44th