Results for MAXXIS Queensland Enduro Series RD 7 Kooralbyn - 13 Oct 2019 - Provisional

Class Results

Under 13 Men

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Run 1 Stage 5 Finish Best
1st 69 Oliver Colthup   8:10.05   1:33.76 1:33.76 1st 2:03.93 2:03.93 1st 2:28.89 2:28.89 1st 2:03.47 2:03.47 1st
2nd 72 Rhys Wellings   8:35.66 +0:25.61 1:36.75 1:36.75 2nd 2:07.08 2:07.08 2nd 2:42.72 2:42.72 3rd 2:09.11 2:09.11 2nd
3rd 70 Max Hughes   8:49.81 +0:39.76 1:41.27 1:41.27 3rd 2:16.34 2:16.34 3rd 2:42.27 2:42.27 2nd 2:09.93 2:09.93 3rd
4th 73 Liam Winkcup   9:43.51 +1:33.46 1:54.12 1:54.12 4th 2:23.03 2:23.03 4th 2:53.45 2:53.45 4th 2:32.91 2:32.91 4th
5th 71 Jack Silvestri   10:49.89 +2:39.84 2:09.83 2:09.83 5th 2:42.56 2:42.56 5th 3:12.80 3:12.80 5th 2:44.70 2:44.70 5th

Under 15 Men

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Run 2 Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Run 1 Stage 5 Finish Best
1st 54 Lachie O'Neill   10:04.03   2:10.69 2:10.69 5th 1:32.56 1:32.56 2nd 1:59.09 1:59.09 3rd 2:23.19   2:23.19 1st 1:58.50 1:58.50 2nd
2nd 52 Mitchell Pratt   10:04.60 +0:00.57 2:01.93 2:01.93 2nd 1:34.12 1:34.12 4th 1:58.82 1:58.82 2nd 2:29.86   2:29.86 4th 1:59.87 1:59.87 4th
3rd 58 Tristan Ardetti   10:11.00 +0:06.97 2:06.61 2:06.61 4th 1:33.93 1:33.93 3rd 2:04.23 2:04.23 5th 2:25.02   2:25.02 3rd 2:01.21 2:01.21 6th
4th 53 Carter Sloan   10:16.16 +0:12.13 2:05.00 2:05.00 3rd 1:38.92 1:38.92 7th 2:01.12 2:01.12 4th 2:30.01   2:30.01 5th 2:01.11 2:01.11 5th
5th 56 Max Webb   10:18.91 +0:14.88 2:13.73 2:13.73 8th 1:36.97 1:36.97 5th 2:05.43 2:05.43 6th 2:23.97   2:23.97 2nd 1:58.81 1:58.81 3rd
6th 64 Isaiah Kelso   10:38.03 +0:34.00 1:57.55 1:57.55 1st 1:28.66 1:28.66 1st 1:55.92 1:55.92 1st 3:17.89   3:17.89 17th 1:58.01 1:58.01 1st
7th 57 Tobi Edwards   10:43.72 +0:39.69 2:13.27 2:13.27 7th 1:42.05 1:42.05 10th 2:05.82 2:05.82 7th 2:36.00   2:36.00 9th 2:06.58 2:06.58 8th
8th 55 Nicholas Nelson   10:49.32 +0:45.29 2:22.97 2:22.97 11th 1:38.50 1:38.50 6th 2:06.51 2:06.51 8th 2:51.97 2:34.90 2:34.90 8th 2:06.44 2:06.44 7th
9th 62 Euan Noble   10:52.09 +0:48.06 2:20.71 2:20.71 10th 1:42.15 1:42.15 11th 2:09.99 2:09.99 11th 2:30.27   2:30.27 6th 2:08.97 2:08.97 11th
10th 65 Corey Jopson   11:09.04 +1:05.01 2:23.50 2:23.50 12th 1:40.58 1:40.58 9th 2:06.68 2:06.68 9th 2:49.86   2:49.86 12th 2:08.42 2:08.42 10th
11th 59 Dylan Fitzgerald   11:23.50 +1:19.47 2:12.74 2:12.74 6th 1:39.41 1:39.41 8th 2:09.07 2:09.07 10th 3:12.35   3:12.35 16th 2:09.93 2:09.93 12th
12th 60 Blair Colthup   11:34.13 +1:30.10 2:34.26 2:34.26 14th 1:50.28 1:50.28 14th 2:11.99 2:11.99 12th 2:43.99   2:43.99 10th 2:13.61 2:13.61 13th
13th 61 Nate de Nooyer   11:50.16 +1:46.13 2:39.58 2:39.58 15th 1:47.20 1:47.20 13th 2:13.83 2:13.83 14th 2:50.51   2:50.51 13th 2:19.04 2:19.04 14th
14th 68 Mitchell Laurens   11:59.53 +1:55.50 2:28.80 2:28.80 13th 1:46.65 1:46.65 12th 2:13.70 2:13.70 13th 2:34.50   2:34.50 7th 2:55.88 2:55.88 17th
15th 63 Harrison Rogers   12:24.30 +2:20.27 2:18.72 2:18.72 9th 2:03.38 2:03.38 15th 3:04.01 3:04.01 17th 2:49.79   2:49.79 11th 2:08.40 2:08.40 9th
16th 66 Andrew Cleland   13:25.74 +3:21.71 2:55.66 2:55.66 16th 2:18.39 2:18.39 17th 2:42.61 2:42.61 15th 2:56.52   2:56.52 14th 2:32.56 2:32.56 15th
17th 120 James Pugh   14:24.27 +4:20.24 3:50.82 3:50.82 17th 2:05.79 2:05.79 16th 2:46.95 2:46.95 16th 2:56.56   2:56.56 15th 2:44.15 2:44.15 16th

Under 15 Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Run 1 Stage 5 Finish Best
1st 51 Deborah Dodds   13:12.83   3:12.34 3:12.34 1st 2:00.51 2:00.51 1st 2:40.76 2:40.76 1st 2:55.54 2:55.54 1st 2:23.68 2:23.68 1st

50+

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Run 1 Stage 5 Finish Best
1st 103 Philip Craft   10:15.16   2:12.86 2:12.86 1st 1:36.64 1:36.64 1st 2:03.65 2:03.65 1st 2:22.11 2:22.11 1st 1:59.90 1:59.90 1st
2nd 105 Darren Linsley   11:41.57 +1:26.41 2:31.31 2:31.31 3rd 1:47.94 1:47.94 3rd 2:17.28 2:17.28 3rd 2:52.61 2:52.61 4th 2:12.43 2:12.43 2nd
3rd 106 Dan Crawford   11:50.75 +1:35.59 2:25.48 2:25.48 2nd 1:40.84 1:40.84 2nd 2:07.69 2:07.69 2nd 3:20.67 3:20.67 6th 2:16.07 2:16.07 3rd
4th 104 Adrian Nelson   12:40.24 +2:25.08 3:05.38 3:05.38 5th 1:55.37 1:55.37 5th 2:34.91 2:34.91 5th 2:45.54 2:45.54 3rd 2:19.04 2:19.04 4th
5th 109 Kevin Hilliam   13:10.38 +2:55.22 3:24.74 3:24.74 6th 1:50.99 1:50.99 4th 2:32.26 2:32.26 4th 3:01.31 3:01.31 5th 2:21.08 2:21.08 5th
6th 108 Lindsay McPherson   17:34.32 +7:19.16 2:52.19 2:52.19 4th 1:58.37 1:58.37 6th 3:15.35 3:15.35 6th 2:42.85 2:42.85 2nd 6:45.56 6:45.56 6th

50+ Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Best Stage 2 finish Best Stage 3 finish Best Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Best

Elite Men

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Run 1 Stage 5 Finish Best
1st 7 Mitchell Codner   8:46.93   1:50.12 1:50.12 2nd 1:21.43 1:21.43 1st 1:45.18 1:45.18 1st 2:04.22 2:04.22 1st 1:45.98 1:45.98 1st
2nd 4 Ryan Leutton   8:50.88 +0:03.95 1:46.90 1:46.90 1st 1:23.27 1:23.27 3rd 1:45.48 1:45.48 2nd 2:08.08 2:08.08 2nd 1:47.15 1:47.15 3rd
3rd 116 Stuart Cali   9:05.26 +0:18.33 1:55.25 1:55.25 4th 1:23.68 1:23.68 5th 1:46.31 1:46.31 3rd 2:09.71 2:09.71 4th 1:50.31 1:50.31 5th
4th 3 Harrison Reibelt   9:06.23 +0:19.30 1:54.22 1:54.22 3rd 1:24.92 1:24.92 6th 1:51.94 1:51.94 6th 2:08.37 2:08.37 3rd 1:46.78 1:46.78 2nd
5th 5 Levi Van Pan Huis   9:08.74 +0:21.81 1:57.60 1:57.60 5th 1:22.75 1:22.75 2nd 1:48.34 1:48.34 5th 2:10.71 2:10.71 5th 1:49.34 1:49.34 4th
6th 6 Brendan Perks   9:20.41 +0:33.48 1:59.05 1:59.05 6th 1:23.28 1:23.28 4th 1:48.20 1:48.20 4th 2:18.63 2:18.63 9th 1:51.25 1:51.25 6th
7th 10 Cameron Carlile   9:29.87 +0:42.94 2:01.09 2:01.09 7th 1:28.26 1:28.26 8th 1:53.42 1:53.42 7th 2:15.01 2:15.01 7th 1:52.09 1:52.09 7th
8th 113 Jules Fuller-Fontaine   9:34.33 +0:47.40 2:04.05 2:04.05 8th 1:27.30 1:27.30 7th 1:56.28 1:56.28 8th 2:13.71 2:13.71 6th 1:52.99 1:52.99 9th
9th 8 Rhys Janetzki   9:51.15 +1:04.22 2:05.83 2:05.83 9th 1:30.66 1:30.66 10th 1:57.39 1:57.39 9th 2:22.17 2:22.17 10th 1:55.10 1:55.10 10th
10th 9 Chris O'Dowd   10:29.34 +1:42.41 2:22.79 2:22.79 10th 1:39.82 1:39.82 11th 2:03.20 2:03.20 11th 2:23.40 2:23.40 11th 2:00.13 2:00.13 11th
11th 11 Jay Butler   11:03.99 +2:17.06 3:27.51 3:27.51 11th 1:29.30 1:29.30 9th 1:57.75 1:57.75 10th 2:17.32 2:17.32 8th 1:52.11 1:52.11 8th

Elite Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Run 1 Stage 5 Finish Best
1st 1 Laura Craft   10:00.16   2:04.81 2:04.81 1st 1:35.08 1:35.08 1st 2:02.84 2:02.84 1st 2:17.53 2:17.53 1st 1:59.90 1:59.90 1st
2nd 2 Annelie Marquardt   11:13.45 +1:13.29 2:32.84 2:32.84 2nd 1:40.22 1:40.22 2nd 2:12.51 2:12.51 2nd 2:34.38 2:34.38 2nd 2:13.50 2:13.50 2nd

Expert

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Run 1 Stage 5 Finish Best
1st 14 Lachie Stevens   9:29.64   1:59.33 1:59.33 2nd 1:29.28 1:29.28 2nd 1:51.37 1:51.37 1st 2:16.07 2:16.07 1st 1:53.59 1:53.59 3rd
2nd 12 Jake Evans   9:32.13 +0:02.49 1:59.24 1:59.24 1st 1:27.85 1:27.85 1st 1:56.05 1:56.05 4th 2:17.05 2:17.05 2nd 1:51.94 1:51.94 1st
3rd 19 Johnny Beck   9:46.80 +0:17.16 2:07.52 2:07.52 5th 1:31.59 1:31.59 4th 1:55.80 1:55.80 3rd 2:17.64 2:17.64 3rd 1:54.25 1:54.25 4th
4th 13 Matt Donnelly   9:47.61 +0:17.97 2:02.89 2:02.89 4th 1:29.81 1:29.81 3rd 1:54.13 1:54.13 2nd 2:23.55 2:23.55 5th 1:57.23 1:57.23 5th
5th 18 Brycen Fletcher   10:07.49 +0:37.85 2:09.35 2:09.35 6th 1:32.93 1:32.93 6th 2:01.03 2:01.03 6th 2:19.41 2:19.41 4th 2:04.77 2:04.77 7th
6th 15 Owen Clark   10:19.63 +0:49.99 2:01.86 2:01.86 3rd 1:32.17 1:32.17 5th 1:56.70 1:56.70 5th 2:55.46 2:55.46 8th 1:53.44 1:53.44 2nd
7th 16 Tom Montgomery   11:43.85 +2:14.21 3:13.77 3:13.77 8th 1:40.15 1:40.15 7th 2:20.05 2:20.05 8th 2:28.27 2:28.27 6th 2:01.61 2:01.61 6th
8th 17 Evan Owens   11:48.22 +2:18.58 2:49.98 2:49.98 7th 1:51.57 1:51.57 8th 2:15.46 2:15.46 7th 2:37.95 2:37.95 7th 2:13.26 2:13.26 8th

Masters 1/2

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Run 1 Stage 5 Finish Best
1st 74 Bobby Blinco   9:03.87   1:55.54 1:55.54 1st 1:24.55 1:24.55 1st 1:48.39 1:48.39 1st 2:08.17 2:08.17 1st 1:47.22 1:47.22 1st
2nd 84 James Hollonds   9:29.55 +0:25.68 2:00.91 2:00.91 3rd 1:29.91 1:29.91 3rd 1:53.77 1:53.77 2nd 2:11.25 2:11.25 2nd 1:53.71 1:53.71 4th
3rd 79 Nick Dark   9:42.31 +0:38.44 2:05.37 2:05.37 5th 1:28.74 1:28.74 2nd 1:57.47 1:57.47 5th 2:17.53 2:17.53 3rd 1:53.20 1:53.20 3rd
4th 76 Matt Carruthers   9:46.27 +0:42.40 2:04.06 2:04.06 4th 1:33.09 1:33.09 8th 1:55.18 1:55.18 4th 2:20.88 2:20.88 7th 1:53.06 1:53.06 2nd
5th 115 Aaron Caines   9:49.67 +0:45.80 2:00.61 2:00.61 2nd 1:31.57 1:31.57 5th 1:54.77 1:54.77 3rd 2:22.28 2:22.28 9th 2:00.44 2:00.44 9th
6th 82 Sam Driscoll   9:53.80 +0:49.93 2:07.88 2:07.88 6th 1:32.00 1:32.00 6th 1:59.09 1:59.09 7th 2:19.36 2:19.36 5th 1:55.47 1:55.47 5th
7th 85 Cody Hale   10:01.39 +0:57.52 2:12.24 2:12.24 8th 1:31.46 1:31.46 4th 1:59.19 1:59.19 8th 2:21.53 2:21.53 8th 1:56.97 1:56.97 6th
8th 75 Jamie O'brien   10:01.50 +0:57.63 2:11.90 2:11.90 7th 1:33.01 1:33.01 7th 1:57.64 1:57.64 6th 2:20.69 2:20.69 6th 1:58.26 1:58.26 8th
9th 77 Leon Torrisi   10:08.47 +1:04.60 2:14.09 2:14.09 9th 1:34.72 1:34.72 9th 2:04.01 2:04.01 10th 2:18.39 2:18.39 4th 1:57.26 1:57.26 7th
10th 78 John Dollisson   10:25.75 +1:21.88 2:17.62 2:17.62 11th 1:35.80 1:35.80 10th 2:02.55 2:02.55 9th 2:26.78 2:26.78 10th 2:03.00 2:03.00 10th
11th 83 Brent Warbrooke   10:52.66 +1:48.79 2:16.92 2:16.92 10th 1:40.88 1:40.88 11th 2:07.71 2:07.71 11th 2:41.48 2:41.48 12th 2:05.67 2:05.67 11th
12th 80 Michael Branch   11:06.17 +2:02.30 2:26.92 2:26.92 12th= 1:44.01 1:44.01 12th 2:11.31 2:11.31 12th 2:34.54 2:34.54 11th 2:09.39 2:09.39 12th
  81 Ben Nicol   DNF   2:26.92 2:26.92 12th= 2:19.18 2:19.18 13th                  

Masters 3/4

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Run 1 Stage 5 Finish Best Penalties
1st 90 Damo Liddy   9:32.50   2:01.86 2:01.86 1st 1:28.27 1:28.27 1st 1:52.56 1:52.56 1st 2:16.81 2:16.81 2nd 1:53.00 1:53.00 1st  
2nd 91 Garry Wellman   9:35.35 +0:02.85 2:04.29 2:04.29 2nd 1:30.38 1:30.38 2nd 1:53.43 1:53.43 2nd 2:11.68 2:11.68 1st 1:55.57 1:55.57 3rd  
3rd 94 Darryl Meares   9:55.77 +0:23.27 2:08.89 2:08.89 3rd 1:31.52 1:31.52 3rd 1:59.89 1:59.89 4th 2:19.68 2:19.68 4th 1:55.79 1:55.79 4th  
4th 93 Garry Smith   10:15.23 +0:42.73 2:26.82 2:26.82 8th 1:36.15 1:36.15 5th 1:59.54 1:59.54 3rd 2:17.47 2:17.47 3rd 1:55.25 1:55.25 2nd  
5th 97 Sam Beck   10:31.82 +0:59.32 2:19.77 2:19.77 5th 1:38.97 1:38.97 8th 2:05.21 2:05.21 6th 2:29.99 2:29.99 7th 1:57.88 1:57.88 5th  
6th 100 John Critchley   10:32.19 +0:59.69 2:24.01 2:24.01 7th 1:35.48 1:35.48 4th 2:04.41 2:04.41 5th 2:27.39 2:27.39 6th 2:00.90 2:00.90 6th  
7th 101 Scott Percy   10:49.43 +1:16.93 2:22.98 2:22.98 6th 1:41.24 1:41.24 9th 2:19.17 2:19.17 10th 2:22.33 2:22.33 5th 2:03.71 2:03.71 7th  
8th 98 Peter Colthup   10:53.32 +1:20.82 2:14.83 2:14.83 4th 1:36.30 1:36.30 6th 2:05.50 2:05.50 7th 2:31.12 2:31.12 8th 2:05.57 2:05.57 9th 0:20.00
9th 99 Robert Arrol   11:03.80 +1:31.30 2:29.55 2:29.55 9th 1:38.91 1:38.91 7th 2:10.98 2:10.98 8th 2:38.87 2:38.87 9th 2:05.49 2:05.49 8th  
10th 96 Eric Lemond   12:05.14 +2:32.64 2:52.42 2:52.42 11th 1:54.27 1:54.27 10th 2:19.15 2:19.15 9th 2:42.20 2:42.20 10th 2:17.10 2:17.10 10th  
11th 95 Richard Anthony Devey   15:28.92 +5:56.42 2:52.91 2:52.91 12th 1:56.22 1:56.22 11th 2:45.84 2:45.84 12th 2:45.93 2:45.93 11th 5:08.02 5:08.02 11th  
12th 102 Bendik Hauge   15:48.09 +6:15.59 2:41.15 2:41.15 10th 2:00.75 2:00.75 12th 2:26.08 2:26.08 11th 2:49.64 2:49.64 12th 5:50.47 5:50.47 12th  

Masters 3/4 Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Run 1 Stage 5 Finish Best
1st 88 Michelle Gane   12:18.17   3:06.15 3:06.15 2nd 1:46.82 1:46.82 1st 2:23.97 2:23.97 1st 2:43.62 2:43.62 1st 2:17.61 2:17.61 1st
2nd 87 Fiona Langfeldt   12:29.16 +0:10.99 2:54.13 2:54.13 1st 2:01.30 2:01.30 4th 2:25.50 2:25.50 2nd 2:48.74 2:48.74 3rd 2:19.49 2:19.49 2nd
3rd 86 Connie Silvestri   12:35.86 +0:17.69 3:06.48 3:06.48 3rd 1:51.35 1:51.35 2nd 2:27.70 2:27.70 3rd 2:46.55 2:46.55 2nd 2:23.78 2:23.78 4th
4th 89 Leanne Colthup   13:28.14 +1:09.97 3:32.24 3:32.24 4th 2:01.00 2:01.00 3rd 2:28.70 2:28.70 4th 3:03.01 3:03.01 4th 2:23.19 2:23.19 3rd

Sport

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Run 1 Stage 5 Finish Best
1st 110 Jonathan Hewett   10:45.48   2:20.84 2:20.84 1st 1:44.14 1:44.14 2nd 2:06.50 2:06.50 1st 2:28.30 2:28.30 1st 2:05.70 2:05.70 1st
2nd 112 Trent Blucher   10:56.91 +0:11.43 2:24.75 2:24.75 2nd 1:40.08 1:40.08 1st 2:08.37 2:08.37 2nd 2:33.98 2:33.98 2nd 2:09.73 2:09.73 2nd
3rd 111 Nathan Higginson   12:13.40 +1:27.92 3:00.76 3:00.76 3rd 1:50.24 1:50.24 3rd 2:22.22 2:22.22 3rd 2:45.55 2:45.55 3rd 2:14.63 2:14.63 3rd

Under 17

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Run 2 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Run 1 Stage 5 Finish Best
1st 36 Ben Jenkinson   9:10.33   1:57.73   1:57.73 2nd= 1:23.09 1:23.09 1st 1:51.26 1:51.26 1st 2:08.93 2:08.93 1st 1:49.32 1:49.32 1st
2nd 35 Will Hynes   9:18.95 +0:08.62 1:54.12   1:54.12 1st 1:25.65 1:25.65 2nd 1:52.77 1:52.77 2nd 2:14.07 2:14.07 2nd 1:52.34 1:52.34 2nd
3rd 38 Caleb Dodds   9:35.24 +0:24.91 2:02.82   2:02.82 5th 1:29.15 1:29.15 4th 1:53.59 1:53.59 3rd 2:14.18 2:14.18 3rd 1:55.50 1:55.50 5th
4th 44 Bailey Meares   9:47.14 +0:36.81 1:57.73   1:57.73 2nd= 1:31.37 1:31.37 5th 1:59.97 1:59.97 7th 2:23.31 2:23.31 6th 1:54.76 1:54.76 4th
5th 37 Jacob Fraser   9:50.07 +0:39.74 2:03.01   2:03.01 6th 1:32.29 1:32.29 7th 1:55.71 1:55.71 4th 2:25.97 2:25.97 7th 1:53.09 1:53.09 3rd
6th 39 Joel Dodds   9:58.01 +0:47.68 2:13.12   2:13.12 8th 1:32.00 1:32.00 6th 1:59.49 1:59.49 6th 2:15.93 2:15.93 4th 1:57.47 1:57.47 6th
7th 45 Bergen O'Neill   10:03.91 +0:53.58 2:01.20   2:01.20 4th 1:28.74 1:28.74 3rd 1:58.09 1:58.09 5th 2:29.24 2:29.24 9th 2:06.64 2:06.64 11th
8th 41 Tjala Nguyen   10:19.36 +1:09.03 2:11.13   2:11.13 7th 1:38.55 1:38.55 11th 2:02.38 2:02.38 8th 2:27.07 2:27.07 8th 2:00.23 2:00.23 7th
9th 42 Eli Cookman   10:27.34 +1:17.01 2:24.12   2:24.12 12th 1:37.12 1:37.12 8th= 2:03.99 2:03.99 9th 2:21.34 2:21.34 5th 2:00.77 2:00.77 8th
10th 46 Bayley Douglas   10:35.64 +1:25.31 2:13.33 4:36.89 2:13.33 9th 1:39.27 1:39.27 12th 2:05.21 2:05.21 10th 2:33.82 2:33.82 12th 2:04.01 2:04.01 9th
11th 114 Liam Carter   10:39.10 +1:28.77 2:14.68   2:14.68 10th 1:37.12 1:37.12 8th= 2:11.44 2:11.44 12th 2:31.61 2:31.61 10th 2:04.25 2:04.25 10th
12th 40 Dylan Korb   10:53.21 +1:42.88 2:15.88   2:15.88 11th 1:37.59 1:37.59 10th 2:08.05 2:08.05 11th 2:32.21 2:32.21 11th 2:19.48 2:19.48 15th
13th 43 Kye Linsley   11:05.85 +1:55.52 2:27.14   2:27.14 13th 1:40.12 1:40.12 13th 2:13.03 2:13.03 13th 2:36.96 2:36.96 13th 2:08.60 2:08.60 12th
14th 47 Thomas Riley   11:37.97 +2:27.64 2:36.02   2:36.02 16th 1:51.47 1:51.47 14th 2:13.97 2:13.97 14th 2:43.12 2:43.12 16th 2:13.39 2:13.39 13th
15th 48 Jake Gregory   11:49.94 +2:39.61 2:35.05 2:29.87 2:29.87 14th 1:57.56 1:57.56 15th 2:22.36 2:22.36 16th 2:42.93 2:42.93 15th 2:17.22 2:17.22 14th
16th 49 Tim Chapman   12:13.16 +3:02.83 2:34.42   2:34.42 15th 2:20.46 2:20.46 17th 2:16.67 2:16.67 15th 2:42.00 2:42.00 14th 2:19.61 2:19.61 16th
17th 50 Luke Costello   17:19.13 +8:08.80 6:54.31   6:54.31 17th 2:03.82 2:03.82 16th 2:43.87 2:43.87 17th 3:04.66 3:04.66 17th 2:32.47 2:32.47 17th

Under 17 Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Run 1 Stage 5 Finish Best
1st 32 Sarah Craft   9:56.18   2:03.93 2:03.93 1st 1:31.14 1:31.14 1st 2:00.89 2:00.89 1st 2:19.77 2:19.77 1st 2:00.45 2:00.45 1st
2nd 34 Elle de Nooyer   10:33.54 +0:37.36 2:14.43 2:14.43 2nd 1:38.59 1:38.59 2nd 2:07.34 2:07.34 2nd 2:29.16 2:29.16 2nd 2:04.02 2:04.02 2nd
3rd 33 Isabella Lemond   11:04.39 +1:08.21 2:22.35 2:22.35 3rd 1:41.06 1:41.06 3rd 2:11.76 2:11.76 3rd 2:39.68 2:39.68 3rd 2:09.54 2:09.54 3rd

Under 19

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Run 1 Stage 5 Finish Best
1st 22 Jacob Barton   9:05.35   1:56.12 1:56.12 2nd 1:24.44 1:24.44 3rd 1:49.25 1:49.25 2nd 2:07.24 2:07.24 2nd 1:48.30 1:48.30 2nd
2nd 21 Alex Shadbolt   9:06.83 +0:01.48 1:58.60 1:58.60 5th 1:24.64 1:24.64 4th 1:49.88 1:49.88 3rd 2:06.52 2:06.52 1st 1:47.19 1:47.19 1st
3rd 28 Sam Butler   9:11.68 +0:06.33 1:53.00 1:53.00 1st 1:24.25 1:24.25 1st 1:48.32 1:48.32 1st 2:13.95 2:13.95 4th 1:52.16 1:52.16 4th
4th 30 Matherson Galway   9:19.44 +0:14.09 1:56.91 1:56.91 3rd 1:24.43 1:24.43 2nd 1:53.35 1:53.35 5th 2:13.84 2:13.84 3rd 1:50.91 1:50.91 3rd
5th 24 Caleb Mallyon   9:22.98 +0:17.63 1:57.49 1:57.49 4th 1:24.76 1:24.76 5th 1:52.32 1:52.32 4th 2:14.61 2:14.61 5th 1:53.80 1:53.80 7th
6th 23 Connor Aves   9:36.48 +0:31.13 2:01.10 2:01.10 6th 1:28.52 1:28.52 6th 1:55.40 1:55.40 6th 2:18.38 2:18.38 8th 1:53.08 1:53.08 5th
7th 25 Elliot Styles   9:52.81 +0:47.46 2:07.25 2:07.25 8th 1:35.34 1:35.34 9th 1:58.25 1:58.25 7th 2:17.44 2:17.44 7th 1:54.53 1:54.53 8th
8th 27 Noah Davidson   10:44.66 +1:39.31 2:06.02 2:06.02 7th 1:31.52 1:31.52 7th 2:57.35 2:57.35 11th 2:16.42 2:16.42 6th 1:53.35 1:53.35 6th
9th 31 Kyran Dippel   10:51.06 +1:45.71 2:26.79 2:26.79 11th 1:43.11 1:43.11 11th 2:04.12 2:04.12 8th 2:31.78 2:31.78 10th 2:05.26 2:05.26 9th
10th 26 Luke Noyes   11:29.37 +2:24.02 2:19.88 2:19.88 10th 1:42.69 1:42.69 10th 2:39.77 2:39.77 10th 2:37.36 2:37.36 11th 2:09.67 2:09.67 10th
11th 29 Michael Shields   12:07.12 +3:01.77 2:08.94 2:08.94 9th 1:32.77 1:32.77 8th 2:07.09 2:07.09 9th 2:31.16 2:31.16 9th 3:47.16 3:47.16 11th

Under 19 Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Run 1 Stage 5 Finish Best
1st 20 Emma Nock   17:05.01   5:01.73 5:01.73 1st 2:22.97 2:22.97 1st 3:15.13 3:15.13 1st 3:26.36 3:26.36 1st 2:58.82 2:58.82 1st
Course Results

QLD Enduro Series Junior

Overall

Pos No. Name Category Class Time Behind Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Run 1 Stage 5 Finish Best
1st 69 Oliver Colthup   Under 13 Men 8:10.05   1:33.76 1:33.76 1st 2:03.93 2:03.93 1st 2:28.89 2:28.89 1st 2:03.47 2:03.47 1st
2nd 72 Rhys Wellings   Under 13 Men 8:35.66 +0:25.61 1:36.75 1:36.75 2nd 2:07.08 2:07.08 2nd 2:42.72 2:42.72 3rd 2:09.11 2:09.11 2nd
3rd 70 Max Hughes   Under 13 Men 8:49.81 +0:39.76 1:41.27 1:41.27 3rd 2:16.34 2:16.34 3rd 2:42.27 2:42.27 2nd 2:09.93 2:09.93 3rd
4th 73 Liam Winkcup   Under 13 Men 9:43.51 +1:33.46 1:54.12 1:54.12 4th 2:23.03 2:23.03 4th 2:53.45 2:53.45 4th 2:32.91 2:32.91 4th
5th 71 Jack Silvestri   Under 13 Men 10:49.89 +2:39.84 2:09.83 2:09.83 5th 2:42.56 2:42.56 5th 3:12.80 3:12.80 5th 2:44.70 2:44.70 5th

Queensland Enduro Series Rd7

Overall

Pos No. Name Category Class Time Behind Stage 1 finish Run 1 Stage 1 finish Run 2 Stage 1 finish Best Stage 2 finish Run 1 Stage 2 finish Best Stage 3 finish Run 1 Stage 3 finish Best Stage 4 finish Run 1 Stage 4 finish Best Stage 5 Finish Run 1 Stage 5 Finish Best Penalties
1st 7 Mitchell Codner   Elite Men 8:46.93   1:50.12   1:50.12 2nd 1:21.43 1:21.43 1st 1:45.18 1:45.18 1st 2:04.22 2:04.22 1st 1:45.98 1:45.98 1st  
2nd 4 Ryan Leutton   Elite Men 8:50.88 +0:03.95 1:46.90   1:46.90 1st 1:23.27 1:23.27 4th 1:45.48 1:45.48 2nd 2:08.08 2:08.08 4th 1:47.15 1:47.15 3rd  
3rd 74 Bobby Blinco   Masters 1/2 9:03.87 +0:16.94 1:55.54   1:55.54 7th 1:24.55 1:24.55 10th 1:48.39 1:48.39 7th 2:08.17 2:08.17 5th 1:47.22 1:47.22 5th  
4th 116 Stuart Cali   Elite Men 9:05.26 +0:18.33 1:55.25   1:55.25 6th 1:23.68 1:23.68 6th 1:46.31 1:46.31 3rd 2:09.71 2:09.71 8th 1:50.31 1:50.31 9th  
5th 22 Jacob Barton   Under 19 9:05.35 +0:18.42 1:56.12   1:56.12 8th 1:24.44 1:24.44 9th 1:49.25 1:49.25 8th 2:07.24 2:07.24 3rd 1:48.30 1:48.30 6th  
6th 3 Harrison Reibelt   Elite Men 9:06.23 +0:19.30 1:54.22   1:54.22 5th 1:24.92 1:24.92 13th 1:51.94 1:51.94 12th 2:08.37 2:08.37 6th 1:46.78 1:46.78 2nd  
7th 21 Alex Shadbolt   Under 19 9:06.83 +0:19.90 1:58.60   1:58.60 14th 1:24.64 1:24.64 11th 1:49.88 1:49.88 9th 2:06.52 2:06.52 2nd 1:47.19 1:47.19 4th  
8th 5 Levi Van Pan Huis   Elite Men 9:08.74 +0:21.81 1:57.60   1:57.60 11th 1:22.75 1:22.75 2nd 1:48.34 1:48.34 6th 2:10.71 2:10.71 9th 1:49.34 1:49.34 8th  
9th 36 Ben Jenkinson   Under 17 9:10.33 +0:23.40 1:57.73   1:57.73 12th= 1:23.09 1:23.09 3rd 1:51.26 1:51.26 10th 2:08.93 2:08.93 7th 1:49.32 1:49.32 7th  
10th 28 Sam Butler   Under 19 9:11.68 +0:24.75 1:53.00   1:53.00 3rd 1:24.25 1:24.25 7th 1:48.32 1:48.32 5th 2:13.95 2:13.95 14th 1:52.16 1:52.16 15th  
11th 35 Will Hynes   Under 17 9:18.95 +0:32.02 1:54.12   1:54.12 4th 1:25.65 1:25.65 14th 1:52.77 1:52.77 15th 2:14.07 2:14.07 15th 1:52.34 1:52.34 16th  
12th 30 Matherson Galway   Under 19 9:19.44 +0:32.51 1:56.91   1:56.91 9th 1:24.43 1:24.43 8th 1:53.35 1:53.35 16th 2:13.84 2:13.84 13th 1:50.91 1:50.91 10th  
13th 6 Brendan Perks   Elite Men 9:20.41 +0:33.48 1:59.05   1:59.05 15th 1:23.28 1:23.28 5th 1:48.20 1:48.20 4th 2:18.63 2:18.63 32nd 1:51.25 1:51.25 11th  
14th 24 Caleb Mallyon   Under 19 9:22.98 +0:36.05 1:57.49   1:57.49 10th 1:24.76 1:24.76 12th 1:52.32 1:52.32 13th 2:14.61 2:14.61 17th 1:53.80 1:53.80 27th  
15th 84 James Hollonds   Masters 1/2 9:29.55 +0:42.62 2:00.91   2:00.91 19th 1:29.91 1:29.91 26th 1:53.77 1:53.77 20th 2:11.25 2:11.25 10th 1:53.71 1:53.71 26th  
16th 14 Lachie Stevens   Expert 9:29.64 +0:42.71 1:59.33   1:59.33 17th 1:29.28 1:29.28 23rd 1:51.37 1:51.37 11th 2:16.07 2:16.07 20th 1:53.59 1:53.59 25th  
17th 10 Cameron Carlile   Elite Men 9:29.87 +0:42.94 2:01.09   2:01.09 20th 1:28.26 1:28.26 17th 1:53.42 1:53.42 17th 2:15.01 2:15.01 18th 1:52.09 1:52.09 13th  
18th 12 Jake Evans   Expert 9:32.13 +0:45.20 1:59.24   1:59.24 16th 1:27.85 1:27.85 16th 1:56.05 1:56.05 27th 2:17.05 2:17.05 23rd 1:51.94 1:51.94 12th  
19th 90 Damo Liddy   Masters 3/4 9:32.50 +0:45.57 2:01.86   2:01.86 23rd= 1:28.27 1:28.27 18th 1:52.56 1:52.56 14th 2:16.81 2:16.81 22nd 1:53.00 1:53.00 18th  
20th 113 Jules Fuller-Fontaine   Elite Men 9:34.33 +0:47.40 2:04.05   2:04.05 29th 1:27.30 1:27.30 15th 1:56.28 1:56.28 28th 2:13.71 2:13.71 12th 1:52.99 1:52.99 17th  
21st 38 Caleb Dodds   Under 17 9:35.24 +0:48.31 2:02.82   2:02.82 25th 1:29.15 1:29.15 22nd 1:53.59 1:53.59 19th 2:14.18 2:14.18 16th 1:55.50 1:55.50 34th  
22nd 91 Garry Wellman   Masters 3/4 9:35.35 +0:48.42 2:04.29   2:04.29 31st 1:30.38 1:30.38 27th 1:53.43 1:53.43 18th 2:11.68 2:11.68 11th 1:55.57 1:55.57 35th  
23rd 23 Connor Aves   Under 19 9:36.48 +0:49.55 2:01.10   2:01.10 21st 1:28.52 1:28.52 19th 1:55.40 1:55.40 24th 2:18.38 2:18.38 30th 1:53.08 1:53.08 20th  
24th 79 Nick Dark   Masters 1/2 9:42.31 +0:55.38 2:05.37   2:05.37 33rd 1:28.74 1:28.74 20th= 1:57.47 1:57.47 31st 2:17.53 2:17.53 27th= 1:53.20 1:53.20 22nd  
25th 76 Matt Carruthers   Masters 1/2 9:46.27 +0:59.34 2:04.06   2:04.06 30th 1:33.09 1:33.09 43rd 1:55.18 1:55.18 23rd 2:20.88 2:20.88 38th 1:53.06 1:53.06 19th  
26th 19 Johnny Beck   Expert 9:46.80 +0:59.87 2:07.52   2:07.52 37th 1:31.59 1:31.59 35th 1:55.80 1:55.80 26th 2:17.64 2:17.64 29th 1:54.25 1:54.25 28th  
27th 44 Bailey Meares   Under 17 9:47.14 +1:00.21 1:57.73   1:57.73 12th= 1:31.37 1:31.37 30th 1:59.97 1:59.97 41st 2:23.31 2:23.31 45th 1:54.76 1:54.76 30th  
28th 13 Matt Donnelly   Expert 9:47.61 +1:00.68 2:02.89   2:02.89 26th 1:29.81 1:29.81 25th 1:54.13 1:54.13 21st 2:23.55 2:23.55 47th 1:57.23 1:57.23 38th  
29th 115 Aaron Caines   Masters 1/2 9:49.67 +1:02.74 2:00.61   2:00.61 18th 1:31.57 1:31.57 34th 1:54.77 1:54.77 22nd 2:22.28 2:22.28 43rd 2:00.44 2:00.44 47th  
30th 37 Jacob Fraser   Under 17 9:50.07 +1:03.14 2:03.01   2:03.01 27th 1:32.29 1:32.29 39th 1:55.71 1:55.71 25th 2:25.97 2:25.97 48th 1:53.09 1:53.09 21st  
31st 8 Rhys Janetzki   Elite Men 9:51.15 +1:04.22 2:05.83   2:05.83 34th 1:30.66 1:30.66 28th 1:57.39 1:57.39 30th 2:22.17 2:22.17 42nd 1:55.10 1:55.10 31st  
32nd 25 Elliot Styles   Under 19 9:52.81 +1:05.88 2:07.25   2:07.25 36th 1:35.34 1:35.34 46th 1:58.25 1:58.25 35th 2:17.44 2:17.44 25th 1:54.53 1:54.53 29th  
33rd 82 Sam Driscoll   Masters 1/2 9:53.80 +1:06.87 2:07.88   2:07.88 38th 1:32.00 1:32.00 36th= 1:59.09 1:59.09 36th 2:19.36 2:19.36 33rd 1:55.47 1:55.47 33rd  
34th 94 Darryl Meares   Masters 3/4 9:55.77 +1:08.84 2:08.89   2:08.89 39th 1:31.52 1:31.52 32nd= 1:59.89 1:59.89 40th 2:19.68 2:19.68 35th 1:55.79 1:55.79 36th  
35th 32 Sarah Craft   Under 17 Women 9:56.18 +1:09.25 2:03.93   2:03.93 28th 1:31.14 1:31.14 29th 2:00.89 2:00.89 42nd 2:19.77 2:19.77 36th 2:00.45 2:00.45 48th  
36th 39 Joel Dodds   Under 17 9:58.01 +1:11.08 2:13.12   2:13.12 46th 1:32.00 1:32.00 36th= 1:59.49 1:59.49 38th 2:15.93 2:15.93 19th 1:57.47 1:57.47 40th  
37th 1 Laura Craft   Elite Women 10:00.16 +1:13.23 2:04.81   2:04.81 32nd 1:35.08 1:35.08 45th 2:02.84 2:02.84 46th 2:17.53 2:17.53 27th= 1:59.90 1:59.90 43rd=  
38th 85 Cody Hale   Masters 1/2 10:01.39 +1:14.46 2:12.24   2:12.24 44th 1:31.46 1:31.46 31st 1:59.19 1:59.19 37th 2:21.53 2:21.53 40th 1:56.97 1:56.97 37th  
39th 75 Jamie O'brien   Masters 1/2 10:01.50 +1:14.57 2:11.90   2:11.90 43rd 1:33.01 1:33.01 42nd 1:57.64 1:57.64 32nd 2:20.69 2:20.69 37th 1:58.26 1:58.26 42nd  
40th 45 Bergen O'Neill   Under 17 10:03.91 +1:16.98 2:01.20   2:01.20 22nd 1:28.74 1:28.74 20th= 1:58.09 1:58.09 34th 2:29.24 2:29.24 55th 2:06.64 2:06.64 63rd  
41st 18 Brycen Fletcher   Expert 10:07.49 +1:20.56 2:09.35   2:09.35 41st 1:32.93 1:32.93 41st 2:01.03 2:01.03 43rd 2:19.41 2:19.41 34th 2:04.77 2:04.77 57th  
42nd 77 Leon Torrisi   Masters 1/2 10:08.47 +1:21.54 2:14.09   2:14.09 48th 1:34.72 1:34.72 44th 2:04.01 2:04.01 50th 2:18.39 2:18.39 31st 1:57.26 1:57.26 39th  
43rd 103 Philip Craft   50+ 10:15.16 +1:28.23 2:12.86   2:12.86 45th 1:36.64 1:36.64 51st 2:03.65 2:03.65 48th 2:22.11 2:22.11 41st 1:59.90 1:59.90 43rd=  
44th 93 Garry Smith   Masters 3/4 10:15.23 +1:28.30 2:26.82   2:26.82 66th 1:36.15 1:36.15 49th 1:59.54 1:59.54 39th 2:17.47 2:17.47 26th 1:55.25 1:55.25 32nd  
45th 41 Tjala Nguyen   Under 17 10:19.36 +1:32.43 2:11.13   2:11.13 42nd 1:38.55 1:38.55 55th 2:02.38 2:02.38 44th 2:27.07 2:27.07 50th 2:00.23 2:00.23 46th  
46th 15 Owen Clark   Expert 10:19.63 +1:32.70 2:01.86   2:01.86 23rd= 1:32.17 1:32.17 38th 1:56.70 1:56.70 29th 2:55.46 2:55.46 85th 1:53.44 1:53.44 24th  
47th 78 John Dollisson   Masters 1/2 10:25.75 +1:38.82 2:17.62   2:17.62 54th 1:35.80 1:35.80 48th 2:02.55 2:02.55 45th 2:26.78 2:26.78 49th 2:03.00 2:03.00 52nd  
48th 42 Eli Cookman   Under 17 10:27.34 +1:40.41 2:24.12   2:24.12 62nd 1:37.12 1:37.12 52nd= 2:03.99 2:03.99 49th 2:21.34 2:21.34 39th 2:00.77 2:00.77 49th  
49th 9 Chris O'Dowd   Elite Men 10:29.34 +1:42.41 2:22.79   2:22.79 59th 1:39.82 1:39.82 60th 2:03.20 2:03.20 47th 2:23.40 2:23.40 46th 2:00.13 2:00.13 45th  
50th 97 Sam Beck   Masters 3/4 10:31.82 +1:44.89 2:19.77   2:19.77 55th 1:38.97 1:38.97 58th 2:05.21 2:05.21 53rd= 2:29.99 2:29.99 56th 1:57.88 1:57.88 41st  
51st 100 John Critchley   Masters 3/4 10:32.19 +1:45.26 2:24.01   2:24.01 61st 1:35.48 1:35.48 47th 2:04.41 2:04.41 52nd 2:27.39 2:27.39 51st 2:00.90 2:00.90 50th  
52nd 34 Elle de Nooyer   Under 17 Women 10:33.54 +1:46.61 2:14.43   2:14.43 49th 1:38.59 1:38.59 56th 2:07.34 2:07.34 58th 2:29.16 2:29.16 54th 2:04.02 2:04.02 55th  
53rd 46 Bayley Douglas   Under 17 10:35.64 +1:48.71 2:13.33 4:36.89 2:13.33 47th 1:39.27 1:39.27 59th 2:05.21 2:05.21 53rd= 2:33.82 2:33.82 62nd 2:04.01 2:04.01 54th  
54th 114 Liam Carter   Under 17 10:39.10 +1:52.17 2:14.68   2:14.68 50th 1:37.12 1:37.12 52nd= 2:11.44 2:11.44 65th 2:31.61 2:31.61 59th 2:04.25 2:04.25 56th  
55th 27 Noah Davidson   Under 19 10:44.66 +1:57.73 2:06.02   2:06.02 35th 1:31.52 1:31.52 32nd= 2:57.35 2:57.35 88th 2:16.42 2:16.42 21st 1:53.35 1:53.35 23rd  
56th 110 Jonathan Hewett   Sport 10:45.48 +1:58.55 2:20.84   2:20.84 57th 1:44.14 1:44.14 72nd 2:06.50 2:06.50 56th 2:28.30 2:28.30 53rd 2:05.70 2:05.70 62nd  
57th 101 Scott Percy   Masters 3/4 10:49.43 +2:02.50 2:22.98   2:22.98 60th 1:41.24 1:41.24 68th 2:19.17 2:19.17 74th 2:22.33 2:22.33 44th 2:03.71 2:03.71 53rd  
58th 31 Kyran Dippel   Under 19 10:51.06 +2:04.13 2:26.79   2:26.79 65th 1:43.11 1:43.11 70th 2:04.12 2:04.12 51st 2:31.78 2:31.78 60th 2:05.26 2:05.26 58th  
59th 83 Brent Warbrooke   Masters 1/2 10:52.66 +2:05.73 2:16.92   2:16.92 53rd 1:40.88 1:40.88 66th 2:07.71 2:07.71 60th 2:41.48 2:41.48 71st 2:05.67 2:05.67 61st  
60th 40 Dylan Korb   Under 17 10:53.21 +2:06.28 2:15.88   2:15.88 52nd 1:37.59 1:37.59 54th 2:08.05 2:08.05 61st 2:32.21 2:32.21 61st 2:19.48 2:19.48 79th  
61st 98 Peter Colthup   Masters 3/4 10:53.32 +2:06.39 2:14.83   2:14.83 51st 1:36.30 1:36.30 50th 2:05.50 2:05.50 55th 2:31.12 2:31.12 57th 2:05.57 2:05.57 60th 0:20.00
62nd 112 Trent Blucher   Sport 10:56.91 +2:09.98 2:24.75   2:24.75 63rd 1:40.08 1:40.08 61st 2:08.37 2:08.37 62nd 2:33.98 2:33.98 63rd 2:09.73 2:09.73 68th  
63rd 99 Robert Arrol   Masters 3/4 11:03.80 +2:16.87 2:29.55   2:29.55 70th 1:38.91 1:38.91 57th 2:10.98 2:10.98 63rd 2:38.87 2:38.87 69th 2:05.49 2:05.49 59th  
64th 11 Jay Butler   Elite Men 11:03.99 +2:17.06 3:27.51   3:27.51 88th 1:29.30 1:29.30 24th 1:57.75 1:57.75 33rd 2:17.32 2:17.32 24th 1:52.11 1:52.11 14th  
65th 33 Isabella Lemond   Under 17 Women 11:04.39 +2:17.46 2:22.35   2:22.35 58th 1:41.06 1:41.06 67th 2:11.76 2:11.76 66th 2:39.68 2:39.68 70th 2:09.54 2:09.54 66th  
66th 43 Kye Linsley   Under 17 11:05.85 +2:18.92 2:27.14   2:27.14 69th 1:40.12 1:40.12 62nd 2:13.03 2:13.03 68th 2:36.96 2:36.96 66th 2:08.60 2:08.60 64th  
67th 80 Michael Branch   Masters 1/2 11:06.17 +2:19.24 2:26.92   2:26.92 67th= 1:44.01 1:44.01 71st 2:11.31 2:11.31 64th 2:34.54 2:34.54 65th 2:09.39 2:09.39 65th  
68th 2 Annelie Marquardt   Elite Women 11:13.45 +2:26.52 2:32.84   2:32.84 73rd 1:40.22 1:40.22 64th 2:12.51 2:12.51 67th 2:34.38 2:34.38 64th 2:13.50 2:13.50 72nd  
69th 26 Luke Noyes   Under 19 11:29.37 +2:42.44 2:19.88   2:19.88 56th 1:42.69 1:42.69 69th 2:39.77 2:39.77 85th 2:37.36 2:37.36 67th 2:09.67 2:09.67 67th  
70th 47 Thomas Riley   Under 17 11:37.97 +2:51.04 2:36.02   2:36.02 75th 1:51.47 1:51.47 78th 2:13.97 2:13.97 69th 2:43.12 2:43.12 76th 2:13.39 2:13.39 71st  
71st 105 Darren Linsley   50+ 11:41.57 +2:54.64 2:31.31   2:31.31 72nd 1:47.94 1:47.94 74th 2:17.28 2:17.28 72nd 2:52.61 2:52.61 84th 2:12.43 2:12.43 69th  
72nd 16 Tom Montgomery   Expert 11:43.85 +2:56.92 3:13.77   3:13.77 86th 1:40.15 1:40.15 63rd 2:20.05 2:20.05 75th 2:28.27 2:28.27 52nd 2:01.61 2:01.61 51st  
73rd 17 Evan Owens   Expert 11:48.22 +3:01.29 2:49.98   2:49.98 77th 1:51.57 1:51.57 79th 2:15.46 2:15.46 70th 2:37.95 2:37.95 68th 2:13.26 2:13.26 70th  
74th 48 Jake Gregory   Under 17 11:49.94 +3:03.01 2:35.05 2:29.87 2:29.87 71st 1:57.56 1:57.56 83rd 2:22.36 2:22.36 77th 2:42.93 2:42.93 75th 2:17.22 2:17.22 76th  
75th 106 Dan Crawford   50+ 11:50.75 +3:03.82 2:25.48   2:25.48 64th 1:40.84 1:40.84 65th 2:07.69 2:07.69 59th 3:20.67 3:20.67 89th 2:16.07 2:16.07 74th  
76th 96 Eric Lemond   Masters 3/4 12:05.14 +3:18.21 2:52.42   2:52.42 79th 1:54.27 1:54.27 80th 2:19.15 2:19.15 73rd 2:42.20 2:42.20 73rd 2:17.10 2:17.10 75th  
77th 29 Michael Shields   Under 19 12:07.12 +3:20.19 2:08.94   2:08.94 40th 1:32.77 1:32.77 40th 2:07.09 2:07.09 57th 2:31.16 2:31.16 58th 3:47.16 3:47.16 87th  
78th 49 Tim Chapman   Under 17 12:13.16 +3:26.23 2:34.42   2:34.42 74th 2:20.46 2:20.46 90th 2:16.67 2:16.67 71st 2:42.00 2:42.00 72nd 2:19.61 2:19.61 81st  
79th 111 Nathan Higginson   Sport 12:13.40 +3:26.47 3:00.76   3:00.76 82nd 1:50.24 1:50.24 75th 2:22.22 2:22.22 76th 2:45.55 2:45.55 79th 2:14.63 2:14.63 73rd  
80th 88 Michelle Gane   Masters 3/4 Women 12:18.17 +3:31.24 3:06.15   3:06.15 84th 1:46.82 1:46.82 73rd 2:23.97 2:23.97 78th 2:43.62 2:43.62 77th 2:17.61 2:17.61 77th  
81st 87 Fiona Langfeldt   Masters 3/4 Women 12:29.16 +3:42.23 2:54.13   2:54.13 81st 2:01.30 2:01.30 87th 2:25.50 2:25.50 79th 2:48.74 2:48.74 82nd 2:19.49 2:19.49 80th  
82nd 86 Connie Silvestri   Masters 3/4 Women 12:35.86 +3:48.93 3:06.48   3:06.48 85th 1:51.35 1:51.35 77th 2:27.70 2:27.70 81st 2:46.55 2:46.55 81st 2:23.78 2:23.78 84th  
83rd 104 Adrian Nelson   50+ 12:40.24 +3:53.31 3:05.38   3:05.38 83rd 1:55.37 1:55.37 81st 2:34.91 2:34.91 84th 2:45.54 2:45.54 78th 2:19.04 2:19.04 78th  
84th 109 Kevin Hilliam   50+ 13:10.38 +4:23.45 3:24.74   3:24.74 87th 1:50.99 1:50.99 76th 2:32.26 2:32.26 83rd 3:01.31 3:01.31 86th 2:21.08 2:21.08 82nd  
85th 89 Leanne Colthup   Masters 3/4 Women 13:28.14 +4:41.21 3:32.24   3:32.24 89th 2:01.00 2:01.00 86th 2:28.70 2:28.70 82nd 3:03.01 3:03.01 87th 2:23.19 2:23.19 83rd  
86th 95 Richard Anthony Devey   Masters 3/4 15:28.92 +6:41.99 2:52.91   2:52.91 80th 1:56.22 1:56.22 82nd 2:45.84 2:45.84 87th 2:45.93 2:45.93 80th 5:08.02 5:08.02 88th  
87th 102 Bendik Hauge   Masters 3/4 15:48.09 +7:01.16 2:41.15   2:41.15 76th 2:00.75 2:00.75 85th 2:26.08 2:26.08 80th 2:49.64 2:49.64 83rd 5:50.47 5:50.47 89th  
88th 20 Emma Nock   Under 19 Women 17:05.01 +8:18.08 5:01.73   5:01.73 90th 2:22.97 2:22.97 91st 3:15.13 3:15.13 89th 3:26.36 3:26.36 90th 2:58.82 2:58.82 86th  
89th 50 Luke Costello   Under 17 17:19.13 +8:32.20 6:54.31   6:54.31 91st 2:03.82 2:03.82 88th 2:43.87 2:43.87 86th 3:04.66 3:04.66 88th 2:32.47 2:32.47 85th  
90th 108 Lindsay McPherson   50+ 17:34.32 +8:47.39 2:52.19   2:52.19 78th 1:58.37 1:58.37 84th 3:15.35 3:15.35 90th 2:42.85 2:42.85 74th 6:45.56 6:45.56 90th  
  81 Ben Nicol   Masters 1/2 DNF   2:26.92   2:26.92 67th= 2:19.18 2:19.18 89th