Results for Mt Coramba - 04-Mar-2018

Class Results

30+ Male

Overall

Pos Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Run 2 Stage 1 - FINISH Best Stage 1 - FINISH Total Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Run 2 Stage 2 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Total Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best
1st Daniel Whiddon     11:41.77   4:38.52 1st 3:10.25 1st 3:53.00 1st 2:17.81 2:20.71 2:17.81 1st 4:38.52 1st 1:35.31 1:34.94 1:34.94 1st 3:10.25 1st 3:53.00 3:53.00 1st
2nd Dozer     12:31.36 +0:49.59 5:03.85 2nd 3:18.19 2nd 4:09.32 2nd 2:33.96 2:29.89 2:29.89 2nd 5:03.85 2nd 1:39.59 1:38.60 1:38.60 2nd 3:18.19 2nd 4:09.32 4:09.32 2nd

40+ Male

Overall

Pos Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Run 2 Stage 1 - FINISH Best Stage 1 - FINISH Total Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Run 2 Stage 2 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Total Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best
1st Wayne Froggatt     12:43.41   5:09.31 1st 3:23.53 1st 4:10.57 1st 2:36.19 2:33.12 2:33.12 1st 5:09.31 1st 1:42.09 1:41.44 1:41.44 1st 3:23.53 1st 4:10.57 4:10.57 1st
2nd Jayson Shelley     15:40.14 +2:56.73 6:25.63 2nd 3:58.02 2nd 5:16.49 2nd 3:22.40 3:03.23 3:03.23 2nd 6:25.63 2nd 2:01.30 1:56.72 1:56.72 2nd 3:58.02 2nd 5:16.49 5:16.49 2nd

Elite Men

Overall

Pos Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Run 2 Stage 1 - FINISH Best Stage 1 - FINISH Total Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Run 2 Stage 2 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Total Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best
1st Shane Oravsky     11:25.33   4:32.45 1st 3:06.48 3rd 3:46.40 2nd 2:16.73 2:15.72 2:15.72 1st 4:32.45 1st 1:34.32 1:32.16 1:32.16 3rd 3:06.48 3rd 3:46.40 3:46.40 2nd
2nd Shane Gillett     11:27.47 +0:02.14 4:36.45 3rd 3:04.79 1st 3:46.23 1st 2:20.66 2:15.79 2:15.79 2nd 4:36.45 3rd 1:33.99 1:30.80 1:30.80 1st 3:04.79 1st 3:46.23 3:46.23 1st
3rd Harry Lindsey     11:29.08 +0:03.75 4:34.42 2nd 3:05.67 2nd 3:48.99 3rd 2:18.49 2:15.93 2:15.93 3rd 4:34.42 2nd 1:34.83 1:30.84 1:30.84 2nd 3:05.67 2nd 3:48.99 3:48.99 3rd
4th Jason Buttriss     12:14.02 +0:48.69 4:55.91 4th 3:17.34 4th 4:00.77 4th 2:29.16 2:26.75 2:26.75 4th 4:55.91 4th 1:39.05 1:38.29 1:38.29 4th 3:17.34 4th 4:00.77 4:00.77 4th
5th Lawson Martin shields     13:41.05 +2:15.72 5:27.16 5th 3:41.54 5th 4:32.35 5th 2:44.65 2:42.51 2:42.51 5th 5:27.16 5th 1:47.07 1:54.47 1:47.07 5th 3:41.54 5th 4:32.35 4:32.35 5th

Elite Women

Overall

Pos Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Run 2 Stage 1 - FINISH Best Stage 1 - FINISH Total Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Run 2 Stage 2 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Total Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best
1st Catherine O'Neill     14:40.41   6:01.93 1st 3:50.32 1st 4:48.16 1st 3:02.21 2:59.72 2:59.72 1st 6:01.93 1st 1:56.64 1:53.68 1:53.68 1st 3:50.32 1st 4:48.16 4:48.16 1st

Expert Male

Overall

Pos Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Run 2 Stage 1 - FINISH Best Stage 1 - FINISH Total Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Run 2 Stage 2 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Total Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best
1st Charlie Bezett     14:41.56   5:47.10 1st 3:43.04 1st 5:11.42 1st 3:02.49 2:44.61 2:44.61 1st 5:47.10 1st 1:47.24 1:55.80 1:47.24 1st 3:43.04 1st 5:11.42 5:11.42 1st

Under 15 Male

Overall

Pos Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Run 2 Stage 1 - FINISH Best Stage 1 - FINISH Total Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Run 2 Stage 2 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Total Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best
1st Sonny Easter     14:04.60   5:31.31 1st 4:06.18 2nd 4:27.11 1st 2:53.14 2:38.17 2:38.17 1st 5:31.31 1st 1:52.20 2:13.98 1:52.20 1st 4:06.18 2nd 4:27.11 4:27.11 1st
2nd Dylan Korb     15:34.34 +1:29.74 6:11.14 2nd 3:54.40 1st 5:28.80 2nd 3:09.79 3:01.35 3:01.35 2nd 6:11.14 2nd 1:59.30 1:55.10 1:55.10 2nd 3:54.40 1st 5:28.80 5:28.80 2nd

Under 17 Female

Overall

Pos Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Run 2 Stage 1 - FINISH Best Stage 1 - FINISH Total Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Run 2 Stage 2 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Total Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best
1st Bridie White     20:48.96   8:48.05 1st 4:51.22 1st 7:09.69 1st 4:38.09 4:09.96 4:09.96 1st 8:48.05 1st 2:21.57 2:29.65 2:21.57 1st 4:51.22 1st 7:09.69 7:09.69 1st
2nd Brooke Korb     26:39.26 +5:50.30 12:16.55 2nd 5:50.10 2nd 8:32.61 2nd 7:28.36 4:48.19 4:48.19 2nd 12:16.55 2nd 3:08.25 2:41.85 2:41.85 2nd 5:50.10 2nd 8:32.61 8:32.61 2nd

Under 17 male

Overall

Pos Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Run 2 Stage 1 - FINISH Best Stage 1 - FINISH Total Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Run 2 Stage 2 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Total Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best
1st Henry White     14:06.69   5:14.98 1st 4:39.58 2nd 4:12.13 1st 2:35.85 2:39.13 2:35.85 1st 5:14.98 1st 1:43.30 2:56.28 1:43.30 1st 4:39.58 2nd 4:12.13 4:12.13 1st
2nd Charlie Smith     17:32.23 +3:25.54 7:02.41 2nd 4:28.03 1st 6:01.79 2nd 3:39.63 3:22.78 3:22.78 2nd 7:02.41 2nd 2:11.75 2:16.28 2:11.75 2nd 4:28.03 1st 6:01.79 6:01.79 2nd

Under 19 male

Overall

Pos Name Team Category Time Behind Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 1 - FINISH Run 1 Stage 1 - FINISH Run 2 Stage 1 - FINISH Best Stage 1 - FINISH Total Stage 2 - FINISH Run 1 Stage 2 - FINISH Run 2 Stage 2 - FINISH Best Stage 2 - FINISH Total Stage 3 - FINISH Run 1 Stage 3 - FINISH Best
1st Timothy Blackwell     12:23.85   4:55.22 1st 3:22.26 2nd 4:06.37 1st 2:27.24 2:27.98 2:27.24 1st 4:55.22 1st 1:40.83 1:41.43 1:40.83 2nd 3:22.26 2nd 4:06.37 4:06.37 1st
2nd Oliver Ramos     12:40.09 +0:16.24 5:04.55 2nd 3:22.18 1st 4:13.36 2nd 2:33.95 2:30.60 2:30.60 2nd 5:04.55 2nd 1:40.56 1:41.62 1:40.56 1st 3:22.18 1st 4:13.36 4:13.36 2nd
3rd Michael Shields     15:31.61 +3:07.76 5:36.43 3rd 3:45.72 4th 6:09.46 4th 2:49.61 2:46.82 2:46.82 4th 5:36.43 3rd 1:52.80 1:52.92 1:52.80 4th 3:45.72 4th 6:09.46 6:09.46 4th
4th Nathan Watson     19:29.22 +7:05.37 11:30.60 4th 3:37.35 3rd 4:21.27 3rd 8:55.13 2:35.47 2:35.47 3rd 11:30.60 4th 1:52.24 1:45.11 1:45.11 3rd 3:37.35 3rd 4:21.27 4:21.27 3rd