Results for Queensland Enduro Series RD 5 Outlook Riders - 10 Aug 2019 - Provisional

Class Results

Under 15 Men

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Run 2 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best DH 2 Finish Run 1 DH 2 Finish Run 2 DH 2 Finish Best
1st 34 Mitchell Pratt   14:12.09   5:14.56 5:14.56 1st 2:35.60 2:35.60 1st 2:00.79   2:00.79 3rd 1:47.46 1:47.46 3rd 2:33.68   2:33.68 2nd
2nd 35 Carter Sloan   14:30.43 +0:18.34 5:17.63 5:17.63 2nd 2:37.51 2:37.51 2nd 2:05.43   2:05.43 8th 1:50.39 1:50.39 7th 2:39.47   2:39.47 8th
3rd 61 Clancy Johnston   14:31.87 +0:19.78 5:24.45 5:24.45 4th 2:40.75 2:40.75 4th 2:28.70 2:04.82 2:04.82 7th 1:45.14 1:45.14 1st 2:36.71   2:36.71 4th
4th 37 Lachie O'Neill   14:41.42 +0:29.33 5:25.82 5:25.82 5th 2:49.20 2:49.20 10th 2:00.29   2:00.29 2nd 1:49.07 1:49.07 4th 2:37.04   2:37.04 5th
5th 56 Kaydin Bath   14:44.58 +0:32.49 5:26.55 5:26.55 6th 2:42.93 2:42.93 5th 2:04.33   2:04.33 5th 1:51.68 1:51.68 9th 2:39.09   2:39.09 7th
6th 49 Tristan Ardetti   14:49.86 +0:37.77 5:33.85 5:33.85 10th 2:38.89 2:38.89 3rd 2:04.39   2:04.39 6th 1:57.44 1:57.44 12th 2:35.29   2:35.29 3rd
7th 36 Toby Foxall   14:57.50 +0:45.41 5:28.60 5:28.60 7th 2:43.70 2:43.70 6th 2:30.20 2:16.09 2:16.09 23rd 1:49.63 1:49.63 6th 2:39.48   2:39.48 9th
8th 41 Max Webb   15:01.36 +0:49.27 5:37.28 5:37.28 11th 2:45.96 2:45.96 8th 2:04.32   2:04.32 4th 1:55.11 1:55.11 10th 2:38.69   2:38.69 6th
9th 63 Kai Flower   15:10.75 +0:58.66 5:45.66 5:45.66 14th 2:46.65 2:46.65 9th 2:05.90   2:05.90 10th 1:51.03 1:51.03 8th 2:41.51   2:41.51 11th
10th 38 Nicholas Nelson   15:10.77 +0:58.68 5:29.49 5:29.49 8th 2:57.38 2:57.38 20th 2:06.33   2:06.33 11th 1:55.14 1:55.14 11th 2:42.43   2:42.43 12th
11th 58 Callum Howarth   15:35.10 +1:23.01 5:50.88 5:50.88 18th 2:50.70 2:50.70 14th 2:24.80   2:24.80 28th 1:49.12 1:49.12 5th 3:09.56 2:39.60 2:39.60 10th
12th 52 Dylan Fitzgerald   15:40.76 +1:28.67 5:48.34 5:48.34 16th 2:49.63 2:49.63 12th 2:09.75   2:09.75 14th 2:02.45 2:02.45 15th 2:50.59   2:50.59 13th
13th 47 Mitchell Laurens   15:47.44 +1:35.35 5:44.92 5:44.92 13th 2:49.88 2:49.88 13th 2:09.65   2:09.65 13th 2:07.63 2:07.63 17th 2:55.36   2:55.36 16th
14th 45 Liam Rogers   16:00.41 +1:48.32 5:54.90 5:54.90 20th 3:05.55 3:05.55 22nd 2:07.84   2:07.84 12th 2:00.18 2:00.18 14th 2:51.94   2:51.94 14th
15th 43 Tobi Edwards   16:01.20 +1:49.11 5:43.57 5:43.57 12th 2:51.19 2:51.19 16th 2:11.15   2:11.15 17th 2:10.50 2:10.50 20th 3:04.79   3:04.79 20th
16th 53 Austin Gregory   16:06.41 +1:54.32 5:59.48 5:59.48 22nd 2:53.59 2:53.59 17th 2:10.61   2:10.61 16th 2:08.67 2:08.67 18th 2:54.06   2:54.06 15th
17th 48 Lachlan Gross   16:07.32 +1:55.23 5:47.37 5:47.37 15th 2:50.92 2:50.92 15th 2:12.98   2:12.98 21st 2:09.48 2:09.48 19th 3:06.57   3:06.57 21st
18th 55 Corey Jopson   16:07.45 +1:55.36 5:54.78 5:54.78 19th 2:53.72 2:53.72 18th 2:11.48   2:11.48 18th 2:06.99 2:06.99 16th 3:00.48   3:00.48 19th
19th 59 Riley Mannion   16:09.43 +1:57.34 6:10.78 6:10.78 26th 2:49.47 2:49.47 11th 2:12.89   2:12.89 20th 1:59.18 1:59.18 13th 2:57.11   2:57.11 17th
20th 51 Zac Blake   16:27.18 +2:15.09 5:58.06 5:58.06 21st 2:55.96 2:55.96 19th 2:14.42   2:14.42 22nd 2:10.65 2:10.65 21st 3:08.09   3:08.09 22nd
21st 62 Cassidy Lamb   16:30.38 +2:18.29 5:30.18 5:30.18 9th 2:45.67 2:45.67 7th 2:05.78 2:06.16 2:05.78 9th 3:08.96 3:08.96 27th 2:59.79   2:59.79 18th
22nd 50 Isaiah Kelso   17:00.57 +2:48.48 5:18.79 5:18.79 3rd 5:35.88 5:35.88 28th 1:58.40   1:58.40 1st 1:45.89 1:45.89 2nd 2:21.61   2:21.61 1st
23rd 57 Blair Colthup   17:13.67 +3:01.58 6:02.66 6:02.66 23rd 3:02.53 3:02.53 21st 2:19.00   2:19.00 26th 2:22.58 2:22.58 25th 3:26.90   3:26.90 25th
24th 40 Nate de Nooyer   17:28.65 +3:16.56 6:07.94 6:07.94 25th 3:13.90 3:13.90 23rd 2:12.67   2:12.67 19th 2:18.11 2:18.11 24th 3:36.03   3:36.03 27th
25th 42 Noah Johnstone   17:42.92 +3:30.83 6:37.39 6:37.39 29th 3:15.83 3:15.83 24th 2:18.05   2:18.05 25th 2:11.16 2:11.16 22nd 3:20.49   3:20.49 24th
26th 46 Harrison Rogers   18:35.30 +4:23.21 6:19.79 6:19.79 27th 3:28.00 3:28.00 25th 2:16.74   2:16.74 24th 2:56.80 2:56.80 26th 3:33.97   3:33.97 26th
27th 60 Hugo Forster   18:55.30 +4:43.21 6:31.14 6:31.14 28th 4:31.10 4:31.10 27th 2:23.49   2:23.49 27th 2:11.86 2:11.86 23rd 3:17.71   3:17.71 23rd
  39 Logan Sullivan   DNF   6:04.74 6:04.74 24th                            
  44 Jethro Leedman   DNF   5:49.27 5:49.27 17th 3:37.61 3:37.61 26th 2:10.41   2:10.41 15th              

Under 15 Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best DH 2 Finish Run 1 DH 2 Finish Best
1st 66 Sacha Mills   17:12.20   6:33.29 6:33.29 1st 3:01.60 3:01.60 1st 2:16.16 2:16.16 1st 2:01.27 2:01.27 1st 3:19.88 3:19.88 2nd
2nd 65 Rachelle Dodds   18:06.37 +0:54.17 7:06.75 7:06.75 2nd 3:13.13 3:13.13 2nd 2:23.03 2:23.03 2nd 2:16.90 2:16.90 2nd 3:06.56 3:06.56 1st

Under 13 Men

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Run 2 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Run 2 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best
1st 28 Oliver Colthup   12:33.29   5:40.00 5:40.00 1st 2:44.96   2:44.96 1st 2:11.61 2:05.96 2:05.96 1st 2:02.37 2:02.37 2nd
2nd 31 Bailey Mills   12:52.24 +0:18.95 5:58.30 5:58.30 2nd 3:06.77 2:48.91 2:48.91 2nd 2:18.89 2:11.58 2:11.58 2nd 1:53.45 1:53.45 1st
3rd 29 Max Hughes   14:07.03 +1:33.74 6:24.85 6:24.85 3rd 3:07.65   3:07.65 3rd 2:21.78   2:21.78 3rd 2:12.75 2:12.75 3rd
4th 33 Chad Smith   16:38.51 +4:05.22 7:24.23 7:24.23 4th 4:11.90   4:11.90 4th 2:28.02   2:28.02 4th 2:34.36 2:34.36 4th
5th 197 Jack Silvestri   19:19.36 +6:46.07 8:44.91 8:44.91 5th 4:55.60   4:55.60 5th 2:46.34   2:46.34 5th 2:52.51 2:52.51 5th
  32 Hamish Campbell   DNF         5:17.45   5:17.45 6th 2:51.35   2:51.35 6th 3:18.25 3:18.25 6th
  30 Callum Montgomery   DNF                 3:21.69   3:21.69 7th      

Under 13 Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Best Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Best

50+

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best DH 2 Finish Run 1 DH 2 Finish Best Riccos Finish Run 1 Riccos Finish Best
1st 176 Craig Isaacs   17:47.46   5:20.16 5:20.16 1st 2:34.95 2:34.95 1st 2:02.81 2:02.81 1st 2:03.00 2:03.00 1st 2:44.42 2:44.42 1st 3:02.12 3:02.12 1st
2nd 174 Philip Craft   18:30.46 +0:43.00 5:34.84 5:34.84 3rd 2:47.86 2:47.86 2nd 2:08.21 2:08.21 2nd 2:05.53 2:05.53 2nd 2:49.05 2:49.05 2nd 3:04.97 3:04.97 2nd
3rd 180 Robert Milne   19:18.86 +1:31.40 5:44.98 5:44.98 4th 2:57.73 2:57.73 3rd 2:12.61 2:12.61 4th 2:14.34 2:14.34 3rd 2:55.65 2:55.65 3rd 3:13.55 3:13.55 3rd
4th 178 Dan Crawford   20:10.47 +2:23.01 5:32.85 5:32.85 2nd 3:07.01 3:07.01 4th 2:10.78 2:10.78 3rd 2:22.31 2:22.31 5th 3:10.42 3:10.42 4th 3:47.10 3:47.10 4th
5th 179 Deavon Clayton   21:28.29 +3:40.83 6:25.26 6:25.26 6th 3:14.24 3:14.24 5th 2:14.73 2:14.73 5th 2:21.01 2:21.01 4th 3:19.41 3:19.41 5th 3:53.64 3:53.64 5th
6th 177 Darren Linsley   22:09.95 +4:22.49 6:25.99 6:25.99 7th 3:28.87 3:28.87 7th 2:24.43 2:24.43 7th 2:30.78 2:30.78 7th 3:24.41 3:24.41 8th 3:55.47 3:55.47 6th
7th 175 Adrian Nelson   22:15.84 +4:28.38 6:14.60 6:14.60 5th 3:15.97 3:15.97 6th 2:19.89 2:19.89 6th 2:26.96 2:26.96 6th 3:20.03 3:20.03 6th 4:38.39 4:38.39 8th
8th 181 Wade Singleton   27:29.87 +9:42.41 10:03.88 10:03.88 8th 3:58.07 3:58.07 8th 2:39.39 2:39.39 8th 2:53.89 2:53.89 8th 3:21.63 3:21.63 7th 4:33.01 4:33.01 7th

50+ Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best DH 2 Finish Run 1 DH 2 Finish Best Riccos Finish Run 1 Riccos Finish Best
1st 182 Jane McDonald   21:47.81   6:11.13 6:11.13 1st 3:12.19 3:12.19 1st 2:20.60 2:20.60 1st 2:21.91 2:21.91 1st 3:14.94 3:14.94 1st 4:27.04 4:27.04 2nd
2nd 183 Elizabeth Mulconry   24:03.08 +2:15.27 7:05.23 7:05.23 3rd 3:33.30 3:33.30 2nd 2:32.30 2:32.30 2nd 2:56.10 2:56.10 3rd 3:41.44 3:41.44 2nd 4:14.71 4:14.71 1st
3rd 184 Samantha Phillips   25:20.31 +3:32.50 6:57.40 6:57.40 2nd 3:54.57 3:54.57 3rd 2:39.48 2:39.48 3rd 2:47.66 2:47.66 2nd 4:12.74 4:12.74 3rd 4:48.46 4:48.46 3rd

Elite Men

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Run 2 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best DH 2 Finish Run 1 DH 2 Finish Best Riccos Finish Run 1 Riccos Finish Best
1st 8 Ryan Leutton   15:02.16   4:38.15   4:38.15 1st 2:16.70 2:16.70 1st 1:50.91 1:50.91 1st 1:40.88 1:40.88 2nd 2:12.80 2:12.80 1st 2:22.72 2:22.72 1st
2nd 9 Aden de Jager   15:29.83 +0:27.67 4:46.23   4:46.23 2nd 2:20.24 2:20.24 2nd 1:53.84 1:53.84 3rd 1:41.51 1:41.51 3rd 2:16.93 2:16.93 4th 2:31.08 2:31.08 5th
3rd 4 Harrison Reibelt   15:37.38 +0:35.22 4:50.03   4:50.03 3rd 2:22.59 2:22.59 4th 1:56.63 1:56.63 8th 1:42.70 1:42.70 4th 2:15.64 2:15.64 3rd 2:29.79 2:29.79 4th
4th 7 Hayden Bristow   15:42.21 +0:40.05 4:52.21   4:52.21 4th 2:22.85 2:22.85 5th 1:53.40 1:53.40 2nd 1:43.28 1:43.28 6th 2:18.07 2:18.07 6th 2:32.40 2:32.40 7th
5th 10 Cody White   15:42.64 +0:40.48 4:53.23   4:53.23 5th 2:25.97 2:25.97 7th 1:55.54 1:55.54 7th 1:43.23 1:43.23 5th 2:17.99 2:17.99 5th 2:26.68 2:26.68 2nd
6th 15 Brock Newling   15:48.81 +0:46.65 5:07.80   5:07.80 8th 2:24.22 2:24.22 6th 1:54.92 1:54.92 6th 1:39.06 1:39.06 1st 2:15.25 2:15.25 2nd 2:27.56 2:27.56 3rd
7th 12 Jayme Dawson   15:50.48 +0:48.32 4:55.68   4:55.68 6th 2:21.86 2:21.86 3rd 1:54.10 1:54.10 4th 1:46.23 1:46.23 8th 2:20.91 2:20.91 8th 2:31.70 2:31.70 6th
8th 6 Levi Van Pan Huis   16:23.66 +1:21.50 5:02.47   5:02.47 7th 2:28.93 2:28.93 8th 1:54.31 1:54.31 5th 1:50.03 1:50.03 9th 2:26.71 2:26.71 9th 2:41.21 2:41.21 9th
9th 194 Jordan Zmegac   16:38.19 +1:36.03 5:30.29   5:30.29 11th 2:30.45 2:30.45 9th 1:58.18 1:58.18 9th 1:44.72 1:44.72 7th 2:20.84 2:20.84 7th 2:33.71 2:33.71 8th
10th 11 Phillip Adams   17:01.21 +1:59.05 5:18.89 5:22.46 5:18.89 10th 2:32.66 2:32.66 10th 1:59.92 1:59.92 10th 1:52.40 1:52.40 10th 2:31.80 2:31.80 10th 2:45.54 2:45.54 11th
11th 13 Daniel Castillo   17:15.30 +2:13.14 5:17.19   5:17.19 9th 2:33.60 2:33.60 11th 2:01.94 2:01.94 11th 1:54.48 1:54.48 11th 2:44.48 2:44.48 11th 2:43.61 2:43.61 10th
12th 14 Evan Owens   20:48.15 +5:45.99 6:05.19   6:05.19 12th 3:09.08 3:09.08 12th 2:13.69 2:13.69 12th 2:16.29 2:16.29 12th 3:03.82 3:03.82 12th 4:00.08 4:00.08 12th

Elite Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best DH 2 Finish Run 1 DH 2 Finish Best Riccos Finish Run 1 Riccos Finish Best
1st 1 Laura Craft   18:16.55   5:25.57 5:25.57 1st 2:44.08 2:44.08 1st 2:01.56 2:01.56 1st 2:06.96 2:06.96 1st 2:54.09 2:54.09 2nd 3:04.29 3:04.29 1st
2nd 3 Catherine O'Neill   19:03.91 +0:47.36 5:46.00 5:46.00 2nd 2:53.20 2:53.20 2nd 2:12.00 2:12.00 2nd 2:08.83 2:08.83 2nd 2:51.02 2:51.02 1st 3:12.86 3:12.86 2nd
3rd 2 Angela Gillham   22:17.23 +4:00.68 6:17.48 6:17.48 3rd 3:44.21 3:44.21 4th 2:20.32 2:20.32 3rd 2:26.70 2:26.70 4th 3:33.41 3:33.41 4th 3:55.11 3:55.11 3rd
4th 195 Kristy-Lee White   22:21.25 +4:04.70 6:35.58 6:35.58 4th 3:32.58 3:32.58 3rd 2:26.23 2:26.23 4th 2:23.98 2:23.98 3rd 3:26.50 3:26.50 3rd 3:56.38 3:56.38 4th

Expert

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best DH 2 Finish Run 1 DH 2 Finish Best Riccos Finish Run 1 Riccos Finish Best
1st 16 Jake Evans   16:25.28   5:05.42 5:05.42 1st 2:30.39 2:30.39 3rd 1:57.88 1:57.88 1st 1:46.61 1:46.61 2nd 2:24.83 2:24.83 1st 2:40.15 2:40.15 1st
2nd 20 Kasper Jaeger   16:42.80 +0:17.52 5:12.54 5:12.54 5th 2:28.07 2:28.07 1st 1:59.48 1:59.48 5th 1:48.89 1:48.89 5th 2:32.74 2:32.74 5th 2:41.08 2:41.08 2nd
3rd 24 Ehren Keidel   16:48.93 +0:23.65 5:23.66 5:23.66 8th 2:28.48 2:28.48 2nd 1:59.46 1:59.46 4th 1:42.33 1:42.33 1st 2:25.66 2:25.66 2nd 2:49.34 2:49.34 8th
4th 26 Callum Kingston   17:01.45 +0:36.17 5:10.98 5:10.98 3rd 2:34.53 2:34.53 6th 2:04.61 2:04.61 9th 1:55.55 1:55.55 9th 2:26.80 2:26.80 3rd 2:48.98 2:48.98 7th
5th 19 Sam Shillingford   17:01.69 +0:36.41 5:11.96 5:11.96 4th 2:32.84 2:32.84 5th 1:58.80 1:58.80 2nd 1:48.80 1:48.80 4th 2:43.98 2:43.98 11th 2:45.31 2:45.31 4th
6th 18 Lachie Stevens   17:01.82 +0:36.54 5:10.62 5:10.62 2nd 2:31.58 2:31.58 4th 1:59.34 1:59.34 3rd 1:54.62 1:54.62 8th 2:40.03 2:40.03 8th 2:45.63 2:45.63 5th
7th 17 Matt Donnelly   17:07.07 +0:41.79 5:21.11 5:21.11 7th 2:39.83 2:39.83 7th 2:04.70 2:04.70 10th 1:48.35 1:48.35 3rd 2:28.79 2:28.79 4th 2:44.29 2:44.29 3rd
8th 21 Owen Clark   17:23.39 +0:58.11 5:20.35 5:20.35 6th 2:40.48 2:40.48 8th 2:02.98 2:02.98 7th 1:51.90 1:51.90 6th 2:34.75 2:34.75 6th 2:52.93 2:52.93 9th
9th 23 Levi Turner   17:32.42 +1:07.14 5:26.76 5:26.76 9th 2:44.23 2:44.23 9th 2:00.17 2:00.17 6th 1:53.56 1:53.56 7th 2:39.25 2:39.25 7th 2:48.45 2:48.45 6th
10th 27 Joshua King   18:19.78 +1:54.50 5:41.82 5:41.82 10th 2:53.18 2:53.18 11th 2:04.53 2:04.53 8th 1:59.01 1:59.01 10th 2:42.97 2:42.97 10th 2:58.27 2:58.27 10th
11th 22 Drew Crawley   18:32.41 +2:07.13 5:44.59 5:44.59 11th 2:46.36 2:46.36 10th 2:07.66 2:07.66 11th 2:00.64 2:00.64 11th 2:42.35 2:42.35 9th 3:10.81 3:10.81 11th
12th 25 Glenn Skinner   20:34.08 +4:08.80 6:13.92 6:13.92 12th 2:54.80 2:54.80 12th 2:24.74 2:24.74 12th 2:14.28 2:14.28 12th 3:10.25 3:10.25 12th 3:36.09 3:36.09 12th

Masters 1/2

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best DH 2 Finish Run 1 DH 2 Finish Best Riccos Finish Run 1 Riccos Finish Best
1st 120 Bobby Blinco   15:24.67   4:45.79 4:45.79 1st 2:21.28 2:21.28 1st 1:52.00 1:52.00 1st 1:44.28 1:44.28 1st 2:15.06 2:15.06 1st 2:26.26 2:26.26 1st
2nd 126 David Hanson   15:59.85 +0:35.18 4:54.49 4:54.49 2nd 2:23.66 2:23.66 2nd 1:57.00 1:57.00 2nd 1:48.56 1:48.56 4th 2:19.49 2:19.49 2nd 2:36.65 2:36.65 2nd
3rd 121 Jamie O'brien   16:32.31 +1:07.64 5:09.41 5:09.41 4th 2:29.21 2:29.21 3rd 1:57.70 1:57.70 3rd 1:47.97 1:47.97 3rd 2:25.84 2:25.84 4th 2:42.18 2:42.18 4th
4th 132 Daniel Raciti   16:32.89 +1:08.22 5:06.39 5:06.39 3rd 2:29.83 2:29.83 4th 2:01.65 2:01.65 6th 1:49.11 1:49.11 5th 2:23.91 2:23.91 3rd 2:42.00 2:42.00 3rd
5th 123 Jimmy Dawson   16:48.08 +1:23.41 5:10.01 5:10.01 5th 2:32.67 2:32.67 5th 2:00.23 2:00.23 4th 1:46.80 1:46.80 2nd 2:31.46 2:31.46 6th 2:46.91 2:46.91 7th
6th 130 Sam Driscoll   17:16.97 +1:52.30 5:10.03 5:10.03 6th 2:39.14 2:39.14 10th 2:02.38 2:02.38 8th 2:00.50 2:00.50 9th 2:33.87 2:33.87 8th 2:51.05 2:51.05 9th
7th 134 Chad Power   17:23.81 +1:59.14 5:19.15 5:19.15 10th 2:34.23 2:34.23 6th 2:03.57 2:03.57 9th 2:01.84 2:01.84 10th 2:32.57 2:32.57 7th 2:52.45 2:52.45 10th
8th 122 Matt Carruthers   17:33.58 +2:08.91 5:18.74 5:18.74 9th 2:35.50 2:35.50 7th 2:02.27 2:02.27 7th 1:54.37 1:54.37 8th 2:40.75 2:40.75 11th 3:01.95 3:01.95 12th
9th 133 Matthew Leese   17:39.51 +2:14.84 5:30.15 5:30.15 12th 2:35.75 2:35.75 8th 2:05.65 2:05.65 11th 2:06.25 2:06.25 14th 2:34.92 2:34.92 9th 2:46.79 2:46.79 6th
10th 136 Reece Carter   17:47.33 +2:22.66 5:55.80 5:55.80 16th 2:35.78 2:35.78 9th 2:08.83 2:08.83 15th 1:50.80 1:50.80 6th 2:29.98 2:29.98 5th 2:46.14 2:46.14 5th
11th 129 Mathew Brun   18:18.40 +2:53.73 5:17.06 5:17.06 7th 2:41.24 2:41.24 11th 2:00.54 2:00.54 5th 2:08.98 2:08.98 16th 2:46.67 2:46.67 14th 3:23.91 3:23.91 18th
12th 131 Aaron Cairnes   18:24.22 +2:59.55 5:30.53 5:30.53 13th 2:50.23 2:50.23 17th 2:07.70 2:07.70 12th 2:02.83 2:02.83 11th 2:45.26 2:45.26 13th 3:07.67 3:07.67 15th
13th 135 Ben Robinson   18:31.94 +3:07.27 5:28.06 5:28.06 11th 2:43.97 2:43.97 12th 2:08.40 2:08.40 14th 2:03.58 2:03.58 12th 2:49.70 2:49.70 15th 3:18.23 3:18.23 17th
14th 138 Travis Carter   18:35.13 +3:10.46 6:20.70 6:20.70 18th 2:44.14 2:44.14 13th 2:04.96 2:04.96 10th 1:53.72 1:53.72 7th 2:41.47 2:41.47 12th 2:50.14 2:50.14 8th
15th 125 Michael Cooper   18:54.88 +3:30.21 5:41.31 5:41.31 14th 2:46.55 2:46.55 14th 2:07.93 2:07.93 13th 2:10.56 2:10.56 18th 2:56.91 2:56.91 16th 3:11.62 3:11.62 16th
16th 124 John Dollisson   18:56.29 +3:31.62 5:45.99 5:45.99 15th 2:47.54 2:47.54 15th 2:09.90 2:09.90 16th 2:08.42 2:08.42 15th 2:57.36 2:57.36 18th 3:07.08 3:07.08 14th
17th 128 Michael Branch   19:28.98 +4:04.31 5:58.09 5:58.09 17th 2:51.72 2:51.72 18th 2:26.95 2:26.95 17th 2:10.36 2:10.36 17th 2:57.05 2:57.05 17th 3:04.81 3:04.81 13th
18th 127 Nick Dark   20:59.76 +5:35.09 5:17.75 5:17.75 8th 2:49.55 2:49.55 16th 5:10.73 5:10.73 18th 2:05.46 2:05.46 13th 2:37.99 2:37.99 10th 2:58.28 2:58.28 11th

Masters 1/2 Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best DH 2 Finish Run 1 DH 2 Finish Best Riccos Finish Run 1 Riccos Finish Best
1st 142 Alexandra Testud   22:22.62   6:30.97 6:30.97 1st 3:22.56 3:22.56 1st 2:33.12 2:33.12 2nd 2:32.36 2:32.36 1st 3:23.74 3:23.74 1st 3:59.87 3:59.87 1st
2nd 140 Tina Feenstra   24:02.74 +1:40.12 6:56.23 6:56.23 2nd 3:24.49 3:24.49 2nd 2:34.52 2:34.52 3rd 2:51.91 2:51.91 3rd 3:49.28 3:49.28 2nd 4:26.31 4:26.31 2nd
3rd 139 Kirsty Randall   24:47.28 +2:24.66 7:06.02 7:06.02 3rd 4:00.23 4:00.23 3rd 2:30.80 2:30.80 1st 2:36.66 2:36.66 2nd 3:51.54 3:51.54 3rd 4:42.03 4:42.03 3rd
4th 141 Allegra Battiato   35:04.53 +12:41.91 8:14.45 8:14.45 4th 5:43.71 5:43.71 4th 2:52.63 2:52.63 4th 3:25.19 3:25.19 4th 6:44.45 6:44.45 4th 8:04.10 8:04.10 4th

Masters 3/4

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best DH 2 Finish Run 1 DH 2 Finish Best Riccos Finish Run 1 Riccos Finish Best
1st 143 Damo Liddy   16:36.49   5:11.77 5:11.77 3rd 2:30.02 2:30.02 2nd 1:58.06 1:58.06 4th 1:51.07 1:51.07 2nd 2:28.47 2:28.47 4th 2:37.10 2:37.10 1st
2nd 168 Paul McPhee   16:37.18 +0:00.69 4:59.12 4:59.12 1st 2:41.97 2:41.97 12th 1:57.25 1:57.25 2nd 1:53.16 1:53.16 4th 2:24.52 2:24.52 1st 2:41.16 2:41.16 4th
3rd 144 Dan Raby   16:42.63 +0:06.14 5:14.09 5:14.09 5th 2:30.99 2:30.99 4th 1:57.89 1:57.89 3rd 1:51.59 1:51.59 3rd 2:27.44 2:27.44 3rd 2:40.63 2:40.63 3rd
4th 146 Travis Whitmore   16:44.58 +0:08.09 5:11.85 5:11.85 4th 2:29.33 2:29.33 1st 1:56.81 1:56.81 1st 1:56.99 1:56.99 8th 2:26.37 2:26.37 2nd 2:43.23 2:43.23 5th
5th 159 Richard Mier   17:00.51 +0:24.02 5:05.81 5:05.81 2nd 2:30.88 2:30.88 3rd 2:06.06 2:06.06 10th 1:55.71 1:55.71 7th 2:30.76 2:30.76 5th 2:51.29 2:51.29 8th
6th 166 Conrad Petzsch-Kunze   17:19.97 +0:43.48 5:27.96 5:27.96 11th 2:39.53 2:39.53 9th 2:06.62 2:06.62 11th 1:47.18 1:47.18 1st 2:39.15 2:39.15 9th 2:39.53 2:39.53 2nd
7th 153 Garry Smith   17:20.63 +0:44.14 5:14.68 5:14.68 6th 2:33.76 2:33.76 6th 2:01.41 2:01.41 5th 1:54.03 1:54.03 6th 2:44.19 2:44.19 11th 2:52.56 2:52.56 10th
8th 165 Michael Hayhoe   17:25.99 +0:49.50 5:18.47 5:18.47 7th 2:40.81 2:40.81 11th 2:02.19 2:02.19 7th 2:00.70 2:00.70 10th 2:35.99 2:35.99 8th 2:47.83 2:47.83 6th
9th 151 Glen Pedley   17:27.24 +0:50.75 5:23.03 5:23.03 10th 2:32.49 2:32.49 5th 2:01.62 2:01.62 6th 2:03.41 2:03.41 13th 2:35.27 2:35.27 7th 2:51.42 2:51.42 9th
10th 160 Trevor Bath   17:52.86 +1:16.37 5:50.04 5:50.04 15th 2:37.96 2:37.96 8th 2:09.41 2:09.41 14th 1:53.86 1:53.86 5th 2:33.00 2:33.00 6th 2:48.59 2:48.59 7th
11th 148 Paul de Nooyer   18:01.20 +1:24.71 5:20.71 5:20.71 9th 2:40.50 2:40.50 10th 2:05.09 2:05.09 9th 2:05.14 2:05.14 14th 2:48.07 2:48.07 14th 3:01.69 3:01.69 14th
12th 155 Shane Brady   18:29.35 +1:52.86 5:51.67 5:51.67 16th 2:36.67 2:36.67 7th 2:03.63 2:03.63 8th 1:57.44 1:57.44 9th 2:42.97 2:42.97 10th 3:16.97 3:16.97 17th
13th 164 Peter Colthup   18:44.10 +2:07.61 5:53.01 5:53.01 17th 2:49.16 2:49.16 16th 2:14.30 2:14.30 20th 2:01.27 2:01.27 11th 2:47.79 2:47.79 13th 2:58.57 2:58.57 12th
14th 161 Sam Beck   18:52.90 +2:16.41 5:43.97 5:43.97 14th 2:43.62 2:43.62 13th 2:13.01 2:13.01 19th 2:03.12 2:03.12 12th 3:03.46 3:03.46 16th 3:05.72 3:05.72 15th
15th 167 Dave Aldred   19:15.43 +2:38.94 5:18.70 5:18.70 8th 3:00.62 3:00.62 19th 2:06.95 2:06.95 12th 2:24.12 2:24.12 20th 3:11.18 3:11.18 18th 3:13.86 3:13.86 16th
16th 152 John Critchley   19:24.21 +2:47.72 5:34.74 5:34.74 12th 2:52.25 2:52.25 17th 2:08.21 2:08.21 13th 2:11.25 2:11.25 15th 2:58.43 2:58.43 15th 3:39.33 3:39.33 20th
17th 163 Robert Arrol   19:53.85 +3:17.36 6:05.12 6:05.12 18th 2:54.84 2:54.84 18th 2:12.96 2:12.96 18th 2:13.84 2:13.84 16th 3:07.08 3:07.08 17th 3:20.01 3:20.01 18th
18th 150 Darryl Meares   20:20.22 +3:43.73 5:35.70 5:35.70 13th 2:45.73 2:45.73 15th 2:12.82 2:12.82 17th 3:59.53 3:59.53 23rd 2:44.81 2:44.81 12th 3:01.63 3:01.63 13th
19th 158 Nathan Kennedy   21:04.73 +4:28.24 6:06.05 6:06.05 19th 3:09.14 3:09.14 20th 2:11.16 2:11.16 16th 2:15.50 2:15.50 17th 3:23.60 3:23.60 21st 3:59.28 3:59.28 23rd
20th 154 Eric Lemond   21:29.58 +4:53.09 6:22.15 6:22.15 21st 3:40.09 3:40.09 23rd 2:19.95 2:19.95 22nd 2:17.82 2:17.82 18th 3:20.45 3:20.45 20th 3:29.12 3:29.12 19th
21st 157 Joseph Cartwright   21:46.91 +5:10.42 6:07.15 6:07.15 20th 3:25.97 3:25.97 21st 2:17.03 2:17.03 21st 2:27.34 2:27.34 21st 3:42.50 3:42.50 22nd 3:46.92 3:46.92 21st
22nd 162 Phil Smith   23:23.81 +6:47.32 6:54.99 6:54.99 22nd 3:32.23 3:32.23 22nd 2:29.16 2:29.16 23rd 2:40.99 2:40.99 22nd 3:49.94 3:49.94 23rd 3:56.50 3:56.50 22nd
23rd 156 Nathan Gordon   26:48.15 +10:11.66 13:24.55 13:24.55 23rd 2:44.43 2:44.43 14th 2:10.68 2:10.68 15th 2:18.69 2:18.69 19th 3:13.89 3:13.89 19th 2:55.91 2:55.91 11th

Masters 3/4 Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best DH 2 Finish Run 1 DH 2 Finish Best Riccos Finish Run 1 Riccos Finish Best
1st 170 Michelle Gane   21:06.80   6:02.89 6:02.89 1st 3:05.62 3:05.62 1st 2:16.38 2:16.38 1st 2:23.24 2:23.24 1st 3:24.48 3:24.48 2nd 3:54.19 3:54.19 2nd
2nd 172 Melanie Gibson   21:48.39 +0:41.59 6:25.61 6:25.61 3rd 3:13.61 3:13.61 2nd 2:31.27 2:31.27 5th 2:26.37 2:26.37 2nd 3:18.00 3:18.00 1st 3:53.53 3:53.53 1st
3rd 173 Connie Silvestri   22:38.18 +1:31.38 6:14.51 6:14.51 2nd 3:29.13 3:29.13 3rd 2:25.66 2:25.66 2nd 2:41.25 2:41.25 5th 3:38.73 3:38.73 4th 4:08.90 4:08.90 4th
4th 171 Leanne Colthup   23:28.26 +2:21.46 6:52.96 6:52.96 5th 3:41.09 3:41.09 5th 2:29.06 2:29.06 3rd 2:34.21 2:34.21 4th 3:53.90 3:53.90 5th 3:57.04 3:57.04 3rd
5th 169 Fiona Langfeldt   23:38.02 +2:31.22 6:39.51 6:39.51 4th 3:39.83 3:39.83 4th 2:30.95 2:30.95 4th 2:28.61 2:28.61 3rd 3:28.72 3:28.72 3rd 4:50.40 4:50.40 5th

Sport

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best DH 2 Finish Run 1 DH 2 Finish Best Riccos Finish Run 1 Riccos Finish Best
1st 190 Daniel Hall   18:04.65   5:43.54 5:43.54 3rd 2:42.38 2:42.38 1st 2:04.07 2:04.07 1st 2:03.88 2:03.88 3rd 2:38.33 2:38.33 1st 2:52.45 2:52.45 1st
2nd 193 Konrad Norbert   18:10.29 +0:05.64 5:19.74 5:19.74 1st 2:49.63 2:49.63 3rd 2:06.12 2:06.12 2nd 2:00.00 2:00.00 1st 2:52.93 2:52.93 3rd 3:01.87 3:01.87 3rd
3rd 189 Russell Doro   18:13.95 +0:09.30 5:39.62 5:39.62 2nd 2:42.82 2:42.82 2nd 2:07.66 2:07.66 3rd 2:00.76 2:00.76 2nd 2:44.74 2:44.74 2nd 2:58.35 2:58.35 2nd
4th 191 Jared McDonald   19:34.36 +1:29.71 6:03.09 6:03.09 8th 2:57.34 2:57.34 4th 2:21.57 2:21.57 9th 2:09.32 2:09.32 5th 2:56.19 2:56.19 4th 3:06.85 3:06.85 4th
5th 192 Gene Siddins   19:36.15 +1:31.50 5:57.15 5:57.15 7th 3:06.04 3:06.04 7th 2:12.08 2:12.08 5th 2:08.00 2:08.00 4th 2:57.91 2:57.91 5th 3:14.97 3:14.97 5th
6th 186 Jesse Post   20:05.47 +2:00.82 5:48.92 5:48.92 5th 3:02.90 3:02.90 6th 2:09.76 2:09.76 4th 2:19.40 2:19.40 6th 3:12.46 3:12.46 6th 3:32.03 3:32.03 8th
7th 185 Jordan Lee   20:17.36 +2:12.71 5:48.77 5:48.77 4th 3:02.64 3:02.64 5th 2:14.19 2:14.19 6th 2:25.45 2:25.45 8th 3:15.57 3:15.57 8th 3:30.74 3:30.74 7th
8th 187 John Peacock   20:27.93 +2:23.28 5:55.57 5:55.57 6th 3:10.46 3:10.46 9th 2:15.38 2:15.38 7th 2:26.96 2:26.96 9th 3:16.05 3:16.05 9th 3:23.51 3:23.51 6th
9th 188 Jonathan Hewett   20:46.07 +2:41.42 6:08.61 6:08.61 9th 3:07.57 3:07.57 8th 2:18.32 2:18.32 8th 2:21.14 2:21.14 7th 3:14.81 3:14.81 7th 3:35.62 3:35.62 9th

Under 17

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Run 2 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best DH 2 Finish Run 1 DH 2 Finish Best Riccos Finish Run 1 Riccos Finish Best
1st 67 Ben Jenkinson   15:35.77   4:52.80 4:52.80 1st 2:21.96   2:21.96 1st 1:53.63 1:53.63 1st 1:42.56 1:42.56 1st 2:14.52 2:14.52 1st 2:30.30 2:30.30 1st
2nd 68 Will Hynes   16:19.25 +0:43.48 5:07.10 5:07.10 3rd 2:29.30   2:29.30 2nd 1:57.67 1:57.67 2nd 1:44.82 1:44.82 2nd 2:24.56 2:24.56 2nd 2:35.80 2:35.80 2nd
3rd 87 Patrick Swindles   16:31.41 +0:55.64 5:05.91 5:05.91 2nd 2:30.63   2:30.63 3rd 1:59.34 1:59.34 5th 1:48.25 1:48.25 5th 2:25.16 2:25.16 3rd 2:42.12 2:42.12 6th
4th 89 Sean Toms   16:39.93 +1:04.16 5:13.25 5:13.25 5th 2:31.45   2:31.45 4th 1:58.57 1:58.57 4th 1:48.24 1:48.24 4th 2:26.71 2:26.71 4th 2:41.71 2:41.71 5th
5th 97 Cody Koerner   17:01.59 +1:25.82 5:22.64 5:22.64 8th 2:34.58   2:34.58 6th 2:03.42 2:03.42 9th 1:48.81 1:48.81 6th 2:29.87 2:29.87 5th 2:42.27 2:42.27 7th
6th 71 Bailey Meares   17:10.40 +1:34.63 5:37.87 5:37.87 16th 2:31.48   2:31.48 5th 1:58.33 1:58.33 3rd 1:51.07 1:51.07 9th 2:34.30 2:34.30 6th 2:37.35 2:37.35 3rd
7th 75 Anselm Cowley   17:13.11 +1:37.34 5:18.34 5:18.34 6th 2:36.96   2:36.96 7th 2:00.03 2:00.03 6th 1:55.20 1:55.20 12th 2:39.82 2:39.82 9th 2:42.76 2:42.76 8th
8th 69 Jacob Fraser   17:30.81 +1:55.04 5:33.33 5:33.33 12th 2:42.47   2:42.47 13th 2:07.41 2:07.41 15th 1:51.27 1:51.27 10th 2:36.07 2:36.07 7th 2:40.26 2:40.26 4th
9th 91 Aiden Hinds   17:38.97 +2:03.20 5:12.68 5:12.68 4th 3:05.01   3:05.01 27th 2:05.84 2:05.84 11th 1:50.34 1:50.34 7th 2:41.46 2:41.46 12th 2:43.64 2:43.64 9th
10th 98 Bradley D’Amico   17:42.90 +2:07.13 5:28.17 5:28.17 10th 2:37.76   2:37.76 8th 2:02.71 2:02.71 8th 1:52.01 1:52.01 11th 2:45.91 2:45.91 17th 2:56.34 2:56.34 14th
11th 83 Jayden Bristow   17:47.80 +2:12.03 5:25.59 5:25.59 9th 2:44.84   2:44.84 15th 2:07.78 2:07.78 16th 1:57.17 1:57.17 14th 2:36.82 2:36.82 8th 2:55.60 2:55.60 13th
12th 96 Oliver Hawkins   18:02.87 +2:27.10 5:34.97 5:34.97 13th 2:41.40   2:41.40 11th 2:05.30 2:05.30 10th 1:55.22 1:55.22 13th 2:41.05 2:41.05 11th 3:04.93 3:04.93 18th
13th 76 Hugh Paterson   18:07.95 +2:32.18 5:31.02 5:31.02 11th 2:39.72   2:39.72 9th 2:07.03 2:07.03 14th 1:58.42 1:58.42 16th 2:43.89 2:43.89 15th 3:07.87 3:07.87 20th
14th 94 Josh Vincent   18:09.66 +2:33.89 5:19.31 5:19.31 7th 2:40.21   2:40.21 10th 2:06.71 2:06.71 12th 1:59.22 1:59.22 17th 3:10.53 3:10.53 24th 2:53.68 2:53.68 11th
15th 99 Jake Kowal   18:17.09 +2:41.32 5:36.21 5:36.21 14th 2:41.41   2:41.41 12th 2:02.53 2:02.53 7th 1:46.39 1:46.39 3rd 2:40.74 2:40.74 10th 3:29.81 3:29.81 25th
16th 85 Tjala Nguyen   18:19.80 +2:44.03 5:43.09 5:43.09 21st 2:43.95   2:43.95 14th 2:10.43 2:10.43 23rd 1:57.24 1:57.24 15th 2:43.19 2:43.19 13th 3:01.90 3:01.90 16th
17th 95 Alexander Flint   18:27.92 +2:52.15 5:37.97 5:37.97 17th 2:52.84   2:52.84 20th 2:10.49 2:10.49 24th 2:02.24 2:02.24 19th 2:44.35 2:44.35 16th 3:00.03 3:00.03 15th
18th 84 Matthew Donaldson   18:33.65 +2:57.88 5:38.04 5:38.04 18th 2:48.41   2:48.41 18th 2:10.02 2:10.02 21st 2:06.32 2:06.32 23rd 2:48.81 2:48.81 18th 3:02.05 3:02.05 17th
19th 101 Cade Barrientos   19:00.99 +3:25.22 5:53.37 5:53.37 26th 2:45.96   2:45.96 16th 2:09.96 2:09.96 20th 2:00.50 2:00.50 18th 3:00.19 3:00.19 21st 3:11.01 3:11.01 21st
20th 82 Dylan Korb   19:04.42 +3:28.65 5:48.50 5:48.50 23rd 2:54.44   2:54.44 21st 2:10.76 2:10.76 25th 2:02.41 2:02.41 20th 2:54.92 2:54.92 19th 3:13.39 3:13.39 22nd
21st 196 Levi Bradnam   19:05.78 +3:30.01 6:10.46 6:10.46 30th 3:16.33   3:16.33 30th 2:09.75 2:09.75 19th 1:50.47 1:50.47 8th 2:43.52 2:43.52 14th 2:55.25 2:55.25 12th
22nd 77 Eli Cookman   19:18.18 +3:42.41 5:36.80 5:36.80 15th 2:47.18   2:47.18 17th 2:06.94 2:06.94 13th 2:07.39 2:07.39 24th 3:01.19 3:01.19 22nd 3:38.68 3:38.68 28th
23rd 86 Nathan Beci   19:23.44 +3:47.67 5:42.64 5:42.64 20th 3:01.98   3:01.98 26th 2:19.06 2:19.06 30th 2:17.09 2:17.09 30th 2:57.50 2:57.50 20th 3:05.17 3:05.17 19th
24th 72 Kye Linsley   19:26.11 +3:50.34 5:39.18 5:39.18 19th 2:58.60   2:58.60 22nd 2:12.54 2:12.54 26th 2:07.65 2:07.65 25th 3:07.63 3:07.63 23rd 3:20.51 3:20.51 24th
25th 78 Zachary Foix Meyers   20:12.50 +4:36.73 6:09.58 6:09.58 29th 2:58.97   2:58.97 23rd 2:14.87 2:14.87 28th 2:16.71 2:16.71 29th 3:17.67 3:17.67 26th 3:14.70 3:14.70 23rd
26th 100 Lochlan Gale   21:00.42 +5:24.65 6:07.35 6:07.35 27th 3:15.62   3:15.62 29th 2:15.67 2:15.67 29th 2:15.34 2:15.34 28th 3:32.53 3:32.53 31st 3:33.91 3:33.91 26th
27th 73 Clancy Kelly   21:08.07 +5:32.30 6:13.23 6:13.23 31st 3:07.64   3:07.64 28th 2:19.96 2:19.96 31st 2:17.27 2:17.27 31st 3:23.16 3:23.16 27th 3:46.81 3:46.81 30th
28th 74 Christian Pedrina   21:17.16 +5:41.39 6:07.70 6:07.70 28th 3:01.94   3:01.94 25th 2:13.23 2:13.23 27th 2:47.73 2:47.73 34th 3:23.18 3:23.18 28th 3:43.38 3:43.38 29th
29th 90 Braiden Harsley   21:21.67 +5:45.90 5:51.20 5:51.20 24th 5:10.40 3:24.33 3:24.33 32nd 3:02.31 3:02.31 34th 2:11.93 2:11.93 27th 3:17.00 3:17.00 25th 3:34.90 3:34.90 27th
30th 80 Fletcher Maxwell   21:54.37 +6:18.60 5:43.92 5:43.92 22nd 2:49.35   2:49.35 19th 2:08.40 2:08.40 17th 2:08.74 2:08.74 26th 3:38.56 3:38.56 32nd 5:25.40 5:25.40 33rd
31st 88 Max Humble   22:36.79 +7:01.02 6:39.24 6:39.24 34th 3:23.63   3:23.63 31st 2:26.99 2:26.99 32nd 2:26.86 2:26.86 32nd 3:30.34 3:30.34 30th 4:09.73 4:09.73 32nd
32nd 70 Joshua Stevenson   22:43.73 +7:07.96 6:27.81 6:27.81 32nd 3:48.33   3:48.33 33rd 2:29.04 2:29.04 33rd 2:38.73 2:38.73 33rd 3:24.62 3:24.62 29th 3:55.20 3:55.20 31st
33rd 93 Jake Patterson   24:18.51 +8:42.74 6:33.61 6:33.61 33rd 6:28.26   6:28.26 34th 2:08.86 2:08.86 18th 2:04.89 2:04.89 22nd 4:10.89 4:10.89 33rd 2:52.00 2:52.00 10th
  81 Cooper Gibbons   DNF   5:52.40 5:52.40 25th 3:01.05   3:01.05 24th 2:10.07 2:10.07 22nd 2:03.70 2:03.70 21st            

Under 17 Women

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best DH 2 Finish Run 1 DH 2 Finish Best Riccos Finish Run 1 Riccos Finish Best
1st 102 Sarah Craft   18:08.21   5:39.14 5:39.14 2nd 2:40.87 2:40.87 1st 2:05.54 2:05.54 1st 2:01.82 2:01.82 2nd 2:44.98 2:44.98 1st 2:55.86 2:55.86 2nd
2nd 103 Elle de Nooyer   18:20.44 +0:12.23 5:35.50 5:35.50 1st 2:41.63 2:41.63 2nd 2:05.94 2:05.94 2nd 2:01.34 2:01.34 1st 3:01.68 3:01.68 2nd 2:54.35 2:54.35 1st
3rd 104 Isabella Lemond   20:29.45 +2:21.24 6:15.66 6:15.66 3rd 3:22.22 3:22.22 3rd 2:14.77 2:14.77 3rd 2:10.19 2:10.19 3rd 3:04.57 3:04.57 3rd 3:22.04 3:22.04 3rd

Under 19

Overall

Pos No. Name Category Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best DH 2 Finish Run 1 DH 2 Finish Best Riccos Finish Run 1 Riccos Finish Best
1st 106 Connor Aves   15:55.69   4:58.21 4:58.21 3rd 2:25.10 2:25.10 1st 1:54.53 1:54.53 2nd 1:47.00 1:47.00 5th 2:18.90 2:18.90 1st 2:31.95 2:31.95 1st
2nd 119 Matherson Galway   16:02.64 +0:06.95 5:02.09 5:02.09 5th 2:25.26 2:25.26 2nd 1:57.32 1:57.32 4th 1:45.12 1:45.12 2nd 2:20.86 2:20.86 2nd 2:31.99 2:31.99 2nd
3rd 105 Alex Shadbolt   16:08.05 +0:12.36 4:54.01 4:54.01 1st 2:38.49 2:38.49 9th= 1:52.23 1:52.23 1st 1:45.65 1:45.65 4th 2:22.68 2:22.68 3rd 2:34.99 2:34.99 5th
4th 108 Jacob Barton   16:14.42 +0:18.73 4:55.02 4:55.02 2nd 2:27.15 2:27.15 3rd 1:55.70 1:55.70 3rd 1:50.78 1:50.78 8th 2:25.17 2:25.17 5th 2:40.60 2:40.60 8th
5th 107 Caleb Mallyon   16:19.03 +0:23.34 5:00.93 5:00.93 4th 2:32.05 2:32.05 6th 1:58.63 1:58.63 5th 1:49.42 1:49.42 7th 2:23.50 2:23.50 4th 2:34.50 2:34.50 4th
6th 116 Noah Davidson   16:36.23 +0:40.54 5:13.11 5:13.11 9th 2:28.51 2:28.51 4th 1:59.75 1:59.75 7th 1:47.61 1:47.61 6th 2:27.46 2:27.46 6th 2:39.79 2:39.79 7th
7th 118 Ryley Hannah   16:40.58 +0:44.89 5:10.04 5:10.04 6th 2:30.81 2:30.81 5th 2:01.86 2:01.86 9th 1:45.55 1:45.55 3rd 2:34.25 2:34.25 8th 2:38.07 2:38.07 6th
8th 113 Deegan Graham   16:41.44 +0:45.75 5:10.06 5:10.06 7th 2:33.31 2:33.31 7th 1:59.42 1:59.42 6th 1:41.27 1:41.27 1st 2:45.12 2:45.12 10th 2:32.26 2:32.26 3rd
9th 109 Henry White   17:26.34 +1:30.65 5:26.26 5:26.26 11th 2:36.64 2:36.64 8th 2:02.33 2:02.33 10th 1:56.86 1:56.86 11th 2:39.77 2:39.77 9th 2:44.48 2:44.48 9th
10th 110 Bailey Gibbons   17:32.97 +1:37.28 5:11.11 5:11.11 8th 2:38.49 2:38.49 9th= 2:01.12 2:01.12 8th 2:05.11 2:05.11 14th 2:49.15 2:49.15 12th 2:47.99 2:47.99 10th
11th 115 Max Barnes   18:07.60 +2:11.91 5:29.62 5:29.62 12th 2:40.37 2:40.37 11th 2:07.70 2:07.70 12th 1:54.74 1:54.74 9th 2:31.59 2:31.59 7th 3:23.58 3:23.58 15th
12th 112 Elliot Styles   18:21.47 +2:25.78 5:24.93 5:24.93 10th 2:46.78 2:46.78 12th 2:06.50 2:06.50 11th 2:01.73 2:01.73 13th 2:53.13 2:53.13 13th 3:08.40 3:08.40 11th
13th 111 Luke Noyes   18:54.69 +2:59.00 5:48.21 5:48.21 14th 2:58.73 2:58.73 13th 2:17.15 2:17.15 14th 1:55.47 1:55.47 10th 2:45.72 2:45.72 11th 3:09.41 3:09.41 12th
14th 117 Flynn Wallace   19:24.41 +3:28.72 5:47.99 5:47.99 13th 3:06.70 3:06.70 14th 2:12.65 2:12.65 13th 1:59.87 1:59.87 12th 2:58.55 2:58.55 14th 3:18.65 3:18.65 13th
15th 114 Michael Shields   21:48.94 +5:53.25 7:34.46 7:34.46 15th 3:11.70 3:11.70 15th 2:34.90 2:34.90 15th 2:07.46 2:07.46 15th 3:00.61 3:00.61 15th 3:19.81 3:19.81 14th
Course Results

Queensland Enduro Serie U 15

Overall

Pos No. Name Category Class Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Run 2 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best DH 2 Finish Run 1 DH 2 Finish Run 2 DH 2 Finish Best
1st 34 Mitchell Pratt   Under 15 Men 14:12.09   5:14.56 5:14.56 1st 2:35.60 2:35.60 1st 2:00.79   2:00.79 3rd 1:47.46 1:47.46 3rd 2:33.68   2:33.68 2nd
2nd 35 Carter Sloan   Under 15 Men 14:30.43 +0:18.34 5:17.63 5:17.63 2nd 2:37.51 2:37.51 2nd 2:05.43   2:05.43 8th 1:50.39 1:50.39 7th 2:39.47   2:39.47 8th
3rd 61 Clancy Johnston   Under 15 Men 14:31.87 +0:19.78 5:24.45 5:24.45 4th 2:40.75 2:40.75 4th 2:28.70 2:04.82 2:04.82 7th 1:45.14 1:45.14 1st 2:36.71   2:36.71 4th
4th 37 Lachie O'Neill   Under 15 Men 14:41.42 +0:29.33 5:25.82 5:25.82 5th 2:49.20 2:49.20 10th 2:00.29   2:00.29 2nd 1:49.07 1:49.07 4th 2:37.04   2:37.04 5th
5th 56 Kaydin Bath   Under 15 Men 14:44.58 +0:32.49 5:26.55 5:26.55 6th 2:42.93 2:42.93 5th 2:04.33   2:04.33 5th 1:51.68 1:51.68 9th 2:39.09   2:39.09 7th
6th 49 Tristan Ardetti   Under 15 Men 14:49.86 +0:37.77 5:33.85 5:33.85 10th 2:38.89 2:38.89 3rd 2:04.39   2:04.39 6th 1:57.44 1:57.44 12th 2:35.29   2:35.29 3rd
7th 36 Toby Foxall   Under 15 Men 14:57.50 +0:45.41 5:28.60 5:28.60 7th 2:43.70 2:43.70 6th 2:30.20 2:16.09 2:16.09 23rd 1:49.63 1:49.63 6th 2:39.48   2:39.48 9th
8th 41 Max Webb   Under 15 Men 15:01.36 +0:49.27 5:37.28 5:37.28 11th 2:45.96 2:45.96 8th 2:04.32   2:04.32 4th 1:55.11 1:55.11 10th 2:38.69   2:38.69 6th
9th 63 Kai Flower   Under 15 Men 15:10.75 +0:58.66 5:45.66 5:45.66 14th 2:46.65 2:46.65 9th 2:05.90   2:05.90 10th 1:51.03 1:51.03 8th 2:41.51   2:41.51 11th
10th 38 Nicholas Nelson   Under 15 Men 15:10.77 +0:58.68 5:29.49 5:29.49 8th 2:57.38 2:57.38 20th 2:06.33   2:06.33 11th 1:55.14 1:55.14 11th 2:42.43   2:42.43 12th
11th 58 Callum Howarth   Under 15 Men 15:35.10 +1:23.01 5:50.88 5:50.88 18th 2:50.70 2:50.70 14th 2:24.80   2:24.80 30th 1:49.12 1:49.12 5th 3:09.56 2:39.60 2:39.60 10th
12th 52 Dylan Fitzgerald   Under 15 Men 15:40.76 +1:28.67 5:48.34 5:48.34 16th 2:49.63 2:49.63 12th 2:09.75   2:09.75 14th 2:02.45 2:02.45 16th 2:50.59   2:50.59 13th
13th 47 Mitchell Laurens   Under 15 Men 15:47.44 +1:35.35 5:44.92 5:44.92 13th 2:49.88 2:49.88 13th 2:09.65   2:09.65 13th 2:07.63 2:07.63 18th 2:55.36   2:55.36 16th
14th 45 Liam Rogers   Under 15 Men 16:00.41 +1:48.32 5:54.90 5:54.90 20th 3:05.55 3:05.55 23rd 2:07.84   2:07.84 12th 2:00.18 2:00.18 14th 2:51.94   2:51.94 14th
15th 43 Tobi Edwards   Under 15 Men 16:01.20 +1:49.11 5:43.57 5:43.57 12th 2:51.19 2:51.19 16th 2:11.15   2:11.15 17th 2:10.50 2:10.50 21st 3:04.79   3:04.79 20th
16th 53 Austin Gregory   Under 15 Men 16:06.41 +1:54.32 5:59.48 5:59.48 22nd 2:53.59 2:53.59 17th 2:10.61   2:10.61 16th 2:08.67 2:08.67 19th 2:54.06   2:54.06 15th
17th 48 Lachlan Gross   Under 15 Men 16:07.32 +1:55.23 5:47.37 5:47.37 15th 2:50.92 2:50.92 15th 2:12.98   2:12.98 21st 2:09.48 2:09.48 20th 3:06.57   3:06.57 22nd
18th 55 Corey Jopson   Under 15 Men 16:07.45 +1:55.36 5:54.78 5:54.78 19th 2:53.72 2:53.72 18th 2:11.48   2:11.48 18th 2:06.99 2:06.99 17th 3:00.48   3:00.48 19th
19th 59 Riley Mannion   Under 15 Men 16:09.43 +1:57.34 6:10.78 6:10.78 26th 2:49.47 2:49.47 11th 2:12.89   2:12.89 20th 1:59.18 1:59.18 13th 2:57.11   2:57.11 17th
20th 51 Zac Blake   Under 15 Men 16:27.18 +2:15.09 5:58.06 5:58.06 21st 2:55.96 2:55.96 19th 2:14.42   2:14.42 22nd 2:10.65 2:10.65 22nd 3:08.09   3:08.09 23rd
21st 62 Cassidy Lamb   Under 15 Men 16:30.38 +2:18.29 5:30.18 5:30.18 9th 2:45.67 2:45.67 7th 2:05.78 2:06.16 2:05.78 9th 3:08.96 3:08.96 29th 2:59.79   2:59.79 18th
22nd 50 Isaiah Kelso   Under 15 Men 17:00.57 +2:48.48 5:18.79 5:18.79 3rd 5:35.88 5:35.88 30th 1:58.40   1:58.40 1st 1:45.89 1:45.89 2nd 2:21.61   2:21.61 1st
23rd 66 Sacha Mills   Under 15 Women 17:12.20 +3:00.11 6:33.29 6:33.29 29th 3:01.60 3:01.60 21st 2:16.16   2:16.16 24th 2:01.27 2:01.27 15th 3:19.88   3:19.88 25th
24th 57 Blair Colthup   Under 15 Men 17:13.67 +3:01.58 6:02.66 6:02.66 23rd 3:02.53 3:02.53 22nd 2:19.00   2:19.00 27th 2:22.58 2:22.58 27th 3:26.90   3:26.90 27th
25th 40 Nate de Nooyer   Under 15 Men 17:28.65 +3:16.56 6:07.94 6:07.94 25th 3:13.90 3:13.90 25th 2:12.67   2:12.67 19th 2:18.11 2:18.11 26th 3:36.03   3:36.03 29th
26th 42 Noah Johnstone   Under 15 Men 17:42.92 +3:30.83 6:37.39 6:37.39 30th 3:15.83 3:15.83 26th 2:18.05   2:18.05 26th 2:11.16 2:11.16 23rd 3:20.49   3:20.49 26th
27th 65 Rachelle Dodds   Under 15 Women 18:06.37 +3:54.28 7:06.75 7:06.75 31st 3:13.13 3:13.13 24th 2:23.03   2:23.03 28th 2:16.90 2:16.90 25th 3:06.56   3:06.56 21st
28th 46 Harrison Rogers   Under 15 Men 18:35.30 +4:23.21 6:19.79 6:19.79 27th 3:28.00 3:28.00 27th 2:16.74   2:16.74 25th 2:56.80 2:56.80 28th 3:33.97   3:33.97 28th
29th 60 Hugo Forster   Under 15 Men 18:55.30 +4:43.21 6:31.14 6:31.14 28th 4:31.10 4:31.10 29th 2:23.49   2:23.49 29th 2:11.86 2:11.86 24th 3:17.71   3:17.71 24th
  44 Jethro Leedman   Under 15 Men DNF   5:49.27 5:49.27 17th 3:37.61 3:37.61 28th 2:10.41   2:10.41 15th              
  39 Logan Sullivan   Under 15 Men DNF   6:04.74 6:04.74 24th                            

Queensland Enduro Serie U13

Overall

Pos No. Name Category Class Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Run 2 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Run 2 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best
1st 28 Oliver Colthup   Under 13 Men 12:33.29   5:40.00 5:40.00 1st 2:44.96   2:44.96 1st 2:11.61 2:05.96 2:05.96 1st 2:02.37 2:02.37 2nd
2nd 31 Bailey Mills   Under 13 Men 12:52.24 +0:18.95 5:58.30 5:58.30 2nd 3:06.77 2:48.91 2:48.91 2nd 2:18.89 2:11.58 2:11.58 2nd 1:53.45 1:53.45 1st
3rd 29 Max Hughes   Under 13 Men 14:07.03 +1:33.74 6:24.85 6:24.85 3rd 3:07.65   3:07.65 3rd 2:21.78   2:21.78 3rd 2:12.75 2:12.75 3rd
4th 33 Chad Smith   Under 13 Men 16:38.51 +4:05.22 7:24.23 7:24.23 4th 4:11.90   4:11.90 4th 2:28.02   2:28.02 4th 2:34.36 2:34.36 4th
5th 197 Jack Silvestri   Under 13 Men 19:19.36 +6:46.07 8:44.91 8:44.91 5th 4:55.60   4:55.60 5th 2:46.34   2:46.34 5th 2:52.51 2:52.51 5th
  32 Hamish Campbell   Under 13 Men DNF         5:17.45   5:17.45 6th 2:51.35   2:51.35 6th 3:18.25 3:18.25 6th
  30 Callum Montgomery   Under 13 Men DNF                 3:21.69   3:21.69 7th      

Queensland Enduro Series Rd5

Overall

Pos No. Name Category Class Time Behind Enduropedia Finish Run 1 Enduropedia Finish Run 2 Enduropedia Finish Best Rodneys Finish Run 1 Rodneys Finish Run 2 Rodneys Finish Best Green Machine Finish Run 1 Green Machine Finish Best Mini Mega Finish Run 1 Mini Mega Finish Best DH 2 Finish Run 1 DH 2 Finish Best Riccos Finish Run 1 Riccos Finish Best
1st 8 Ryan Leutton   Elite Men 15:02.16   4:38.15   4:38.15 1st 2:16.70   2:16.70 1st 1:50.91 1:50.91 1st 1:40.88 1:40.88 2nd 2:12.80 2:12.80 1st 2:22.72 2:22.72 1st
2nd 120 Bobby Blinco   Masters 1/2 15:24.67 +0:22.51 4:45.79   4:45.79 2nd 2:21.28   2:21.28 3rd 1:52.00 1:52.00 2nd 1:44.28 1:44.28 10th 2:15.06 2:15.06 3rd 2:26.26 2:26.26 2nd
3rd 9 Aden de Jager   Elite Men 15:29.83 +0:27.67 4:46.23   4:46.23 3rd 2:20.24   2:20.24 2nd 1:53.84 1:53.84 6th 1:41.51 1:41.51 4th 2:16.93 2:16.93 6th 2:31.08 2:31.08 7th
4th 67 Ben Jenkinson   Under 17 15:35.77 +0:33.61 4:52.80   4:52.80 6th 2:21.96   2:21.96 5th 1:53.63 1:53.63 5th 1:42.56 1:42.56 6th 2:14.52 2:14.52 2nd 2:30.30 2:30.30 6th
5th 4 Harrison Reibelt   Elite Men 15:37.38 +0:35.22 4:50.03   4:50.03 4th 2:22.59   2:22.59 6th 1:56.63 1:56.63 13th 1:42.70 1:42.70 7th 2:15.64 2:15.64 5th 2:29.79 2:29.79 5th
6th 7 Hayden Bristow   Elite Men 15:42.21 +0:40.05 4:52.21   4:52.21 5th 2:22.85   2:22.85 7th 1:53.40 1:53.40 4th 1:43.28 1:43.28 9th 2:18.07 2:18.07 8th 2:32.40 2:32.40 12th
7th 10 Cody White   Elite Men 15:42.64 +0:40.48 4:53.23   4:53.23 7th 2:25.97   2:25.97 12th 1:55.54 1:55.54 11th 1:43.23 1:43.23 8th 2:17.99 2:17.99 7th 2:26.68 2:26.68 3rd
8th 15 Brock Newling   Elite Men 15:48.81 +0:46.65 5:07.80   5:07.80 22nd 2:24.22   2:24.22 9th 1:54.92 1:54.92 10th 1:39.06 1:39.06 1st 2:15.25 2:15.25 4th 2:27.56 2:27.56 4th
9th 12 Jayme Dawson   Elite Men 15:50.48 +0:48.32 4:55.68   4:55.68 11th 2:21.86   2:21.86 4th 1:54.10 1:54.10 7th 1:46.23 1:46.23 16th 2:20.91 2:20.91 13th 2:31.70 2:31.70 8th
10th 106 Connor Aves   Under 19 15:55.69 +0:53.53 4:58.21   4:58.21 12th 2:25.10   2:25.10 10th 1:54.53 1:54.53 9th 1:47.00 1:47.00 20th 2:18.90 2:18.90 9th 2:31.95 2:31.95 9th
11th 126 David Hanson   Masters 1/2 15:59.85 +0:57.69 4:54.49   4:54.49 9th 2:23.66   2:23.66 8th 1:57.00 1:57.00 15th 1:48.56 1:48.56 27th 2:19.49 2:19.49 10th 2:36.65 2:36.65 17th
12th 119 Matherson Galway   Under 19 16:02.64 +1:00.48 5:02.09   5:02.09 15th 2:25.26   2:25.26 11th 1:57.32 1:57.32 17th 1:45.12 1:45.12 13th 2:20.86 2:20.86 12th 2:31.99 2:31.99 10th
13th 105 Alex Shadbolt   Under 19 16:08.05 +1:05.89 4:54.01   4:54.01 8th 2:38.49   2:38.49 52nd= 1:52.23 1:52.23 3rd 1:45.65 1:45.65 15th 2:22.68 2:22.68 14th 2:34.99 2:34.99 15th
14th 108 Jacob Barton   Under 19 16:14.42 +1:12.26 4:55.02   4:55.02 10th 2:27.15   2:27.15 13th 1:55.70 1:55.70 12th 1:50.78 1:50.78 36th 2:25.17 2:25.17 21st 2:40.60 2:40.60 25th
15th 107 Caleb Mallyon   Under 19 16:19.03 +1:16.87 5:00.93   5:00.93 14th 2:32.05   2:32.05 32nd 1:58.63 1:58.63 26th 1:49.42 1:49.42 32nd 2:23.50 2:23.50 15th 2:34.50 2:34.50 14th
16th 68 Will Hynes   Under 17 16:19.25 +1:17.09 5:07.10   5:07.10 21st 2:29.30   2:29.30 19th 1:57.67 1:57.67 18th 1:44.82 1:44.82 12th 2:24.56 2:24.56 18th 2:35.80 2:35.80 16th
17th 6 Levi Van Pan Huis   Elite Men 16:23.66 +1:21.50 5:02.47   5:02.47 16th 2:28.93   2:28.93 17th 1:54.31 1:54.31 8th 1:50.03 1:50.03 33rd 2:26.71 2:26.71 25th= 2:41.21 2:41.21 29th
18th 16 Jake Evans   Expert 16:25.28 +1:23.12 5:05.42   5:05.42 17th 2:30.39   2:30.39 23rd 1:57.88 1:57.88 20th 1:46.61 1:46.61 18th 2:24.83 2:24.83 19th 2:40.15 2:40.15 23rd
19th 87 Patrick Swindles   Under 17 16:31.41 +1:29.25 5:05.91   5:05.91 19th 2:30.63   2:30.63 25th 1:59.34 1:59.34 28th= 1:48.25 1:48.25 25th 2:25.16 2:25.16 20th 2:42.12 2:42.12 32nd
20th 121 Jamie O'brien   Masters 1/2 16:32.31 +1:30.15 5:09.41   5:09.41 23rd 2:29.21   2:29.21 18th 1:57.70 1:57.70 19th 1:47.97 1:47.97 23rd 2:25.84 2:25.84 23rd 2:42.18 2:42.18 33rd
21st 132 Daniel Raciti   Masters 1/2 16:32.89 +1:30.73 5:06.39   5:06.39 20th 2:29.83   2:29.83 21st 2:01.65 2:01.65 43rd 1:49.11 1:49.11 31st 2:23.91 2:23.91 16th 2:42.00 2:42.00 31st
22nd 116 Noah Davidson   Under 19 16:36.23 +1:34.07 5:13.11   5:13.11 36th 2:28.51   2:28.51 16th 1:59.75 1:59.75 33rd 1:47.61 1:47.61 22nd 2:27.46 2:27.46 29th 2:39.79 2:39.79 22nd
23rd 143 Damo Liddy   Masters 3/4 16:36.49 +1:34.33 5:11.77   5:11.77 31st 2:30.02   2:30.02 22nd 1:58.06 1:58.06 22nd 1:51.07 1:51.07 38th= 2:28.47 2:28.47 30th 2:37.10 2:37.10 18th
24th 168 Paul McPhee   Masters 3/4 16:37.18 +1:35.02 4:59.12   4:59.12 13th 2:41.97   2:41.97 68th 1:57.25 1:57.25 16th 1:53.16 1:53.16 45th 2:24.52 2:24.52 17th 2:41.16 2:41.16 28th
25th 194 Jordan Zmegac   Elite Men 16:38.19 +1:36.03 5:30.29   5:30.29 68th 2:30.45   2:30.45 24th 1:58.18 1:58.18 23rd 1:44.72 1:44.72 11th 2:20.84 2:20.84 11th 2:33.71 2:33.71 13th
26th 89 Sean Toms   Under 17 16:39.93 +1:37.77 5:13.25   5:13.25 37th 2:31.45   2:31.45 29th 1:58.57 1:58.57 25th 1:48.24 1:48.24 24th 2:26.71 2:26.71 25th= 2:41.71 2:41.71 30th
27th 118 Ryley Hannah   Under 19 16:40.58 +1:38.42 5:10.04   5:10.04 26th 2:30.81   2:30.81 26th 2:01.86 2:01.86 44th 1:45.55 1:45.55 14th 2:34.25 2:34.25 42nd 2:38.07 2:38.07 20th
28th 113 Deegan Graham   Under 19 16:41.44 +1:39.28 5:10.06   5:10.06 27th 2:33.31   2:33.31 37th 1:59.42 1:59.42 30th 1:41.27 1:41.27 3rd 2:45.12 2:45.12 76th 2:32.26 2:32.26 11th
29th 144 Dan Raby   Masters 3/4 16:42.63 +1:40.47 5:14.09   5:14.09 38th 2:30.99   2:30.99 28th 1:57.89 1:57.89 21st 1:51.59 1:51.59 41st 2:27.44 2:27.44 28th 2:40.63 2:40.63 26th
30th 20 Kasper Jaeger   Expert 16:42.80 +1:40.64 5:12.54   5:12.54 34th 2:28.07   2:28.07 14th 1:59.48 1:59.48 32nd 1:48.89 1:48.89 30th 2:32.74 2:32.74 39th 2:41.08 2:41.08 27th
31st 146 Travis Whitmore   Masters 3/4 16:44.58 +1:42.42 5:11.85   5:11.85 32nd 2:29.33   2:29.33 20th 1:56.81 1:56.81 14th 1:56.99 1:56.99 60th 2:26.37 2:26.37 24th 2:43.23 2:43.23 36th
32nd 123 Jimmy Dawson   Masters 1/2 16:48.08 +1:45.92 5:10.01   5:10.01 24th 2:32.67   2:32.67 35th 2:00.23 2:00.23 37th 1:46.80 1:46.80 19th 2:31.46 2:31.46 35th 2:46.91 2:46.91 46th
33rd 24 Ehren Keidel   Expert 16:48.93 +1:46.77 5:23.66   5:23.66 57th 2:28.48   2:28.48 15th 1:59.46 1:59.46 31st 1:42.33 1:42.33 5th 2:25.66 2:25.66 22nd 2:49.34 2:49.34 52nd
34th 159 Richard Mier   Masters 3/4 17:00.51 +1:58.35 5:05.81   5:05.81 18th 2:30.88   2:30.88 27th 2:06.06 2:06.06 68th 1:55.71 1:55.71 58th 2:30.76 2:30.76 34th 2:51.29 2:51.29 55th
35th 11 Phillip Adams   Elite Men 17:01.21 +1:59.05 5:18.89 5:22.46 5:18.89 47th 2:32.66   2:32.66 34th 1:59.92 1:59.92 34th 1:52.40 1:52.40 44th 2:31.80 2:31.80 37th 2:45.54 2:45.54 42nd
36th 26 Callum Kingston   Expert 17:01.45 +1:59.29 5:10.98   5:10.98 29th 2:34.53   2:34.53 41st 2:04.61 2:04.61 59th 1:55.55 1:55.55 57th 2:26.80 2:26.80 27th 2:48.98 2:48.98 51st
37th 97 Cody Koerner   Under 17 17:01.59 +1:59.43 5:22.64   5:22.64 55th 2:34.58   2:34.58 42nd 2:03.42 2:03.42 54th 1:48.81 1:48.81 29th 2:29.87 2:29.87 32nd 2:42.27 2:42.27 34th
38th 19 Sam Shillingford   Expert 17:01.69 +1:59.53 5:11.96   5:11.96 33rd 2:32.84   2:32.84 36th 1:58.80 1:58.80 27th 1:48.80 1:48.80 28th 2:43.98 2:43.98 68th 2:45.31 2:45.31 41st
39th 18 Lachie Stevens   Expert 17:01.82 +1:59.66 5:10.62   5:10.62 28th 2:31.58   2:31.58 31st 1:59.34 1:59.34 28th= 1:54.62 1:54.62 52nd 2:40.03 2:40.03 56th 2:45.63 2:45.63 43rd
40th 17 Matt Donnelly   Expert 17:07.07 +2:04.91 5:21.11   5:21.11 54th 2:39.83   2:39.83 57th 2:04.70 2:04.70 60th 1:48.35 1:48.35 26th 2:28.79 2:28.79 31st 2:44.29 2:44.29 39th
41st 71 Bailey Meares   Under 17 17:10.40 +2:08.24 5:37.87   5:37.87 80th 2:31.48   2:31.48 30th 1:58.33 1:58.33 24th 1:51.07 1:51.07 38th= 2:34.30 2:34.30 43rd 2:37.35 2:37.35 19th
42nd 75 Anselm Cowley   Under 17 17:13.11 +2:10.95 5:18.34   5:18.34 43rd 2:36.96   2:36.96 49th 2:00.03 2:00.03 35th 1:55.20 1:55.20 54th 2:39.82 2:39.82 55th 2:42.76 2:42.76 35th
43rd 13 Daniel Castillo   Elite Men 17:15.30 +2:13.14 5:17.19   5:17.19 41st 2:33.60   2:33.60 38th 2:01.94 2:01.94 45th 1:54.48 1:54.48 51st 2:44.48 2:44.48 72nd 2:43.61 2:43.61 37th
44th 130 Sam Driscoll   Masters 1/2 17:16.97 +2:14.81 5:10.03   5:10.03 25th 2:39.14   2:39.14 54th 2:02.38 2:02.38 49th 2:00.50 2:00.50 69th= 2:33.87 2:33.87 41st 2:51.05 2:51.05 54th
45th 166 Conrad Petzsch-Kunze   Masters 3/4 17:19.97 +2:17.81 5:27.96   5:27.96 63rd 2:39.53   2:39.53 55th 2:06.62 2:06.62 71st 1:47.18 1:47.18 21st 2:39.15 2:39.15 52nd 2:39.53 2:39.53 21st
46th 153 Garry Smith   Masters 3/4 17:20.63 +2:18.47 5:14.68   5:14.68 39th 2:33.76   2:33.76 39th 2:01.41 2:01.41 40th 1:54.03 1:54.03 49th 2:44.19 2:44.19 69th 2:52.56 2:52.56 60th
47th 21 Owen Clark   Expert 17:23.39 +2:21.23 5:20.35   5:20.35 52nd 2:40.48   2:40.48 60th 2:02.98 2:02.98 53rd 1:51.90 1:51.90 42nd 2:34.75 2:34.75 44th 2:52.93 2:52.93 61st
48th 134 Chad Power   Masters 1/2 17:23.81 +2:21.65 5:19.15   5:19.15 48th 2:34.23   2:34.23 40th 2:03.57 2:03.57 55th 2:01.84 2:01.84 78th 2:32.57 2:32.57 38th 2:52.45 2:52.45 58th=
49th 165 Michael Hayhoe   Masters 3/4 17:25.99 +2:23.83 5:18.47   5:18.47 44th 2:40.81   2:40.81 62nd 2:02.19 2:02.19 46th 2:00.70 2:00.70 72nd 2:35.99 2:35.99 47th 2:47.83 2:47.83 47th
50th 109 Henry White   Under 19 17:26.34 +2:24.18 5:26.26   5:26.26 61st 2:36.64   2:36.64 47th 2:02.33 2:02.33 48th 1:56.86 1:56.86 59th 2:39.77 2:39.77 54th 2:44.48 2:44.48 40th
51st 151 Glen Pedley   Masters 3/4 17:27.24 +2:25.08 5:23.03   5:23.03 56th 2:32.49   2:32.49 33rd 2:01.62 2:01.62 42nd 2:03.41 2:03.41 84th 2:35.27 2:35.27 46th 2:51.42 2:51.42 56th
52nd 69 Jacob Fraser   Under 17 17:30.81 +2:28.65 5:33.33   5:33.33 72nd 2:42.47   2:42.47 70th 2:07.41 2:07.41 76th 1:51.27 1:51.27 40th 2:36.07 2:36.07 48th 2:40.26 2:40.26 24th
53rd 23 Levi Turner   Expert 17:32.42 +2:30.26 5:26.76   5:26.76 62nd 2:44.23   2:44.23 77th 2:00.17 2:00.17 36th 1:53.56 1:53.56 46th 2:39.25 2:39.25 53rd 2:48.45 2:48.45 49th
54th 110 Bailey Gibbons   Under 19 17:32.97 +2:30.81 5:11.11   5:11.11 30th 2:38.49   2:38.49 52nd= 2:01.12 2:01.12 39th 2:05.11 2:05.11 89th 2:49.15 2:49.15 85th 2:47.99 2:47.99 48th
55th 122 Matt Carruthers   Masters 1/2 17:33.58 +2:31.42 5:18.74   5:18.74 46th 2:35.50   2:35.50 44th 2:02.27 2:02.27 47th 1:54.37 1:54.37 50th 2:40.75 2:40.75 58th 3:01.95 3:01.95 78th
56th 91 Aiden Hinds   Under 17 17:38.97 +2:36.81 5:12.68   5:12.68 35th 3:05.01   3:05.01 113th 2:05.84 2:05.84 66th 1:50.34 1:50.34 34th 2:41.46 2:41.46 60th 2:43.64 2:43.64 38th
57th 133 Matthew Leese   Masters 1/2 17:39.51 +2:37.35 5:30.15   5:30.15 67th 2:35.75   2:35.75 45th 2:05.65 2:05.65 65th 2:06.25 2:06.25 93rd 2:34.92 2:34.92 45th 2:46.79 2:46.79 45th
58th 98 Bradley D’Amico   Under 17 17:42.90 +2:40.74 5:28.17   5:28.17 65th 2:37.76   2:37.76 50th 2:02.71 2:02.71 51st 1:52.01 1:52.01 43rd 2:45.91 2:45.91 79th 2:56.34 2:56.34 68th
59th 136 Reece Carter   Masters 1/2 17:47.33 +2:45.17 5:55.80   5:55.80 109th 2:35.78   2:35.78 46th 2:08.83 2:08.83 87th 1:50.80 1:50.80 37th 2:29.98 2:29.98 33rd 2:46.14 2:46.14 44th
60th 176 Craig Isaacs   50+ 17:47.46 +2:45.30 5:20.16   5:20.16 51st 2:34.95   2:34.95 43rd 2:02.81 2:02.81 52nd 2:03.00 2:03.00 82nd 2:44.42 2:44.42 71st 3:02.12 3:02.12 80th
61st 83 Jayden Bristow   Under 17 17:47.80 +2:45.64 5:25.59   5:25.59 60th 2:44.84   2:44.84 79th 2:07.78 2:07.78 81st 1:57.17 1:57.17 61st 2:36.82 2:36.82 49th 2:55.60 2:55.60 65th
62nd 160 Trevor Bath   Masters 3/4 17:52.86 +2:50.70 5:50.04   5:50.04 102nd 2:37.96   2:37.96 51st 2:09.41 2:09.41 89th 1:53.86 1:53.86 48th 2:33.00 2:33.00 40th 2:48.59 2:48.59 50th
63rd 148 Paul de Nooyer   Masters 3/4 18:01.20 +2:59.04 5:20.71   5:20.71 53rd 2:40.50   2:40.50 61st 2:05.09 2:05.09 62nd 2:05.14 2:05.14 90th 2:48.07 2:48.07 82nd 3:01.69 3:01.69 75th
64th 96 Oliver Hawkins   Under 17 18:02.87 +3:00.71 5:34.97   5:34.97 75th 2:41.40   2:41.40 65th 2:05.30 2:05.30 63rd 1:55.22 1:55.22 55th 2:41.05 2:41.05 59th 3:04.93 3:04.93 83rd
65th 190 Daniel Hall   Sport 18:04.65 +3:02.49 5:43.54   5:43.54 90th 2:42.38   2:42.38 69th 2:04.07 2:04.07 57th 2:03.88 2:03.88 87th 2:38.33 2:38.33 51st 2:52.45 2:52.45 58th=
66th 115 Max Barnes   Under 19 18:07.60 +3:05.44 5:29.62   5:29.62 66th 2:40.37   2:40.37 59th 2:07.70 2:07.70 79th= 1:54.74 1:54.74 53rd 2:31.59 2:31.59 36th 3:23.58 3:23.58 110th
67th 76 Hugh Paterson   Under 17 18:07.95 +3:05.79 5:31.02   5:31.02 70th 2:39.72   2:39.72 56th 2:07.03 2:07.03 75th 1:58.42 1:58.42 64th 2:43.89 2:43.89 67th 3:07.87 3:07.87 90th
68th 102 Sarah Craft   Under 17 Women 18:08.21 +3:06.05 5:39.14   5:39.14 83rd 2:40.87   2:40.87 63rd 2:05.54 2:05.54 64th 2:01.82 2:01.82 77th 2:44.98 2:44.98 75th 2:55.86 2:55.86 66th
69th 94 Josh Vincent   Under 17 18:09.66 +3:07.50 5:19.31   5:19.31 49th 2:40.21   2:40.21 58th 2:06.71 2:06.71 72nd 1:59.22 1:59.22 66th 3:10.53 3:10.53 112th 2:53.68 2:53.68 62nd
70th 193 Konrad Norbert   Sport 18:10.29 +3:08.13 5:19.74   5:19.74 50th 2:49.63   2:49.63 92nd 2:06.12 2:06.12 69th 2:00.00 2:00.00 68th 2:52.93 2:52.93 88th 3:01.87 3:01.87 76th
71st 189 Russell Doro   Sport 18:13.95 +3:11.79 5:39.62   5:39.62 85th 2:42.82   2:42.82 71st 2:07.66 2:07.66 77th= 2:00.76 2:00.76 73rd 2:44.74 2:44.74 73rd 2:58.35 2:58.35 71st
72nd 1 Laura Craft   Elite Women 18:16.55 +3:14.39 5:25.57   5:25.57 59th 2:44.08   2:44.08 75th 2:01.56 2:01.56 41st 2:06.96 2:06.96 95th 2:54.09 2:54.09 90th 3:04.29 3:04.29 81st
73rd 99 Jake Kowal   Under 17 18:17.09 +3:14.93 5:36.21   5:36.21 78th 2:41.41   2:41.41 66th 2:02.53 2:02.53 50th 1:46.39 1:46.39 17th 2:40.74 2:40.74 57th 3:29.81 3:29.81 113th
74th 129 Mathew Brun   Masters 1/2 18:18.40 +3:16.24 5:17.06   5:17.06 40th 2:41.24   2:41.24 64th 2:00.54 2:00.54 38th 2:08.98 2:08.98 103rd 2:46.67 2:46.67 80th 3:23.91 3:23.91 111th
75th 27 Joshua King   Expert 18:19.78 +3:17.62 5:41.82   5:41.82 87th 2:53.18   2:53.18 97th 2:04.53 2:04.53 58th 1:59.01 1:59.01 65th 2:42.97 2:42.97 63rd= 2:58.27 2:58.27 69th
76th 85 Tjala Nguyen   Under 17 18:19.80 +3:17.64 5:43.09   5:43.09 89th 2:43.95   2:43.95 73rd 2:10.43 2:10.43 96th 1:57.24 1:57.24 62nd 2:43.19 2:43.19 65th 3:01.90 3:01.90 77th
77th 103 Elle de Nooyer   Under 17 Women 18:20.44 +3:18.28 5:35.50   5:35.50 76th 2:41.63   2:41.63 67th 2:05.94 2:05.94 67th 2:01.34 2:01.34 75th 3:01.68 3:01.68 104th 2:54.35 2:54.35 63rd
78th 112 Elliot Styles   Under 19 18:21.47 +3:19.31 5:24.93   5:24.93 58th 2:46.78   2:46.78 84th 2:06.50 2:06.50 70th 2:01.73 2:01.73 76th 2:53.13 2:53.13 89th 3:08.40 3:08.40 91st
79th 131 Aaron Cairnes   Masters 1/2 18:24.22 +3:22.06 5:30.53   5:30.53 69th 2:50.23   2:50.23 93rd 2:07.70 2:07.70 79th= 2:02.83 2:02.83 81st 2:45.26 2:45.26 77th 3:07.67 3:07.67 89th
80th 95 Alexander Flint   Under 17 18:27.92 +3:25.76 5:37.97   5:37.97 81st 2:52.84   2:52.84 96th 2:10.49 2:10.49 97th 2:02.24 2:02.24 79th 2:44.35 2:44.35 70th 3:00.03 3:00.03 73rd
81st 155 Shane Brady   Masters 3/4 18:29.35 +3:27.19 5:51.67   5:51.67 104th 2:36.67   2:36.67 48th 2:03.63 2:03.63 56th 1:57.44 1:57.44 63rd 2:42.97 2:42.97 63rd= 3:16.97 3:16.97 102nd
82nd 174 Philip Craft   50+ 18:30.46 +3:28.30 5:34.84   5:34.84 74th 2:47.86   2:47.86 87th 2:08.21 2:08.21 83rd= 2:05.53 2:05.53 92nd 2:49.05 2:49.05 84th 3:04.97 3:04.97 84th
83rd 135 Ben Robinson   Masters 1/2 18:31.94 +3:29.78 5:28.06   5:28.06 64th 2:43.97   2:43.97 74th 2:08.40 2:08.40 85th= 2:03.58 2:03.58 85th 2:49.70 2:49.70 86th 3:18.23 3:18.23 103rd
84th 22 Drew Crawley   Expert 18:32.41 +3:30.25 5:44.59   5:44.59 93rd 2:46.36   2:46.36 82nd 2:07.66 2:07.66 77th= 2:00.64 2:00.64 71st 2:42.35 2:42.35 62nd 3:10.81 3:10.81 93rd
85th 84 Matthew Donaldson   Under 17 18:33.65 +3:31.49 5:38.04   5:38.04 82nd 2:48.41   2:48.41 88th 2:10.02 2:10.02 94th 2:06.32 2:06.32 94th 2:48.81 2:48.81 83rd 3:02.05 3:02.05 79th
86th 138 Travis Carter   Masters 1/2 18:35.13 +3:32.97 6:20.70   6:20.70 130th 2:44.14   2:44.14 76th 2:04.96 2:04.96 61st 1:53.72 1:53.72 47th 2:41.47 2:41.47 61st 2:50.14 2:50.14 53rd
87th 164 Peter Colthup   Masters 3/4 18:44.10 +3:41.94 5:53.01   5:53.01 106th 2:49.16   2:49.16 89th 2:14.30 2:14.30 113th 2:01.27 2:01.27 74th 2:47.79 2:47.79 81st 2:58.57 2:58.57 72nd
88th 161 Sam Beck   Masters 3/4 18:52.90 +3:50.74 5:43.97   5:43.97 92nd 2:43.62   2:43.62 72nd 2:13.01 2:13.01 109th 2:03.12 2:03.12 83rd 3:03.46 3:03.46 105th 3:05.72 3:05.72 86th
89th 111 Luke Noyes   Under 19 18:54.69 +3:52.53 5:48.21   5:48.21 98th 2:58.73   2:58.73 105th 2:17.15 2:17.15 121st 1:55.47 1:55.47 56th 2:45.72 2:45.72 78th 3:09.41 3:09.41 92nd
90th 125 Michael Cooper   Masters 1/2 18:54.88 +3:52.72 5:41.31   5:41.31 86th 2:46.55   2:46.55 83rd 2:07.93 2:07.93 82nd 2:10.56 2:10.56 107th 2:56.91 2:56.91 94th 3:11.62 3:11.62 95th
91st 124 John Dollisson   Masters 1/2 18:56.29 +3:54.13 5:45.99   5:45.99 95th 2:47.54   2:47.54 86th 2:09.90 2:09.90 92nd 2:08.42 2:08.42 100th 2:57.36 2:57.36 96th 3:07.08 3:07.08 88th
92nd 101 Cade Barrientos   Under 17 19:00.99 +3:58.83 5:53.37   5:53.37 107th 2:45.96   2:45.96 81st 2:09.96 2:09.96 93rd 2:00.50 2:00.50 69th= 3:00.19 3:00.19 101st 3:11.01 3:11.01 94th
93rd 3 Catherine O'Neill   Elite Women 19:03.91 +4:01.75 5:46.00   5:46.00 96th 2:53.20   2:53.20 98th 2:12.00 2:12.00 102nd 2:08.83 2:08.83 102nd 2:51.02 2:51.02 87th 3:12.86 3:12.86 96th
94th 82 Dylan Korb   Under 17 19:04.42 +4:02.26 5:48.50   5:48.50 99th 2:54.44   2:54.44 99th 2:10.76 2:10.76 99th 2:02.41 2:02.41 80th 2:54.92 2:54.92 91st 3:13.39 3:13.39 97th
95th 196 Levi Bradnam   Under 17 19:05.78 +4:03.62 6:10.46   6:10.46 122nd 3:16.33   3:16.33 129th 2:09.75 2:09.75 90th 1:50.47 1:50.47 35th 2:43.52 2:43.52 66th 2:55.25 2:55.25 64th
96th 167 Dave Aldred   Masters 3/4 19:15.43 +4:13.27 5:18.70   5:18.70 45th 3:00.62   3:00.62 107th 2:06.95 2:06.95 74th 2:24.12 2:24.12 128th 3:11.18 3:11.18 113th 3:13.86 3:13.86 99th
97th 77 Eli Cookman   Under 17 19:18.18 +4:16.02 5:36.80   5:36.80 79th 2:47.18   2:47.18 85th 2:06.94 2:06.94 73rd 2:07.39 2:07.39 96th 3:01.19 3:01.19 103rd 3:38.68 3:38.68 120th
98th 180 Robert Milne   50+ 19:18.86 +4:16.70 5:44.98   5:44.98 94th 2:57.73   2:57.73 103rd 2:12.61 2:12.61 105th 2:14.34 2:14.34 112th 2:55.65 2:55.65 92nd 3:13.55 3:13.55 98th
99th 86 Nathan Beci   Under 17 19:23.44 +4:21.28 5:42.64   5:42.64 88th 3:01.98   3:01.98 110th 2:19.06 2:19.06 123rd 2:17.09 2:17.09 117th 2:57.50 2:57.50 97th 3:05.17 3:05.17 85th
100th 152 John Critchley   Masters 3/4 19:24.21 +4:22.05 5:34.74   5:34.74 73rd 2:52.25   2:52.25 95th 2:08.21 2:08.21 83rd= 2:11.25 2:11.25 108th 2:58.43 2:58.43 99th 3:39.33 3:39.33 121st
101st 117 Flynn Wallace   Under 19 19:24.41 +4:22.25 5:47.99   5:47.99 97th 3:06.70   3:06.70 116th 2:12.65 2:12.65 106th 1:59.87 1:59.87 67th 2:58.55 2:58.55 100th 3:18.65 3:18.65 104th
102nd 72 Kye Linsley   Under 17 19:26.11 +4:23.95 5:39.18   5:39.18 84th 2:58.60   2:58.60 104th 2:12.54 2:12.54 104th 2:07.65 2:07.65 98th 3:07.63 3:07.63 109th 3:20.51 3:20.51 107th
103rd 128 Michael Branch   Masters 1/2 19:28.98 +4:26.82 5:58.09   5:58.09 111th 2:51.72   2:51.72 94th 2:26.95 2:26.95 134th 2:10.36 2:10.36 106th 2:57.05 2:57.05 95th 3:04.81 3:04.81 82nd
104th 191 Jared McDonald   Sport 19:34.36 +4:32.20 6:03.09   6:03.09 113th 2:57.34   2:57.34 102nd 2:21.57 2:21.57 129th 2:09.32 2:09.32 104th 2:56.19 2:56.19 93rd 3:06.85 3:06.85 87th
105th 192 Gene Siddins   Sport 19:36.15 +4:33.99 5:57.15   5:57.15 110th 3:06.04   3:06.04 115th 2:12.08 2:12.08 103rd 2:08.00 2:08.00 99th 2:57.91 2:57.91 98th 3:14.97 3:14.97 101st
106th 163 Robert Arrol   Masters 3/4 19:53.85 +4:51.69 6:05.12   6:05.12 114th 2:54.84   2:54.84 101st 2:12.96 2:12.96 108th 2:13.84 2:13.84 110th 3:07.08 3:07.08 108th 3:20.01 3:20.01 106th
107th 186 Jesse Post   Sport 20:05.47 +5:03.31 5:48.92   5:48.92 101st 3:02.90   3:02.90 112th 2:09.76 2:09.76 91st 2:19.40 2:19.40 121st 3:12.46 3:12.46 114th 3:32.03 3:32.03 115th
108th 178 Dan Crawford   50+ 20:10.47 +5:08.31 5:32.85   5:32.85 71st 3:07.01   3:07.01 117th 2:10.78 2:10.78 100th 2:22.31 2:22.31 125th 3:10.42 3:10.42 111th 3:47.10 3:47.10 125th
109th 78 Zachary Foix Meyers   Under 17 20:12.50 +5:10.34 6:09.58   6:09.58 121st 2:58.97   2:58.97 106th 2:14.87 2:14.87 116th 2:16.71 2:16.71 116th 3:17.67 3:17.67 121st 3:14.70 3:14.70 100th
110th 185 Jordan Lee   Sport 20:17.36 +5:15.20 5:48.77   5:48.77 100th 3:02.64   3:02.64 111th 2:14.19 2:14.19 112th 2:25.45 2:25.45 129th 3:15.57 3:15.57 118th 3:30.74 3:30.74 114th
111th 150 Darryl Meares   Masters 3/4 20:20.22 +5:18.06 5:35.70   5:35.70 77th 2:45.73   2:45.73 80th 2:12.82 2:12.82 107th 3:59.53 3:59.53 150th 2:44.81 2:44.81 74th 3:01.63 3:01.63 74th
112th 187 John Peacock   Sport 20:27.93 +5:25.77 5:55.57   5:55.57 108th 3:10.46   3:10.46 122nd 2:15.38 2:15.38 117th 2:26.96 2:26.96 133rd= 3:16.05 3:16.05 119th 3:23.51 3:23.51 109th
113th 104 Isabella Lemond   Under 17 Women 20:29.45 +5:27.29 6:15.66   6:15.66 128th 3:22.22   3:22.22 130th 2:14.77 2:14.77 115th 2:10.19 2:10.19 105th 3:04.57 3:04.57 107th 3:22.04 3:22.04 108th
114th 25 Glenn Skinner   Expert 20:34.08 +5:31.92 6:13.92   6:13.92 125th 2:54.80   2:54.80 100th 2:24.74 2:24.74 131st 2:14.28 2:14.28 111th 3:10.25 3:10.25 110th 3:36.09 3:36.09 119th
115th 188 Jonathan Hewett   Sport 20:46.07 +5:43.91 6:08.61   6:08.61 120th 3:07.57   3:07.57 118th 2:18.32 2:18.32 122nd 2:21.14 2:21.14 123rd 3:14.81 3:14.81 116th 3:35.62 3:35.62 118th
116th 14 Evan Owens   Elite Men 20:48.15 +5:45.99 6:05.19   6:05.19 115th 3:09.08   3:09.08 120th 2:13.69 2:13.69 111th 2:16.29 2:16.29 115th 3:03.82 3:03.82 106th 4:00.08 4:00.08 137th
117th 127 Nick Dark   Masters 1/2 20:59.76 +5:57.60 5:17.75   5:17.75 42nd 2:49.55   2:49.55 91st 5:10.73 5:10.73 150th 2:05.46 2:05.46 91st 2:37.99 2:37.99 50th 2:58.28 2:58.28 70th
118th 100 Lochlan Gale   Under 17 21:00.42 +5:58.26 6:07.35   6:07.35 118th 3:15.62   3:15.62 127th 2:15.67 2:15.67 118th 2:15.34 2:15.34 113th 3:32.53 3:32.53 137th 3:33.91 3:33.91 116th
119th 158 Nathan Kennedy   Masters 3/4 21:04.73 +6:02.57 6:06.05   6:06.05 116th 3:09.14   3:09.14 121st 2:11.16 2:11.16 101st 2:15.50 2:15.50 114th 3:23.60 3:23.60 129th 3:59.28 3:59.28 135th
120th 170 Michelle Gane   Masters 3/4 Women 21:06.80 +6:04.64 6:02.89   6:02.89 112th 3:05.62   3:05.62 114th 2:16.38 2:16.38 119th 2:23.24 2:23.24 126th 3:24.48 3:24.48 132nd 3:54.19 3:54.19 128th
121st 73 Clancy Kelly   Under 17 21:08.07 +6:05.91 6:13.23   6:13.23 124th 3:07.64   3:07.64 119th 2:19.96 2:19.96 126th 2:17.27 2:17.27 118th 3:23.16 3:23.16 127th 3:46.81 3:46.81 123rd
122nd 74 Christian Pedrina   Under 17 21:17.16 +6:15.00 6:07.70   6:07.70 119th 3:01.94   3:01.94 109th 2:13.23 2:13.23 110th 2:47.73 2:47.73 145th 3:23.18 3:23.18 128th 3:43.38 3:43.38 122nd
123rd 90 Braiden Harsley   Under 17 21:21.67 +6:19.51 5:51.20   5:51.20 103rd 5:10.40 3:24.33 3:24.33 133rd 3:02.31 3:02.31 149th 2:11.93 2:11.93 109th 3:17.00 3:17.00 120th 3:34.90 3:34.90 117th
124th 179 Deavon Clayton   50+ 21:28.29 +6:26.13 6:25.26   6:25.26 132nd 3:14.24   3:14.24 126th 2:14.73 2:14.73 114th 2:21.01 2:21.01 122nd 3:19.41 3:19.41 123rd 3:53.64 3:53.64 127th
125th 154 Eric Lemond   Masters 3/4 21:29.58 +6:27.42 6:22.15   6:22.15 131st 3:40.09   3:40.09 142nd 2:19.95 2:19.95 125th 2:17.82 2:17.82 119th 3:20.45 3:20.45 125th 3:29.12 3:29.12 112th
126th 157 Joseph Cartwright   Masters 3/4 21:46.91 +6:44.75 6:07.15   6:07.15 117th 3:25.97   3:25.97 135th 2:17.03 2:17.03 120th 2:27.34 2:27.34 135th 3:42.50 3:42.50 142nd 3:46.92 3:46.92 124th
127th 182 Jane McDonald   50+ Women 21:47.81 +6:45.65 6:11.13   6:11.13 123rd 3:12.19   3:12.19 124th 2:20.60 2:20.60 128th 2:21.91 2:21.91 124th 3:14.94 3:14.94 117th 4:27.04 4:27.04 142nd
128th 172 Melanie Gibson   Masters 3/4 Women 21:48.39 +6:46.23 6:25.61   6:25.61 133rd 3:13.61   3:13.61 125th 2:31.27 2:31.27 141st 2:26.37 2:26.37 130th 3:18.00 3:18.00 122nd 3:53.53 3:53.53 126th
129th 114 Michael Shields   Under 19 21:48.94 +6:46.78 7:34.46   7:34.46 147th 3:11.70   3:11.70 123rd 2:34.90 2:34.90 145th 2:07.46 2:07.46 97th 3:00.61 3:00.61 102nd 3:19.81 3:19.81 105th
130th 80 Fletcher Maxwell   Under 17 21:54.37 +6:52.21 5:43.92   5:43.92 91st 2:49.35   2:49.35 90th 2:08.40 2:08.40 85th= 2:08.74 2:08.74 101st 3:38.56 3:38.56 139th 5:25.40 5:25.40 148th
131st 177 Darren Linsley   50+ 22:09.95 +7:07.79 6:25.99   6:25.99 134th 3:28.87   3:28.87 136th 2:24.43 2:24.43 130th 2:30.78 2:30.78 137th 3:24.41 3:24.41 131st 3:55.47 3:55.47 131st
132nd 175 Adrian Nelson   50+ 22:15.84 +7:13.68 6:14.60   6:14.60 127th 3:15.97   3:15.97 128th 2:19.89 2:19.89 124th 2:26.96 2:26.96 133rd= 3:20.03 3:20.03 124th 4:38.39 4:38.39 144th
133rd 2 Angela Gillham   Elite Women 22:17.23 +7:15.07 6:17.48   6:17.48 129th 3:44.21   3:44.21 144th 2:20.32 2:20.32 127th 2:26.70 2:26.70 131st 3:33.41 3:33.41 138th 3:55.11 3:55.11 129th
134th 195 Kristy-Lee White   Elite Women 22:21.25 +7:19.09 6:35.58   6:35.58 138th 3:32.58   3:32.58 139th 2:26.23 2:26.23 133rd 2:23.98 2:23.98 127th 3:26.50 3:26.50 134th 3:56.38 3:56.38 132nd
135th 142 Alexandra Testud   Masters 1/2 Women 22:22.62 +7:20.46 6:30.97   6:30.97 136th 3:22.56   3:22.56 131st 2:33.12 2:33.12 143rd 2:32.36 2:32.36 138th 3:23.74 3:23.74 130th 3:59.87 3:59.87 136th
136th 88 Max Humble   Under 17 22:36.79 +7:34.63 6:39.24   6:39.24 139th 3:23.63   3:23.63 132nd 2:26.99 2:26.99 135th 2:26.86 2:26.86 132nd 3:30.34 3:30.34 136th 4:09.73 4:09.73 139th
137th 173 Connie Silvestri   Masters 3/4 Women 22:38.18 +7:36.02 6:14.51   6:14.51 126th 3:29.13   3:29.13 137th 2:25.66 2:25.66 132nd 2:41.25 2:41.25 143rd 3:38.73 3:38.73 140th 4:08.90 4:08.90 138th
138th 70 Joshua Stevenson   Under 17 22:43.73 +7:41.57 6:27.81   6:27.81 135th 3:48.33   3:48.33 145th 2:29.04 2:29.04 136th 2:38.73 2:38.73 141st 3:24.62 3:24.62 133rd 3:55.20 3:55.20 130th
139th 162 Phil Smith   Masters 3/4 23:23.81 +8:21.65 6:54.99   6:54.99 142nd 3:32.23   3:32.23 138th 2:29.16 2:29.16 138th 2:40.99 2:40.99 142nd 3:49.94 3:49.94 144th 3:56.50 3:56.50 133rd
140th 171 Leanne Colthup   Masters 3/4 Women 23:28.26 +8:26.10 6:52.96   6:52.96 141st 3:41.09   3:41.09 143rd 2:29.06 2:29.06 137th 2:34.21 2:34.21 139th 3:53.90 3:53.90 146th 3:57.04 3:57.04 134th
141st 169 Fiona Langfeldt   Masters 3/4 Women 23:38.02 +8:35.86 6:39.51   6:39.51 140th 3:39.83   3:39.83 141st 2:30.95 2:30.95 140th 2:28.61 2:28.61 136th 3:28.72 3:28.72 135th 4:50.40 4:50.40 147th
142nd 140 Tina Feenstra   Masters 1/2 Women 24:02.74 +9:00.58 6:56.23   6:56.23 143rd 3:24.49   3:24.49 134th 2:34.52 2:34.52 144th 2:51.91 2:51.91 146th 3:49.28 3:49.28 143rd 4:26.31 4:26.31 141st
143rd 183 Elizabeth Mulconry   50+ Women 24:03.08 +9:00.92 7:05.23   7:05.23 145th 3:33.30   3:33.30 140th 2:32.30 2:32.30 142nd 2:56.10 2:56.10 148th 3:41.44 3:41.44 141st 4:14.71 4:14.71 140th
144th 93 Jake Patterson   Under 17 24:18.51 +9:16.35 6:33.61   6:33.61 137th 6:28.26   6:28.26 150th 2:08.86 2:08.86 88th 2:04.89 2:04.89 88th 4:10.89 4:10.89 147th 2:52.00 2:52.00 57th
145th 139 Kirsty Randall   Masters 1/2 Women 24:47.28 +9:45.12 7:06.02   7:06.02 146th 4:00.23   4:00.23 148th 2:30.80 2:30.80 139th 2:36.66 2:36.66 140th 3:51.54 3:51.54 145th 4:42.03 4:42.03 145th
146th 184 Samantha Phillips   50+ Women 25:20.31 +10:18.15 6:57.40   6:57.40 144th 3:54.57   3:54.57 146th 2:39.48 2:39.48 147th 2:47.66 2:47.66 144th 4:12.74 4:12.74 148th 4:48.46 4:48.46 146th
147th 156 Nathan Gordon   Masters 3/4 26:48.15 +11:45.99 13:24.55   13:24.55 150th 2:44.43   2:44.43 78th 2:10.68 2:10.68 98th 2:18.69 2:18.69 120th 3:13.89 3:13.89 115th 2:55.91 2:55.91 67th
148th 181 Wade Singleton   50+ 27:29.87 +12:27.71 10:03.88   10:03.88 149th 3:58.07   3:58.07 147th 2:39.39 2:39.39 146th 2:53.89 2:53.89 147th 3:21.63 3:21.63 126th 4:33.01 4:33.01 143rd
149th 141 Allegra Battiato   Masters 1/2 Women 35:04.53 +20:02.37 8:14.45   8:14.45 148th 5:43.71   5:43.71 149th 2:52.63 2:52.63 148th 3:25.19 3:25.19 149th 6:44.45 6:44.45 149th 8:04.10 8:04.10 149th
  81 Cooper Gibbons   Under 17 DNF   5:52.40   5:52.40 105th 3:01.05   3:01.05 108th 2:10.07 2:10.07 95th 2:03.70 2:03.70 86th